Olimpijka Adrianna Sułek przekaże koszulkę z igrzysk dla zwycięzcy biegu Avon Kontra Przemoc

Utalentowana lekkoatletka, która zajęła 16. miejsce na tegorocznych igrzyskach w Tokio, podkreśla jak ważne jest mówienie o zjawisku przemocy.
Olimpijka Adrianna Sułek przekaże koszulkę z igrzysk dla zwycięzcy biegu Avon Kontra Przemoc
Fot. mat. prasowe
01.09.2021

Wyzwanie Avon #KilometryPoMocy dobiegło końca. Uczestnicy dzięki swojej determinacji zebrali wspólnie prawie 42 tysiące kilometrów, czyli tyle, ile potrzeba, by okrążyć Ziemię dookoła. Za realizację celu Avon przekazał 25 tysięcy złotych na rzecz przeciwdziałania przemocy. Zaangażowana w akcję olimpijka Adrianna Sułek podaruje zwycięzcy swoją koszulkę z tegorocznych igrzysk.

Wraz z końcem wakacji nadszedł finał biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Dzięki zaangażowaniu biegaczy udało się zrealizować cel, a firma Avon Operations Polska przekazała 25 tysięcy złotych na wsparcie Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ. Do najbardziej zaangażowanego uczestnika trafi niesamowita niespodzianka. Adrianna Sułek postanowiła przekazać swoją koszulkę z olimpiady dla Dawida Masnego. Utalentowana lekkoatletka, która zajęła 16. miejsce na tegorocznych igrzyskach w Tokio, podkreśla jak ważne jest mówienie o zjawisku przemocy:

Wierzę, że warto pomagać, dlatego postanowiłam przekazać swoją koszulkę z olimpiady dla najbardziej zaangażowanego biegacza. Cieszę, że mogłam wesprzeć akcję, której cel jest szczytny i promuje pomaganie przez bieganie. Razem chcemy przekazać wszystkim osobom doświadczającym przemocy, że jesteśmy z Wami i nie bójcie się mówić o tym, co Was spotyka. Te pokonane #KilometryPoMocy są właśnie dla Was! – podkreśla Adrianna Sułek, tegoroczna uczestniczka olimpiady w Tokio oraz złota medalistka młodzieżowych Mistrzostw Europy w siedmioboju.

avonBieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” odbył się w tym roku w wersji hybrydowej: wydarzenia stacjonarnego i wyzwania online w aplikacji Strava. Wszyscy uczestnicy niezależnie od czasu i miejsca wspólnie zbierali #KilometryPoMocy, by wesprzeć działania „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia, które teraz w trakcie pandemii są szczególnie ważne.

Wiele działań realizujemy tylko dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców i zewnętrznych podmiotów, do których należy między innymi marka Avon. W trakcie lockdownu robiliśmy, co w naszej mocy, by jak najlepiej pomóc w formie zdalnej, jednak teraz, widzimy jakie konsekwencje w relacjach przyniosła pandemia. Do naszej poradni ambulatoryjnej stale zgłaszają się nowe osoby. W ciągu miesiąca odwiedza nas ok. 100 nowych osób, które trafiają do nas po raz pierwszy, odpowiadamy także na setki maili i połączeń telefonicznych – mówi Agnieszka Machnowska psychoterapeutka i kierowniczka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia.

Organizatorami wydarzenia są Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Avon od lat skupia się na walce z przemocą domową i stale porusza ten temat w specjalnej kampanii informacyjno-edukacyjnej na całym świecie. Bieg „Avon Kontra Przemoc- biegnij w Garwolinie” jest kolejnym głosem sprzeciwu wobec tego problemu. Za jego pomocą każdego roku firma angażuje kolejne osoby w przerwanie milczenia i pomoc osobom mierzącym się z przemocą.

avonAvon Kontra Przemoc to kampania społeczna i edukacyjna zainaugurowana w 2004 roku w USA, prowadzona obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie. Zakłada ona walkę z przemocą domową wobec kobiet: działania w ramach tej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu i koncentrują się wokół edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy.

W Polsce kampania Avon Kontra Przemoc jest prowadzona od 2008 roku. Od 2011 roku Avon jest partnerem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla ofiar
i świadków przemocy.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Po narodzinach 80 proc. jego ciała pokrywały znamiona. Jak chłopczyk wygląda dzisiaj?
Po narodzinach 80 proc. jego ciała pokrywały znamiona. Jak chłopczyk wygląda dzisiaj? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie