Koncert rockowy w Barcelonie wyprzedany. 5000 fanów bawiło się mimo pandemii

Wszystko dzięki błyskawicznemu systemowi testowania. Czy to przyszłość branży muzycznej?
Koncert rockowy w Barcelonie wyprzedany. 5000 fanów bawiło się mimo pandemii
fot. Unsplash (ActionVance)
29.03.2021
Wiktoria Sobocińska

Właśnie otrzymaliśmy smutną wiadomość, że Orange Warsaw Festival nie odbędzie się w tym roku. Fani, którzy mieli już zakupione karnety, bardzo się zawiedli. Cały czas czekają na decyzję drugiego najpopularniejszego festiwalu, mianowicie Open'era. Twierdzą, że werdykt jest do przewidzenia.

Zobacz również: Festiwal Filmowy na Dzień Kobiet odwołany decyzją ministra. Wszystko przez… film o wibratorach

Mija już rok odkąd branża muzyczna w Polsce przestała organizować koncerty i wydarzenia z powodu koronawirusa. Artyści skarżą się na trudną sytuację z powodu braku dochodów i relacjonują nagrania za pośrednictwem Instagrama czy Facebooka, a słuchaczom zdecydowanie brakuje rozrywki i spotkań.

Hiszpania znalazła jednak lekarstwo na przerwę w muzycznych doświadczeniach. W Barcelonie odbył się właśnie koncert na 5000 osób, który był możliwy dzięki błyskawicznemu systemowi testowania.

Koncert w Barcelonie mimo pandemii

W sobotę wieczorem w Barcelonie nareszcie pojawiła się możliwość uczestnictwa w wydarzeniu muzycznym na żywo. Koncert indie-rockowego zespołu Love of Lesbian został wyprzedany. Bawiło się na nim 5000 osób, a to wszystko całkowicie zgodnie z prawem. Jak to możliwe?

Wszystko dzięki błyskawicznemu procesowi wykonywania testów na COVID-19, który być może wkrótce stanie się szansą dla branży rozrywkowej w czasie pandemii. 

Wydarzenie zostało zatwierdzone przez władze sanitarne i miało stanowić eksperyment, czy tego typu imprezy w niedalekiej przyszłości będą miały rację bytu.

Fani na arenie Palau Sant Jordi śpiewali, przytulali się, tańczyli i nie musieli zachowywać ustalonego dystansu społecznego. Każdy miał jednak na sobie maseczkę ochronną przez cały czas trwania koncertu, którą mógł zdjąć jedynie na czas spożywania posiłku w wyznaczonym do tego miejscu.

Bezpieczniej będzie być w Palau Sant Jordi niż chodzić po mieście

- zapewniał współorganizator wydarzenia Jordi Herreruela, w rozmowie z Reuters

Osoby, które miały pozytywny wynik testu, otrzymały zwrot pieniędzy za bilet. Wśród 2400 przebadanych znalazły się trzy osoby zakażone, a jedna miała kontakt z osobą zakażoną.

Zawrotna szybkość testowania była możliwa dzięki specjalnej aplikacji w telefonie. Uczestnicy dostali swoje wyniki już po niecałych 15 minutach. Co więcej, zarówno test jak i maseczka były wliczone w cenę biletu.

Wierzę, że udowodniliśmy dzisiaj światu, że kultura może być bezpieczna

- podsumował jeden z fanów.

Brakuje wam koncertów?

Zobacz również: Ten raper już 8 lat temu przewidział pandemię. „2020 w połączeniu z koronawirusem, układanie ciał”

Polecane wideo

Tak wygląda najpiękniejsza stewardessa na świecie. Możesz spotkać ją w znanych liniach lotniczych
Tak wygląda najpiękniejsza stewardessa na świecie. Możesz spotkać ją w znanych liniach lotniczych - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie