Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu. Kiedy je zdejmiemy? Jest data

Jest jednak pewien istotny wyjątek.
Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu. Kiedy je zdejmiemy? Jest data
Fot. Pexels.com
07.05.2021

Obowiązek noszenia maseczek został wprowadzony jeszcze w zeszłym roku, bo 10 października. Od tamtego dnia zakrywanie nosa i ust jest konieczne nie tylko w miejscach publicznych i środkach transportu, ale także na otwartej przestrzeni. 

Zobacz również: Zamiast nałożyć maseczkę, ona... namalowała ją na twarzy. Spotkała ją dotkliwa kara

Jednak z końcem kwietnia, gdy liczba nowych zakażeń na COVID-19 zaczęła stopniowo spadać, pojawiły się głosy, że obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu wreszcie zostanie zniesiony. Dziś to już pewne - padła konkretna data, od której będziemy mogli pożegnać się z maseczkami. Kiedy to nastąpi? 

Koronawirus. Kiedy zdejmiemy maseczki? Jest data 

Zniesienie nakazu noszenia maseczek wejdzie w życie już w sobotę 15 maja 2021 roku. Od tego dnia zasłanianie nosa i ust na świeżym powietrzu nie będzie dłużej konieczne. Tak wynika z rozporządzenia rządu, które zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw. 

Pożegnanie z maseczkami stało się możliwe, ponieważ wskaźnik zakażeń na COVID-19 spadł poniżej 15 na 100 tys. mieszkańców. Jednak w przypadku, gdy zachowanie wymaganego dystansu wynoszącego 1,5 m od drugiej osoby nie jest możliwe, zakrywanie nosa i ust wciąż obowiązuje. 

Nowe rozporządzenie nie oznacza jednak całkowitego pożegnania z maseczkami. Wciąż należy je nosić m.in. w środkach transportu publicznego, w samolotach, na terenie miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych czy w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej. 

Oprócz tego nos i usta należy zakrywać również w budynkach użyteczności publicznej. Jeśli chodzi o restauracje, klienci będą musieli korzystać z maseczek do czasu zajęcia miejsc przy stolikach. 

Zobacz również: „Paznokcie covidowe” kolejnym symptomem koronawirusa? Naukowcy radzą przyjrzeć się dłoniom

Polecane wideo

Miesiąc urodzenia a osobowość: Za co inni Cię uwielbiają i z jakich powodów działasz im na nerwy?
Miesiąc urodzenia a osobowość: Za co inni Cię uwielbiają i z jakich powodów działasz im na nerwy? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Nutella (Ocena: 5) 07.05.2021 13:55
Mam to w nosie bo i tak nie noszę kagańca na świeżym powietrzu :D
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie