Metoda „na 200 zł”. TikTokerka pokazała, jak łatwo paść ofiarą oszustwa w sklepie

Straciła sporą sumę.
Metoda „na 200 zł”. TikTokerka pokazała, jak łatwo paść ofiarą oszustwa w sklepie
Fot. Pexels.com (Karolina Grabowska)
22.11.2021

Większości z nas na co dzień towarzyszy uczucie względnego bezpieczeństwa. Niestety nierzadko okazuje się ono złudne. Wystarczy chwila nieuwagi na ulicy, w tramwaju czy w supermarkecie, aby paść ofiarą kieszonkowca i wrócić do domu uboższym o gotówkę, jaką miało się przy sobie albo inne wartościowe przedmioty. 

Zobacz również: Słynne „Mogę być winna grosika?” i obawy przed płaceniem banknotem 200 zł. Kto ma rację – klient czy sprzedawca?

Ofiarami oszustw pieniężnych padają nawet osoby, które na co dzień mają do czynienia z nieustannym liczeniem pieniędzy, jak np. kasjerzy. Ostatnio pewna TikTokerka pracująca w sklepie “Żabka” opowiedziała o tym, w jaki sposób została okradziona przez nieuczciwego klienta. 

Metoda „na 200 zł”. TikTokerka pokazała, jak została oszukana 

TikTokerka o pseudonimie @aleksa.narcyza jest ekspedientką w jednym ze sklepów “Żabka” w Trójmieście. Jakiś czas temu padła ofiarą tzw. oszustwa na 200 zł.  

Dziewczyna zamieściła w Internecie nagranie z monitoringu, który zarejestrował moment kradzieży. Do kasy podszedł mężczyzna, który zakupił papierosy o wartości ok. 14 zł. Zapłacił za nie gotówką, a konkretnie – banknotem o nominale 200 zł. Ekspedientka wydała mu resztę, a chwilę później klient wyciągnął z portfela kolejne 200 zł i poprosił o rozmienienie banknotu na drobne. Następnie oszust stwierdził, że ma jeszcze więcej drobnych i poprosił, aby kasjerka wymieniła mu je na banknot stuzłotowy.  

Mężczyzna odwrócił uwagę TikTokerki dając jej o 10 zł za dużo. Chwilę później oznajmił, że jednak woli 200 zł w jednym nominale i wręcza jej 100 zł w jednym banknocie. Tym samym dziewczyna została okradziona na 100 zł. Teraz będzie musiała je oddać z własnej kieszeni. 

@aleksa.narcyza

Uwazajcie!! Przesyłajcie znajomym pracującym na kasach itd żeby wiedzieli o co chodzi ##oszustwo ##oszustwo200zl ##dlaciebie ##dc

♬ dźwięk oryginalny - Aleksa.narcyza

W nagraniu TikTokerka przyznała, że musiała kilkakrotnie obejrzeć zapis z monitoringu. Oszust tak nią “zamotał”, że kasjerka po prostu nie zauważyła, w którym momencie doszło do kradzieży. Autorka filmiku dodaje, że to nie pierwsza tego typu sytuacja, a o “metodzie na 200 zł” można znaleźć wiele wpisów w Internecie. 

Słyszeliście kiedyś o takim oszustwie? 

Zobacz również: Bransoletka przyjaźni, zgubiony pierścionek, rzucanie dzieckiem. Turystyczne pułapki, na które musisz uważać za granicą

Polecane wideo

Ile ważą najpiękniejsze aktorki na świecie?
Ile ważą najpiękniejsze aktorki na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.10.2022 01:56
Ja zostałam oszukana przez kasjera z lidla. Zrobiłam zakupy za 54 zł i dałam 200 zł. Potem poprosiłam jeszcze o papierosy i zagadał mnie o dowód i szybko zaczął kasować następne zakupy innej osoby no i się spieszyłam żeby zrobić miejsce. Skapnęłam się już dalej w trakcie jazdy autem że nie wydał mi 100zł. Byłam już daleko i nie chciałam się wracać bo było późno i chciałam do domu. Także ludzie są śmieciami uważajcie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.11.2021 06:27
Kiedyś zostałam oszukana na prawie 1000 złotych... jeszcze zanim wszedł monitoring, nic się nie dało zrobić. To było wtedy 3/4 mojej pensji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2021 09:26
Niestety miałam podobną sytuację na samym początku pracy, teraz pracując już kilkanaście lat zauważyłabym o co chodzi ale wtedy dałam się nabrać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2021 08:58
Pracuję w kantorze i właśnie przez takie rzeczy nie rozmieniam. Ludzie czasem się dziwią i myślą, że jestem chamska, a ja po prostu nie mam ochoty ryzykować.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie