Francja i Grecja zaostrzają restrykcje dla niezaszczepionych. Nie wejdą do kawiarni, kin ani centrów handlowych

Wygląda na to, że Europa Zachodnia poszła o krok dalej.
Francja i Grecja zaostrzają restrykcje dla niezaszczepionych. Nie wejdą do kawiarni, kin ani centrów handlowych
fot. Unsplash (Jonathan Gallegos)
14.07.2021
Wiktoria Sobocińska

Sytuacja związana z pandemią zmienia się na świecie bardzo dynamicznie. W zależności od kraju pojawiają się nowe restrykcje i ograniczenia, bądź zostają zniesione.

Warto śledzić najnowsze informacje, zwłaszcza, jeśli w najbliższym czasie wybieramy się na zagraniczny urlop, aby uniknąć np. obowiązkowej kwarantanny na miejscu.

Zobacz również: Najtańsze kraje na urlop w Europie. Poczujesz się tam jak bogacz

Europa Zachodnia poszła o krok dalej i wprowadza coraz ostrzejsze rozwiązania pod kątem niezaszczepionych osób. Zmiany są już widoczne na Półwyspie Iberyjskim i we Francji.

Grecja, która aktualnie nie radzi sobie z pandemią koronawirusa, również postanowiła zaostrzyć przepisy. To ważna wiadomość dla turystów.

Grecja i Francja: restrykcje dla niezaszczepionych

Premier Grecji Kiriakos Mitsotakis zapowiedział ostre zmiany przepisów dla osób niezaszczepionych na COVID-19. Nie będą oni mogli wejść do restauracji, barów, kin i teatrów. Nowe restrykcje mają wejść w życie jeszcze w drugiej połowie lipca. To drugi kraj w Europie, który radykalizuje przepisy dotyczące szczepień przeciwko COVID-19

- donosi portal nowawarszawa.pl.

Jeszcze niedawno podobne zmiany ogłosił Emmanuel Macron, prezydent Francji. Zgodnie z nimi, aby wejść do kawiarni, centrum handlowego, a nawet pociągu, trzeba okazać certyfikat covidowy.

Bez niego nie będzie możliwa nawet wizyta w placówce medycznej. We Francji taki certyfikat będzie wymagany w 10 miejscach rozrywki oraz kultury.

Nowe prawo ma wejść w życie z początkiem sierpnia, chociaż greckie władze zamierzają przyspieszyć proces i zaostrzyć przepisy jeszcze w połowie lipca.

Od 15 lipca osoby niezaszczepione będą musiały okazać negatywny test przy wstępie do pomieszczeń zamkniętych, tj. klubów, dyskotek, sal koncertowych itp., ale także w przypadku kin plenerowych i teatrów, w których gromadzą się duże tłumy

- podaje money.pl.

Premier Grecji w związku ze wzrostem liczby zachorowań zapowiedział również obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia i domów opieki.

Wszystko wskazuje na to, że bez paszportu covidowego o wakacjach w słonecznej Grecji będzie można tylko pomarzyć.

Zobacz również: Najpiękniejsze miejsce na Ziemi nareszcie otwiera granice. Lista obostrzeń jest absurdalna

Polecane wideo

Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020?
Na plażę tylko w kostiumie z... maseczką. Trikini stanie się symbolem wakacji 2020? - zdjęcie 1
Komentarze (134)
Ocena: 4.87 / 5
gość (Ocena: 5) 20.07.2021 23:25
Ja miałam powikłania po pierwszej dawce, na drugą nie pójdę. Po miałam straszną grypę (ból mięśni 39 stopni) potem przeszła w anginę ropną na którą dostałam antybiotyk. Miesiąc l4 o mało nie wyleciałam z roboty plus zawaliłam egzaminy na studiach w sesje bo nie podeszłam.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 4) 19.07.2021 22:42
niezaszczepieni nie mogą otrzymać pomocy medycznej (wejść do lekarza)?! chociaż już od ostatniego 1,5 roku, jak byłeś chory, to byłeś zdany na siebie. wolność, równość, tolerancja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2021 20:41
Jestem na początku ciąży, więc przede mną co najmniej rok nieszczepienia się - już czekam jakie atrakcje mnie czekają :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2021 17:39
Jak to jest, że medycy się szczepią, a niezbyt inteligentne randomy z neta, którzy mają zerowe pojęcie o wirusach hehtują szczepienia i nawołują do tego innych?
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 18.07.2021 20:20
Szczepcie się baranki, ja poczekam na odporność stadną na zaszczepionych nie bojących się eksperymentów medycznych :) Za parę lat jak zaczną się skutki uboczne może nie być tak wesoło :)
zobacz odpowiedzi (34)

Polecane dla Ciebie