16-latka została porwana. Gest z TikToka uratował jej życie

Każdy powinien go znać.
16-latka została porwana. Gest z TikToka uratował jej życie
Fot. Unsplash
09.11.2021

TikTok jest prawdziwą kopalnią przeróżnych treści. Można tam znaleźć dosłownie wszystko – przepisy kulinarne, triki urodowe, różne ciekawostki, popularne wyzwania... Tę listę można ciągnąć jeszcze bardzo długo. 

Zobacz również: To nagranie z TikToka mrozi krew w żyłach. Psy nagle zamierają w bezruchu, a potem...

Zdaniem wielu TikTok to kolejna platforma, która nie ma większego sensu, a zamieszczane na niej treści w większości są bezwartościowe. Jednak ostatnie wydarzenia pokazują, że TikTok może nauczyć nas naprawdę ważnych rzeczy, które mogą nawet uratować życie. Właśnie tak stało się w przypadku pewnej 16-latki, która została porwana. Dzięki filmikowi, który obejrzała na platformie udało jej się bezpiecznie wrócić do domu. 

16-latka została porwana. Gest z TikToka uratował jej życie 

Jak podaje CNN, rodzice nastolatki z Asheville w stanie Karolina Północna zgłosili jej zaginięcie we wtorek 2 listopada. Dwa dni później pod numer alarmowy 911 zadzwonił kierowca, który poinformował, że zobaczył dziewczynę w niebezpieczeństwie na tylnym siedzeniu pewnego samochodu poruszającego się po autostradzie. 

Kierowca znajdował się tuż za pojazdem i zauważył w nim pasażerkę wykonującą gest dłoni znany z platformy TikTok, który oznacza przemoc domową i wołanie o pomoc 

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu biura szeryfa Laurel County. 

Kierowca, który zgłosił podejrzaną sytuację podążał za samochodem, w którym znajdowała się nastolatka przez kolejne 11 km, jednocześnie pozostając na linii z służbami. Chwilę później policyjny patrol zatrzymał pojazd, a dziewczyna została uratowana. 

Wspomniany gest, jakim posłużyła się 16-latka, wykonuje się poprzez zaciśnięcie kciuka na otwartej dłoni. Został opracowany przez kanadyjską organizację Canadian Women's Foundation jako narzędzie dla osób będących ofiarami przemocy domowej wiosną 2020 roku, gdy wraz z pandemią koronawirusa i lockdownami skala tego rodzaju przemocy zaczęła drastycznie rosnąć. 

Zobacz również: Gest ręki, który koniecznie musisz znać. Możesz uratować komuś życie

Polecane wideo

Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają
Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie