Biedronka będzie otwarta także w niedziele. Koniec zakazu handlu coraz bliżej?

Sieć testuje nowe rozwiązanie w wybranych sklepach.
Biedronka będzie otwarta także w niedziele. Koniec zakazu handlu coraz bliżej?
Fot. Unsplash
12.07.2021

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w Polsce od marca 2018 roku. Wtedy to w życie weszła ustawa zakładająca, że robienie zakupów będzie możliwe tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Stopniowo wprowadzano coraz większe ograniczenie niedzielnego handlu – w roku 2020 konsumenci mieli do dyspozycji zaledwie 7 niedziel handlowych.   

Zobacz również: Już nie Biedronka. Który supermarket ma najniższe ceny?

Jednak część przedsiębiorstw znalazła sposób, aby obejść te obostrzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w niedziele mogą być otwarte sklepy, które mają status placówki pocztowej. Jednym z pierwszych sklepów, który zdecydował się na takie obejście zakazu handlu jest Żabka. 

Teraz do tego grona dołącza kolejny dyskont, w którym Polacy uwielbiają robić zakupy. Chodzi o sieć sklepów Biedronka, która poszerzyła współpracę z Pocztą Polską. 

Biedronka otwarta w niedziele niehandlowe w wybranych lokalizacjach 

Biedronka, należąca do spółki Jeronimo Martins Polska, testuje usługę pocztową (odbieranie paczek) w wybranych lokalizacjach. Dzięki temu niektóre sklepy tej sieci będą mogły prowadzić sprzedaż także w niedziele niehandlowe. 

Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tys. sklepów naszej sieci. Uruchomienie testu jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym. Decyzje dotyczące ewentualnego rozwoju i finalnego kształtu tej usługi podejmiemy po analizie wyników pilotażu 

- przekazało biuro prasowe Biedronki, cytowane przez portal wirtualnemedia.pl. 

Z kolei Poczta Polska poinformowała: 

Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów. 

Przypomnijmy, że z badania CBRE wynika, że 51 proc. Polaków opowiada się za zniesieniem zakazu handlu w niedziele 

Co sądzicie o takiej współpracy Biedronki i Poczty Polskiej? Tęsknicie za zakupami w niedziele? 

Zobacz również: Koniec zakazu handlu w niedziele coraz bliżej? Rząd rozważa dwa warianty

Polecane wideo

Jest tak piękna, że mężczyźni boją się do niej podejść. Ale nie zawsze tak wyglądała
Jest tak piękna, że mężczyźni boją się do niej podejść. Ale nie zawsze tak wyglądała - zdjęcie 1
Komentarze (32)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.07.2021 13:50
Placówki, kóre sa otwarte w nkiedziele: sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka, Carrefour Express...sporadycznie robię tam zakupy. kwiaciarnie....ciekawe, gdzie są takie w okolicy pracuja od pn-so. sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel lokale gastronomiczne (z powodu pandemii otwarte mogą być tylko te z ofertą na wynos lub w dostawie)...oferta na wynos nie jest wszedzie dostepna, a w niedzele restauracje nie pracują. stacje paliw...za drogo, nie robię tam zakupów. placówki pocztowe...pracują od pn-pt...chyba, że w miescie, ale tylko do soboty. sklepy na dworcach PKP...wiekszosc sklepow na dworcach juz dawno splajtowało. Tak przy okazji to mógłby ktos cos zrobic z tymi teleporadami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2021 12:33
uważam, że powinni przywrócić handlowe niedziele i powinny być płatne 150-200% chętni do pracy na pewno by się znaleźli.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.07.2021 10:39
A ilu kupujących w niedzielę przypada na tzw. szwendaczy, którzy nie mają co ze sobą zrobić, tylko łażą bez celu po sklepach i syfią?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2021 17:56
No na reszcie, zakaz handlu w niedzielę to jakieś kpiny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2021 16:14
Osobiście uważam, że równiez urzędy powinny być czynne w weekendy. Nie każdy może w tygodniu się zwolnić z pracy, by załatwić papiery. Oni odebraliby sobie dzień wolny w tygodniu, a człowiek mógłby w końcu coś załatwić bez stresu.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie