Szokujący raport na temat klimatu. Za niecałe 30 lat Ziemia spłonie

Sami zniszczyliśmy naszą planetę.
Szokujący raport na temat klimatu. Za niecałe 30 lat Ziemia spłonie
Fot. Unsplash (Christopher Burns)
01.07.2021

W mediach regularnie pojawiają się artykuły na temat przepowiedni sprzed lat, w których podobno zapisane są losy świata. Wielu jasnowidzów przewidywało, że ludzkość wyginie od wojen lub uderzenia asteroidy. Rzeczywistość może się jednak okazać o wiele bardziej prozaiczna. Zagładę sprowadzimy – a właściwie już sprowadziliśmy – na siebie sami. Wszystko za sprawą wycinania lasów, niekontrolowaną produkcję śmieci, zwłaszcza plastiku, smog, a także wybijanie zwierząt i agresywną ekspansję rzek, mórz oraz oceanów.

Co to oznacza w praktyce? Na Ziemi zostało nam już nie 50 czy 40 lat życia, a niecałe 30. Potem świat, jaki znamy, przestanie istnieć.

Polecamy także: Przerażająca przepowiednia wizjonera ze Skandynawii. „Wyginie aż 1/4 ludzkości”

Kiedy życie na Ziemi przestanie istnieć?

Z raportu sporządzonego przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatycznych (IPCC) wynika, że za zaledwie trzy dekady Ziemia dosłownie zacznie płonąć. Poziom wód gwałtownie się podniesie, zatapiając niektóre lądy – w Polsce pod wodą znajdzie się m.in. Trójmiasto. Wszystko to doprowadzi do migracji ludności i walki o pożywienie. Zmierzymy się z wyniszczającą falą głodu.

Szokujące? Na pewno, choć mamy jeszcze kilka lat na naprawienie szkód. - Nowy, wstępny raport IPCC zakłada, że jeśli do 2030 roku nie weźmiemy się poważnie za ratowanie klimatu, będziemy zgrubieni – ostrzega serwis planeta.pl.

Prezentacja raportu planowana jest na 2022 rok. Już teraz możemy jednak zacząć wprowadzać drobne zmiany wokół siebie, jak chociażby całkowitą rezygnację z mięsa – jego produkcja doprowadziła do masowej wycinki lasów i dziennie pochłania niewyobrażalne ilości wody. Poza przejściem na wegetarianizm warto również przyjrzeć się kilogramom plastiku, które w każdym tygodniu gromadzą się w naszych mieszkaniach. Idąc na zakupy należy pamiętać o zabraniu ze sobą woreczków materiałowych na warzywa i owoce oraz torby wielokrotnego użytku na pozostałe produkty. Inne pomysły na bardziej ekologiczne życie znajdziecie tutaj: 9 drobnych nawyków, dzięki którym możesz zacząć chronić środowisko

Jeszcze nie jest za późno na uratowanie naszej planety, ale działanie musimy zacząć od zaraz.

Polecane wideo

12 znanych mam, które normalizują publiczne karmienie piersią
12 znanych mam, które normalizują publiczne karmienie piersią - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.4 / 5
gość (Ocena: 1) 04.07.2021 23:23
Spłoniesz to Ty, Magda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.07.2021 15:48
Szczerze w dupie mam drobne zmiany wokół siebie. Nawet miliony kowalskich segregujących śmieci i pijących z makaronowych slomomek bo to takie trendy, nie naprawi nawet 0,000001% tego co w tym samym czasie zniszczą korporacje, głównie fermy mięsne i produkcja odzieży na raz. I idzie taka paniusia z własną słomką do restauracji bo żółwie umierają w bluzce z bershki czy zary na jeden sezon, (mając pełną szafę jednorazowego poliesteru) i zamawia burgera.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.07.2021 04:43
Polecam ograniczyć liczbe urodzeń. Im więcej ludzi tym większe obciążenie dla środowiska. W Polsce może i jest przyrost ujemny, ale na całym świecie ogromne przeludnienie, najlepiej byłoby ograniczyć tam liczbe urodzeń, ale to chyba nie takie łatwe gdyż w niektórych krajach 3 świata ciężko o dostęp do edukacji, antykoncepcji itp.. za 30 lat będę miec lat 60, chętnie bym pozyla choć do 80. Sama nie decyduje się na dziecko własne, być może rozważe adopcje, lepiej chyba zapewnić godny byt tym co już się urodzili niż tworzyć nowe życia, które będą tylko produkować więcej śmieci, potrzebować więcej jedzenia, energii itp.. opanjjcie się ludzie
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 01.07.2021 22:30
No w końcu, zostawcie lasy . Mój wujek miał raka złośliwego, żył z nim25 lat dzięki, no właśnie odpowiedź to las ...
odpowiedz
Beata123 (Ocena: 3) 01.07.2021 17:28
jakby ktos dostal kiedys tako wiadomosc e.mail ze darmowe pieniadze i trzeba tylko zailczke wyslac 10.000 zlotych to nie wysylajcie bo to oszostwo!!!!! Ja glupia az trzy takie zaliczki wyslalam, bo myslala,m ze cos nie doszlo i potem sie okazolo ze 30000 zlotych stracone i nawet policja nie pomoze!!! a tak bym na auto nowe miala juz :( I teraz to musze somsiadce jedzenie podbierac jak psa jej pilnuje zevby dzieci mialy co do szkoly na sniadanie zjesc :( a jak opisywalam na faceboko ze mnie oszukasi to sie smiali wszyscy tylko i nikt mi nawet 500 zlotych nie dal jak prosilam zeby tyle dali chociaz bo jak pare osob by dalo to bym troche odrobila co stracilam a jak nie dali to musze w sklepie z kasy treraz podbierac tam gdzie pracuje i sie boje ze mnie nakryja jak w poprzedniej pracy gdzie mnie wyzucili i ta baba nawet nie chciala sluchac ze to dla dzieci moich glownie no i moze na papierosy dla mnie ale jednak bardziej na dzieci i nawet mi grozila ze na policje zadwoni babsztyl jeden i jeszcze mnie na kniec zlodziejka nazwala!!!1 ja zlodziejka?????!!!!!!11 nawet mi jej nie zal ze jej w sumie pomad 2tys zl w pol roku z kasy w sklepi zabralam dobrze jej tak
odpowiedz

Polecane dla Ciebie