Jakie obostrzenia czekają nas jesienią?

Minister zdrowia ogłosił swój plan na walkę z czwartą falą pandemii.
Jakie obostrzenia czekają nas jesienią?
Fot. Unsplash (Clay Banks)
19.08.2021

Podczas wakacji wielu Polaków zapomniało o pandemii. Obecnie nie ma bowiem zaleceń, by nosić maseczki na świeżym powietrzu. W miarę normalnie funkcjonują również restauracje, galerie handlowe, czy salony beauty. Sytuacja związana z dzienną liczbą zakażeń również wygląda w naszym kraju optymistycznie. Mimo to minister zdrowia ogłosił w rozmowie z PAP swój plan walki z czwartą falą pandemii. A ta, jego zdaniem, nadejdzie już we wrześniu.

Polecamy także: Jackowski straszy potężnym kryzysem. „Tego nie da się zatrzymać”

Czwarta fala pandemii – jakie obostrzenia w Polsce?

- Już teraz eksperci ostrzegają, że we wrześniu dzienna liczba nowych przypadków COVID-19 może dochodzić nawet do 10 tysięcy. W związku z tym, że w Polsce wiele jest już osób zaszczepionych — nowe obostrzenia wprowadzane będą na innych zasadach niż do tej pory – wyjaśnia planeta.pl.

Co to oznacza w praktyce? Ewentualne restrykcje będą wprowadzane regionalnie – głównie tam, gdzie jest najwyższa skala zakażeń i najniższy poziom zaszczepionych.

Jeśli będą więc dwa regiony ze zbliżoną liczbą zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, to większe obostrzenia będą wprowadzane tam, gdzie poziom zaszczepienia jest niższy, a tym samym ryzyko rozprzestrzeniania zakażenia większe. Jednocześnie tam, gdzie poziom zaszczepienia jest niższy, tam jest zagrożenie zwiększoną hospitalizacją, co również musimy brać pod uwagę

- powiedział Adam Niedzielski. Minister zdrowia nie wykluczył również, że osoby w pełni zaszczepione zyskają więcej wolności i nie będą musiały stosować się do wszystkich restrykcji.

Niedzielski dodał jednak, że w tym momencie nie planuje nakładać na niezdecydowanych obowiązku szczepień na koronawirusa.

Zobacz także: Zaskakujący skutek uboczny COVID-19. „Obniża inteligencję”

Polecane wideo

Udaje się to nielicznym. A Ty widzisz zwierzęta na tych obrazkach?
Udaje się to nielicznym. A Ty widzisz zwierzęta na tych obrazkach? - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 20.08.2021 20:44
Nawet jesli wszyscy sie zaszczepia to obostrzenia beda bo nagle okaze sie ze "to jednak nie dziala tak dobrze". Oni juz wiedza ze kraj jest w ruinie nie do uratowania, szukaja jak mozna mydlic oczy i zmienic temat zeby ludzie jak najpozniej sie o tym dowiedzieli.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 19.08.2021 18:39
Kolejna próba wymuszenia rejestracji na szczepienia?
zobacz odpowiedzi (2)
Nutella (Ocena: 5) 19.08.2021 15:49
Ja nie zauważyłam żadnej "fali". Gdyby nie media nawet nie zauważyłabym żadnej zarazy. A kagańca nie nosze nigdzie chyba że ktoś się dowali to dla świętego spokoju. Mam w d... ich chore obostrzenia i szpryce
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 5) 19.08.2021 13:08
Już to mają zaplanowe jak udupić znów Polaków a oni sobie podwyżki przyznali jaśnie państwo z koziej du*py trąba
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie