Porady małżeńskie w Radiu Maryja: Używanie antykoncepcji to krzyk: „Nie chcę być matką!”

„Kiedy mąż i żona stosują antykoncepcję, to uderzają w swoją najgłębszą tożsamość”.
Porady małżeńskie w Radiu Maryja: Używanie antykoncepcji to krzyk: „Nie chcę być matką!”
Fot. Unsplash
25.10.2021

Trzy lata temu na antenie Radia Maryja wyemitowano audycję zatytułowaną “Jak być dobrą żoną w sypialni”. Słuchacze dowiedzieli się z niej m.in., że na mocy powinności małżeńskiej mąż ma prawo domagania się współżycia seksualnego, a „w obronie przed gwałtem nie godzi się kobiecie używać środków o działaniu poronnym”. 

Zobacz również: „Mąż ma prawo domagać się współżycia”. Radio Maryja radzi kobietom, jak być dobrą żoną w sypialni

Ostatni program w ramach “Audycji dla małżonków i rodziców” poruszał temat Biblii jako “instrukcji szczęścia w małżeństwie”. Mówiono m.in. o powołaniu kobiety i mężczyzny, a także wyjaśniono, dlaczego pary nie powinny stosować antykoncepcji. 

Radio Maryja: Antykoncepcja w małżeństwie śmiertelnym zagrożeniem 

Gościem wtorkowej audycji w Radiu Maryja był salezjanin ks. Dominik Chmielewski. Podczas programu słuchacze mogli dowiedzieć się m.in., że Biblia jest instrukcją do urządzenia, jakim jest małżeństwo. 

Niektórzy na Facebooku dziwią się, dlaczego Biblia ma się wtrącać w życie małżeńskie. No cóż, konstruktor każdego urządzenia, kiedy je uruchamia do sprzedaży, załącza instrukcję, żeby tego urządzenia nie zepsuć. A małżeństwo jest dziełem Boga. Bóg stworzył Adama i Ewę i dał instrukcję do tego, jak małżonkowie mają żyć, żeby znaleźć się w niebie 

- mówił prowadzący audycji, Lech Polakiewicz. 

 

Zaproszeni do studia eksperci wyjaśniali również, że powołaniem mężczyzny jest “zachwyt nad pięknem kobiety”, natomiast żona powinna “opiekować się emocjami swojego męża”. Poruszono również temat antykoncepcji - według prowadzących programu metody zapobiegania ciąży niszczą związek małżeński. 

Śmiertelnym zagrożeniem w małżeństwie jest antykoncepcja. Kiedy mąż i żona stosują antykoncepcję, to uderzają w swoją najgłębszą tożsamość. Używanie antykoncepcji w małżeństwie to krzyk matki: "Nie chcę być matką!". To krzyk ojca: "Nie chcę być ojcem!". Razem krzyczą: "Nie chcemy dziecka!". Wiele małżeństw stosujących antykoncepcję ma strasznie destrukcyjne uczucia względem siebie, ponieważ cały czas atakują swoją najgłębszą tożsamość 

- mówił ks. Dominik Chmielewski. 

Co sądzicie o takich naukach na temat małżeństwa i antykoncepcji zaprezentowanych na antenie Radia Maryja? 

Zobacz również: Ojciec Rydzyk uczy o seksie: „Unikać spotkań sam na sam, kawy i ostrych przypraw”

Polecane wideo

„I żyli długo i szczęśliwie”. Małżeństwa z dużą różnicą wieku pokazują romantyczne zdjęcia
„I żyli długo i szczęśliwie”. Małżeństwa z dużą różnicą wieku pokazują romantyczne zdjęcia - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 4.33 / 5
Gość - mało półtora gościa. (Ocena: 5) 09.12.2021 15:53
Zakładając sutannę "mówię" nie chcę być ojcem ?
odpowiedz
Wojciech (Ocena: 5) 02.11.2021 18:23
Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno. Trzeba mieć wiarę i umiejętność patrzenia na rzeczywistość małżeństwa przez pryzmat wiary. Oczywiście potrzebna jest prawdziwa miłość do żony/męża a nie do siebie. Żona/mąż to nie rzecz, nie zabawka dla mojej przyjemności. To tak wielkim skrócie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2021 06:25
Katoliczki to takie święte ku.rwy obnażające się u męskiego ginekologa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2021 11:18
To radio powinni dawno zlikwidować
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.10.2021 00:26
3/4 spoleczenstwa na rodzicow sie nie nadaje a scisle stosujacy sie do religii wszelakich w szczegolnosci. Chocby katolik: nie zaakceptuje ze dziecko jest homoseksualne, ze nie chce byc katolikiem, ze podejmuje decyzje inne niz rodzice. Urodzi sie czlowiek bez prawa do wlasnego zdania, od poczatku majacy spelniac czyjes ambicje. A ilu nawet niereligijnych oczekuje ze dziecko zostanie w Polsce, da im wnuki, zajmie sie na starosc nimi lub uposledzonym rodzenstwem?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie