Całe miasto łysieje przez zanieczyszczoną wodę!

Mimo że łysienie uważane jest za przypadłość wieku dojrzałego i najczęściej dopada mężczyzn po 40., to na Środkowym Wschodzie na wypadanie włosów narzekają wszyscy, niezależnie od wieku i płci…
Całe miasto łysieje przez zanieczyszczoną wodę!
10.12.2009

Mimo że łysienie uważane jest za przypadłość wieku dojrzałego i najczęściej dopada mężczyzn po 40., to na Środkowym Wschodzie na wypadanie włosów narzekają wszyscy, niezależnie od wieku i płci. Epidemia łysienia najdotkliwiej odczuwalna jest w Katarze, którego mieszkańcy masowo tracą włosy i cierpią na choroby skóry głowy. Dermatolodzy twierdzą, że przyczyną schorzenia jest prawdopodobnie zanieczyszczona woda, którą piją Katarczycy. „Woda pochodzi z morza, ale w  odpowiedni sposób pozbawia się ją soli. Niestety okazało się, że zawiera ona zbyt wiele minerałów” – tłumaczą eksperci.  Zanieczyszczony mikroelementami płyn ma w swoim składzie między innymi za duże ilości magnezu, wapnia, azotanów, potasu oraz sodu.

W te teorię nie wierzą jednak mieszkańcy Kataru, którzy podkreślają, że z łysieniem zmagają się również osoby, które piją tylko wodę butelkową. Uważają, że za tajemniczą epidemię może być odpowiedzialne zanieczyszczone spalinami powietrze.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Wasze listy: Rano obudziłam się łysa!  Szokująca historia Ani, która na własnej skórze przekonała się, jak zdradliwe potrafią być kosmetyki „domowej roboty.

Przedłużanie włosów – tak czy nie?  Wystarczy kupka sztucznych włosów i kilka godzin cierpliwości. A to wszystko za sprawą cudownej metody na podniesienie własnej wartości, jaką jest przedłużanie włosów.

 

Polecane wideo

Komentarze (40)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2018 15:30
fuuj
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2009 17:49
dziewczyny nie badzcie takie pewne siebie jesli chodzi o prostownice i suszarki. skutki tego wychodza po latach. w ieku 35-40 lat bedziecie lyse i wtedy bedzie za pozno na odzywki czy tabletki. o wlosy i cebulki wlosow ktore sa odpowiedzialne za sile elatycznosc oraz wypadanienalezy dbac cale zycie a nie dopiero gdy zaczna wypadac garsciami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2009 20:24
a stosowalyscie wywar z pokrzywy?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2009 20:23
a stosowalyscie wywar z pokrzywy?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2009 14:02
przy okazji polecam najlepsza odzywkę do wypadających włosów henna wax dostaniecie ja w aptece :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie