Będzie zakaz palenia na balkonach? Są wyniki ankiety. Jak głosowali mieszkańcy Warszawy?

Jej inicjatorzy zapowiadają, że stolica ma być dopiero początkiem.
Będzie zakaz palenia na balkonach? Są wyniki ankiety. Jak głosowali mieszkańcy Warszawy?
Fot. Unsplash
13.04.2021

Jakiś czas temu informowaliśmy o ankiecie, która zaczęła krążyć po grupach dedykowanych mieszkańcom poszczególnych dzielnic Warszawy na Facebooku. Pytano w niej czy lokatorzy popierają wprowadzenie zakazu palenia papierosów na prywatnych balkonach bloków mieszkalnych na terenie miasta. Ankieta spotkała się z olbrzymim odzewem i wywołała sporo kontrowersji. 

Zobacz również: Mieszkańcy Warszawy kłócą się o palenie na balkonach. Po Sieci krążą ankiety

Teraz poznaliśmy jej wyniki. Czy zakaz palenia na balkonach w Warszawie rzeczywiście zostanie wprowadzony? Oto, co mieli do powiedzenia na ten temat mieszkańcy stolicy. 

Zakaz palenia na balkonach. Wyniki ankiety w Warszawie

Fot. Unsplash.com 

Zakaz palenia na balkonach. Wyniki ankiety w Warszawie

Wyniki ankiety w sprawie ewentualnego zakazu palenia papierosów na balkonach opublikowała warszawska radna Renata Niewitecka. To właśnie z jej inicjatywy zapytanie zaczęło krążyć po Sieci kilka tygodni temu.  

Jak czytamy, w ankiecie wzięło udział prawie 5 tys. osób. Większość, bo 50,80 proc. opowiedziało się przeciwko wprowadzeniu zakazu palenia na balkonach. Ale niewiele mniej, bo aż 49,20 proc. popiera taki zakaz.  

Różnica pomiędzy popierającymi zakaz, a przeciwnikami wprowadzenia zakazu wyniosła tylko 79 głosów, co pokazuje, jak bardzo mieszkańcy są podzieleni. (...) Głosy rozkładają się prawie po równo, a sprawa angażuje mieszkańców nie tylko Warszawy. Docierają do mnie sygnały z całej Polski od ludzi, którzy cierpią w wyniku działań palaczy na balkonach i związanych z tym uciążliwościami. 

- skomentowała na Facebooku radna Niewitecka. 

Z ankiety wynika, że wprowadzenie zakazu palenia na balkonach cieszyło się największym poparciem wśród mieszkańców Ursynowa (62 proc.), Wilanowa (54,10 proc.) i Włoch (53,17 proc.). Największy sprzeciw wobec ewentualnego zakazu wyraziły osoby zamieszkujące takie dzielnice jak Rembertów (67,4 proc.), Wesoła (59,18 proc.) i Praga Północ (58,86 proc.).  

Oto, jak rozkładały się głosy mieszkańców Warszawy według poszczególnych dzielnic: 

📌WYNIKI SONDY ⤵️ Zapraszam do polubienia strony ➡️ Popieram Zakaz Palenia Na Balkonach🚭 Bardzo dziękuję za udział w...

Opublikowany przez Renatę Niewitecką Radną m.st. Warszawy Piątek, 9 kwietnia 2021

 

Radna Niewitecka zapowiada dalsze działania w celu wprowadzenia zakazu palenia papierosów na balkonach. Jak wyjaśnia, Warszawa ma być dopiero początkiem. 

Odbieram wiadomości od osób, które musiały z powodu uciążliwości palaczy na balkonach sprzedać swoje mieszkania. Będę dalej zajmowała się tym zagadnieniem - także poza Warszawą. Kolejny etap to zbadanie jak na temat wprowadzenia takiego zakazu zapatrują się mieszkańcy innych miejscowości w Polsce. 

Popieram wprowadzenie zakazu palenia na balkonach i będę podejmowała działania zmierzające do wprowadzenia go na terenie naszego kraju. Musimy dać ludziom możliwość formalnego reagowania, kiedy „nasz sąsiad” naraża nas na bierne palenie i smród, który utrudnia nam normalne korzystanie z naszej nieruchomości. 

Co sądzicie o wynikach ankiety? Wzięliście w niej udział? 

Zobacz również: Tego nie możesz robić na balkonie. Rozwścieczysz sąsiadów i dostaniesz mandat

SONDA
Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu palenia papierosów na balkonie?
Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu palenia papierosów na balkonie?

Polecane wideo

2015 kontra 2021. Ewel0na pokazała, jak zmieniła się jej twarz w ciągu 6 lat
2015 kontra 2021. Ewel0na pokazała, jak zmieniła się jej twarz w ciągu 6 lat - zdjęcie 1
Komentarze (76)
Ocena: 4.97 / 5
xxx (Ocena: 5) 09.05.2021 12:08
..a ja bym chciała aby wprowadzono - zakaz krzyków i pisków dzieci , bawiacych się lub biegajacych pod moim balkonem...!!!!!!!!
odpowiedz
1,2,3,4,5,,, (Ocena: 5) 29.04.2021 20:36
I WPROWADZIC ZAKAZ PICIA PIWA W DOMU ,,, UPRAWIANIA SEXU-- BO MOŻE SĄSIADKA USŁYSZY , ZAKAZ PŁACZU MALEŃKIEGO DZIECKA, ZAKAZ PRANIA W POPSUTYCH PRALKACH-- BO TO SŁYCHAĆ , ZAKAZ ŚPIEWANIA I SRANIA....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2021 13:33
Możesz uprawiać seks z dowolną głośnością, słuchając równocześnie RWE na ful regulator, ale w miejscu odosobnionym. Cywilizowany człowiek rozumie, że we wspólnocie obowiązuje zasada szacunku dla współmieszkańców, i tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 26.04.2021 12:51
Dużo ważniejszy jest śmierdzący popkorn w kinach. A kino to miejsce publiczne. Balkon to jednak zwykle miejsce prywatne i zakaz jest ingerencją niedopuszczalną. Niestety! Idąc dalej tą drogą można zakazać głośnego seksu, słuchania radia Wolna Europa oraz krytykowania władzy. Tylko, że to już było!
odpowiedz
ciuszki po 10 pln (Ocena: 5) 21.04.2021 11:14
https://www.vinted.pl/member/1640869-ciuuuszki90
odpowiedz

Polecane dla Ciebie