Akcja #DrogiPremierze w Internecie. Polacy pokazują swoje paragony z zakupów

„Moje życie to wieczne promocje w sklepach...” - piszą internauci.
Akcja #DrogiPremierze w Internecie. Polacy pokazują swoje paragony z zakupów
Fot. Unsplash
24.10.2021

Inflacja w Polsce jest najwyższa od 20 lat. Z danych udostępnionych przez Eurostat wynika, że we wrześniu ceny wzrosły o 5,6 proc. w skali rok do roku. Niestety według ekspertów może być jeszcze gorzej - część ekonomistów prognozuje, że przed końcem roku inflacja w naszym kraju ma sięgnąć poziomu nawet 7 proc. 

Zobacz również: Już nie Biedronka. Który supermarket ma najniższe ceny?

Skok cen podstawowych produktów spożywczych znacznie odbija się na naszych kieszeniach, a patrząc na paragony coraz częściej przecieramy oczy ze zdumienia. Ostatnio partia Nowoczesna zapoczątkowała na Twitterze akcję pod hashtagiem #DrogiPremierze. Internauci publikują pod nim zdjęcia rachunków z codziennych zakupów i pokazują rządzącym ile naprawdę wynoszą koszty życie w Polsce – z czego wielu polityków wydaje się nie zdawać sobie sprawy. 

#DrogiPremierze. Polacy pokazują swoje paragony w dobie inflacji 

Wydaje się, że podwyżki cen nie odbiły się szczególnie na portfelu m.in. premiera Mateusza Morawieckiego. Zapytany nie tak dawno temu przez jedną z dziennikarek o cenę bochenka chleba szef rządu nie był w stanie podać konkretnej kwoty i unikał odpowiedzi przez prawie dwie minuty.   

Dziś w całej Polsce ruszamy z akcją #DrogiPremierze! Ceny rosną, a rząd przygląda się bezczynnie. Pokażcie swoje paragony, pokażemy je @MorawieckiM 

- czytamy we wpisie partii Nowoczesna na Twitterze. 

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Użytkownicy Twittera zaczęli masowo zamieszczać zdjęcia swoich paragonów z codziennych zakupów. Oto niektóre z nich. 

#DrogiPremierze @MorawieckiM Jak młodzi ludzie mają myśleć o zakładaniu rodzin, kiedy niedługo nie będzie nas stać na ugotowanie dla siebie obiadu? 

#DrogiPremierze Moje życie to wieczne promocje w sklepach... Dziękuję, nie mój rządzie, że z dnia na dzień jestem uboższa, że każdą podwyżkę w trybie ekspresowym zżera inflacja... 

#DrogiPremierze Przez twój rząd 100 zł do wydania w Lidlu to tyle co nic, a kiedyś robiłam zakupy na 5 dni dla całej rodziny. 

#DrogiPremierze chyba czas znów zrobić zakupy w fejkowym sklepie z sokami za 2 PLN 

Co sądzicie o tej akcji? 

Zobacz również: Co czwarty Polak nie ma oszczędności. Jednocześnie wydajemy nawet ponad 90 proc. pensji miesięcznie

Polecane wideo

Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają
Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają - zdjęcie 1
Komentarze (54)
Ocena: 5 / 5
M (Ocena: 5) 30.10.2021 13:25
Premier ma was w dvpie możecie się żalic ile chcecie, płakać i wychodzić na ulice - nic to nie da. Raz wybraliście dyktaturę i już nie będzie uczciwych wyborów. Sami jesteście sobie winni.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2021 11:14
Ten kraj jest patologiczny , może za granica jedzenie jest w takiej samej cenie , a nawet mieszkanie 1 pokojowe w mniejszym miasteczku taka sama cena jak w pl ale zarobki kilka razy większe , ja odkładam 5 tysięcy co miesiąc w przeliczeniu na plny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2021 10:42
Sama na szczęście już dawno opuściłam Polskę i każdemu to polecam. Serio, jeśli nie macie jakichś poważnych zobowiązań w Polsce, typu chora matka czy coś, to wyjeżdzać.
zobacz odpowiedzi (6)
... (Ocena: 5) 24.10.2021 15:42
Naturalna konsekwencja wszystkich plusów, 13, 14 emerytur czyli pieniędzy z drukarki, niewypracowanych. Chwilowe szczęście na kredyt, macie co wybraliście. Ja dostanę waloryzację pensji i podwyżkę bo jestem specjalistką w swojej branży, a maDki i inni d.ebile będą mieli to na co zasłużyli.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 24.10.2021 11:51
Chcieliście zasiłeczki na dzieci, to teraz płaczcie, frajerzy. W następnych wyborach głosujcie na 1000+, a co! A ci, co nie głosowali wcale, bo im się nie chciało - bawcie się dobrze.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie