Będzie zakaz palenia na balkonach w całej Polsce? Ruszyła kolejna ankieta

Następnym krokiem ma być złożenie projektu obywatelskiego w Sejmie.
Będzie zakaz palenia na balkonach w całej Polsce? Ruszyła kolejna ankieta
Fot. Unsplash
14.07.2021

W kwietniu 2021 roku na różnych grupach na Facebooku dedykowanych mieszkańcom poszczególnych dzielnic Warszawy zaczęła krążyć zaskakująca ankieta. Pytano w niej czy lokatorzy popierają wprowadzenie zakazu palenia papierosów na prywatnych balkonach bloków mieszkalnych na terenie miasta. Sonda spotkała się z olbrzymim odzewem i wywołała sporo kontrowersji. 

Zobacz również: Będzie zakaz palenia na balkonach? Są wyniki ankiety. Jak głosowali mieszkańcy Warszawy?

Inicjatywa okazała się być pomysłem warszawskiej radnej Renaty Niewiteckiej, która jednocześnie zapowiedziała prace nad wprowadzeniem zakazu palenia papierosów na balkonach nie tylko w stolicy, ale także w całej Polsce. Na początku lipca radna zapoczątkowała ogólnokrajową ankietę w tej sprawie. 

Będzie zakaz palenia na balkonach w całej Polsce? Ruszyła ankietaFot. Pexels

Będzie zakaz palenia na balkonach w całej Polsce? Ruszyła ankieta 

Na profilu na Facebooku o nazwie Renata Niewitecka Radna m.st. Warszawy pojawił się link do sondy, w której znajdziemy pytanie: “Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu palenia wyrobów tytoniowych na balkonach bloków mieszkalnych na terenie swojego miasta?”. 

Miejscowości, których dotyczy ankieta to Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław oraz Łódź. Można też zaznaczyć opcję “żadne z powyższych”.  

Chcemy poznać opinie mieszkańców Polski, zdobyć wiedzę o potrzebach lub obawach. Oszacować czy zdołamy zebrać podpisy pod projektem obywatelskim, który należy złożyć w Sejmie, ponieważ to tam uchwała się prawo w tym zakresie. Usłyszmy siebie nawzajem i poznajmy różne punkty widzenia. Bardzo proszę o wyrażanie swoich opinii z szacunkiem 

- napisała inicjatorka ankiety. Jak dodała, sonda będzie trwać do końca sierpnia. 

 

Podobnie jak w przypadku Warszawy, kwestia ewentualnego wprowadzenia zakazu palenia na balkonach wyjątkowo podzieliła internautów. 

W Polsce jest jakieś chore parcie do sankcjonowania wszystkiego przepisami - zakazać, nakazać, egzekwować i karać. Nic innego chyba rodacy wymyślić nie potrafią. Wprowadźmy też zakaz sadzenia kwiatków na balkonach, wiele osób ma uczulenie na pyłki i przez te rośliny nie mogą normalnie funkcjonować! 

W 100 proc. popieram tę akcję! Niech ktoś się w końcu za to weźmie, bo człowiek przez takich amatorów wieczornych posiedzeń przy papierosku więźniem we własnym domu jest️! 

Chciałbym, żeby Pani powiedziała jak sobie Pani to wyobraża. Co potem? Wyjdę zapalić na balkon i co? Dron będzie do mnie strzelał? Policja przez lornetkę będzie bloki obserwowała? Jaki mandat? Jak egzekwowany? Sąsiadka zadzwoni na policję, która przyjedzie po dwóch godzinach? Jak Pani myśli - co powiem policji? Zdaje sobie Pani sprawę jak wpłynie to na stosunki sąsiedzkie? 

- komentowano pod postem. 

A wy co sądzicie o pomyśle wprowadzenia zakazu palenia na balkonach? 

Zobacz również: Nowa Zelandia zakaże palenia osobom urodzonym po roku 2004? Kraj wypowiada wojnę papierosom

SONDA
Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu palenia papierosów na balkonie?
Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu palenia papierosów na balkonie?

Polecane wideo

Jest tak piękna, że mężczyźni boją się do niej podejść. Ale nie zawsze tak wyglądała
Jest tak piękna, że mężczyźni boją się do niej podejść. Ale nie zawsze tak wyglądała - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.08.2021 21:06
Dlaczego do tej pory w Polsce nie ma ustawy zabraniajacej palaczom balkonowym trucia innych? Czas to zmienić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.08.2021 21:04
Bardzo wielu ludzi czeka na tą ustawę, trutych przez palaczy! Teraz kolej na posłów, aby w końcu skończył się koszmar który ludziom funduja palacze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.07.2021 10:48
A GDYBY TAK WYBUDOWAC OSIEDLA DLA PALĄCYCH NA PERYFERIACH? NIECH SMRODZĄ TAM ILE WLEZIE.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.07.2021 11:37
No i bardzo dobrze. Kopciuchy powinny być odizolowane na osobnym osiedlu od osób niepalących i nietrujących się tym gównem.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.07.2021 10:42
A czy wolno mi trzymać obornik na balkonie?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie