Przebiegła prawie 500 km w sukni ślubnej. Miała ku temu bardzo istotny powód

Uciekająca panna młoda z misją, o której usłyszał cały świat.
Przebiegła prawie 500 km w sukni ślubnej. Miała ku temu bardzo istotny powód
Fot. Instagram.com (@nys_narcissistic_abuse_run)
03.07.2021

Uciekająca panna młoda to popularny motyw w komediach romantycznych – wystarczy wspomnieć o kultowym filmie z Julią Roberts w roli głównej. Ale w prawdziwym życiu takie sytuacje często są o wiele mniej romantyczne. 

Zobacz również: „Facet porzucił mnie przed ołtarzem i zostawił z długami. Co zrobić?”

Doskonale wie o tym 47-letnia Vanessa Reiser, o której można powiedzieć, że jest nietypową uciekającą panną młodą. Wprawdzie kobieta nie wybiegła z kościoła tuż przed wypowiedzeniem sakramentalnego “tak”, ale udało jej się uniknąć małżeństwa z toksycznym mężczyzną. Po tym doświadczeniu postanowiła wesprzeć inne kobiety, które doznały przemocy domowej. W tym celu postawiła sobie za cel przebiec prawie 500 km w swojej niedoszłej kreacji ślubnej. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ✨ Vanessa Reiser ✨ (@vanessareiserlcsw)

Przebiegła 500 km w sukni ślubnej dla ofiar przemocy domowej 

Przez dwa tygodnie wyprawy po stanie Nowy Jork Vanessa przebiegła w sumie ponad 285 mil, czyli ok. 460 km. Średnio pokonywała 24 mile, czyli prawie 40 km dziennie. Przy okazji psychoterapeutka chciała zwiększyć świadomość społeczną na temat przemocy domowej oraz zbierała pieniądze na rzecz osób, które jej doświadczyły. 

Każdego dnia Vanessa biegła w przerobionej sukni ślubnej, którą miała założyć w dniu ślubu. Kreacja została zmodyfikowana w taki sposób, aby kobieta mogła swobodnie się w niej poruszać. Hotele, w których psychoterapeutka zatrzymywała się na swojej trasie oferowały jej darmowy nocleg i wsparły jej akcję. W sumie Vanessa zebrała prawie 10 tys. dolarów, czyli ok. 38 tys. zł. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ✨ Vanessa Reiser ✨ (@vanessareiserlcsw)

Temat przemocy w związku jest bliski Vanessie, ponieważ doświadczyła go jej własnej skórze. W rozmowie z mediami kobieta wyjaśniała, że była w relacji z mężczyzną o osobowości narcystycznej, który stosował wobec niej technikę określaną jako “love-bombing” - zasypywał ją czułością i romantycznymi gestami, które miały odwrócić jej uwagę od toksycznego zachowania. 

Wiele osób podchodziło do mnie i mówiło, że też byli prześladowani przez narcyzów i nigdy nie spotkali nikogo, kto miałby odwagę o tym mówić. Czuję się najsilniejsza, kiedy biegam. Osoby narcystyczne torturują ludzi. Ich ofiary przeważnie milczą, ponieważ żyją w strachu przed ich zemstą. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ✨ Vanessa Reiser ✨ (@vanessareiserlcsw)

Psychoterapeutka wyjaśniła też po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z osobą o takim zaburzeniu. 

Osoby narcystyczne bardzo dobrze ukrywają ten fakt. Stosują taktykę “love-bombingu” - wielbią cię, mówią, że jesteście bratnimi duszami, a potem zaczynają cię poniżać i znikają. To błędne koło. Dane pokazują, że gdy taka osoba znika z twojego życia, czujesz się jak narkoman na głodzie. 

Wierzcie swoim przyjaciołom, siostrom i córkom. Prześladowcy nie zawsze wyglądają tak, jak nam się wydaje. Wierzcie w to, co mówią wam inni ludzie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ✨ Vanessa Reiser ✨ (@vanessareiserlcsw)

Vanessa już zapowiedziała, że planuje kolejne akcje tego typu w innych amerykańskich stanach. Co sądzicie o jej misji? 

Zobacz również: Jak zakończyć toksyczny związek z kimś, kogo bardzo kochasz?

Polecane wideo

Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce
Kupiły suknie ślubne, ale coś im nie pasowało. Tak wyglądają po przeróbce - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 03.07.2021 23:19
Albo ktoś jest cytuję wpis ....chory psychicznie wariat który kontroluje zachowanie kobiety ...ba ...W ukryciu jakie ma myśli...obsesja ...sprawdza jej treści wiadomości ale jak ... Zna autopsje ...oj czy jej coś zrobi jak odejdzie ... Taki wpis znalazłam...może temu panny młode uciekają... A teraz szczerze bo się pogubiłam Ty jesteś Ż. P. bo już sama nie wiem ...dziwne to wszystko...te wpisy , to wszystko
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 03.07.2021 20:22
Leciała za kiełbasą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie