Aborcja na równi z zabójstwem? Do Sejmu trafił nowy projekt

Zakłada kary więzienia dla kobiet i śledztwo w przypadku poronienia.
Aborcja na równi z zabójstwem? Do Sejmu trafił nowy projekt
Fot. iStock
23.09.2021

Po latach obowiązywania tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku Polska zaostrzyła przepisy ws. możliwości przerywania ciąży. Dziś usunięcie ciąży jest niemożliwe w przypadku stwierdzenia ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Zobacz również: Tyle aborcji wykonano w Polsce w 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podało główną przyczynę

Jednak zdaniem środowisk pro-life takie przepisy są niewystarczające. Do Sejmu właśnie trafił projekt zakładający, że przerywanie ciąży byłoby traktowane na równi z zabójstwem. Karze miałyby podlegać wszystkie osoby zaangażowane w zabieg, w tym kobiety, które zdecydują się na aborcję. Również poronienie byłoby traktowane jak przestępstwo.

Aborcja traktowana jak zabójstwo? Do Sejmu trafił nowy projekt

Tak wynika z projektu przygotowanego przez Fundację Pro-Prawo do Życia, która o swoich planach zaostrzenia ustawy aborcyjnej informowała już w marcu. Wczoraj inicjatywa trafiła do Sejmu.

Przez kilka miesięcy zbieraliśmy podpisy na ulicach polskich miast. Już w środę 22 września zanosimy je do Sejmu. Celem projektu “Stop aborcji” jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia. Chcemy chronić życie dzieci przed narodzeniem w takim samym stopniu i w taki sam sposób, jak chronione jest życie wszystkich innych ludzi!

W ostatnich latach na sile przybrała przestępczość aborcyjna. Aby skutecznie z nią walczyć potrzebna jest zmiana prawa na takie, które sprawi, że zabijanie dzieci będzie karane. Zabijanie nie może być bezkarne!

- czytamy na stronie organizacji na Facebooku.

 

Co zakłada projekt Fundacji Pro-Prawo do Życia? Jego najważniejsze punkty to karanie za aborcję wszystkich zaangażowanych w zabieg, w tym ciężarnych kobiet, karanie za nieumyślne doprowadzenie do poronienia lub trwałego uszkodzenia płodu, a także zmiana definicji dziecka w Kodeksie karnym.

 

Jeśli projekt wszedłby w życie, Polska znalazłaby się w gronie takich krajów, jak Salwador, Honduras, Nikaragua i Dominikana. To właśnie tam przepisy aborcyjne są najbardziej restrykcyjne na świecie, a przerwanie ciąży jest niedozwolone bez względu na okoliczności. Kobiecie, która sama przerywa swoją ciążę lub zezwala na jej przerwanie przez inną osobę grozi kara więzienia. Takiej samej karze podlega osoba przeprowadzająca zabieg aborcji za zgodą kobiety.

Zobacz również: Lekarka opisała dramatyczny poród. „Kaju Godek, możesz być z siebie dumna”

Polecane wideo

Gwiazdy, które przyznały się do aborcji
Gwiazdy, które przyznały się do aborcji - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.72 / 5
(Ocena: 5) 26.09.2021 19:39
W Ameryce Poludniowej kobiety juz sie wycwanily. Kupuja test ciazowy,wychodzi pozytywny-nikomu nie mowia o ciazy,pija ziola poronne i w ten sposob nikt nie wie,ze kiedykolwiek byly w niechcianej ciazy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2021 22:07
Dziewczyny. Czy któraś z was się podwiązywała i czy poleca? Jaki koszt? Czy macie jakieś skutki uboczne? Bo ja jestem już prawie przekonana. Jak reagują ginekolodzy w Polsce i jak później z wizytami kontrolnymi?
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 23.09.2021 21:35
Popier*oliło ich?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2021 19:59
Nie prościej było by zakazać anykoncepcji, nie wpuszczać na rynek polski żadnych leków anty oraz prezerwatyw. O ile szybciej zadziałało by to w praktyce. Bawienie się w półśrodki to nie jest rozwiązanie. W Polsce w większości panuje taka mentalność, że jak kobieta zajdzie się w ciąże to i tak urodzi. Aborcje to jeszcze odsetek w porównaniu do urodzin. Niech rząd zajmie się powodem dla którego kobiety po mimo seksu nie mogą zajść w ciążę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2021 19:48
Czy jeśli kobieta umrze po porodzie, dziecko pójdzie do więzienia?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie