Czy w czasie majówki nastąpi zmiana obostrzeń? „Mniejsza szansa, że wirus będzie się rozprzestrzeniał”

Już za dwa tygodnie majówka. Co na te dni planuje polski rząd?
Czy w czasie majówki nastąpi zmiana obostrzeń? „Mniejsza szansa, że wirus będzie się rozprzestrzeniał”
Fot. Unsplash
13.04.2021

Miniony weekend pokazał, jak bardzo Polacy spragnieni są spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wystarczyło, że temperatura poszybowała w górę, a ulice zaroiły się od spacerowiczów i rowerzystów. W niektórych miejscach zrobiło się naprawdę tłoczno. Choć pandemia nie odpuszcza, a liczba zakażonych jest wciąż na niepokojąco wysokim poziomie, jest nadzieja na to, że obostrzenia w majówkę zostaną poluzowane.

Zobacz także: Ksiądz o dzieciach z in vitro: „To produkt, a nie byt. To zwierzę, a nie istota”

Majówka 2021 – co z lockdownem?

Jak czytamy na serwisie planeta.pl, „wiceministra rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk gościła w poniedziałek rano w Radiu ZET. W rozmowie z Beatą Lubecką poinformowała, że wiosna może przynieść znaczące zmiany w obostrzeniach. Na otwarcie mają szansę nawet branże od dawna zamknięte, np. eventowa czy weselna”.

Ja bym szła w kierunku tego, co miało miejsce w 2020. Kiedy następowało ocieplenie, część przedsięwzięć można było organizować na otwartej przestrzeni – branża eventowa, wesela – tym mniejsza szansa, że wirus będzie się rozprzestrzeniał. Pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń

- wytłumaczyła Olga Semeniuk.

Trzymacie kciuki?

Polecane wideo

Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna
Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2021 11:30
Chyba bajki piszecie, w środę ma być konferencja i mówili że mamy nie cieszyć się z majówki, hoteli, pensjonatów nie otworzą nie ma szans.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.04.2021 06:55
Polski (nie)rz0nd? Nie ma takiego. To zgraja nieudaczników i sprzedajnych o.bajtków. ludzie wzięci od pługa, zero godności. Należy ich posłać na szafot.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie