Ranking krajów, które najlepiej radzą sobie z pandemią. Pozycja Polski jest dramatycznie niska

Wyprzedzają nas m.in. Rumunia, Iran, Pakistan czy Bangladesz.
Ranking krajów, które najlepiej radzą sobie z pandemią. Pozycja Polski jest dramatycznie niska
Fot. Unsplash
29.03.2021

Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok i rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty na świecie - nawet na Antarktydę. Co ciekawe, zdaniem ekspertów niewiele brakowało, a moglibyśmy nigdy nie usłyszeć o wirusie COVID-19. Zadecydował o tym splot wyjątkowo niefortunnych zdarzeń. 

Zobacz również: Pandemia koronawirusa... prawie się nie wydarzyła. „Mogliśmy nigdy się o niej nie dowiedzieć”

Stało się niestety inaczej, pandemia koronawirusa wciąż jest faktem, a my wyczekujemy dnia, gdy nasze życie wreszcie wróci do normalności. W międzyczasie eksperci analizują, które kraje najlepiej radzą sobie z pandemią, a które pozostają daleko w tyle. Ostatni raport jest wyjątkowo niekorzystny dla Polski – znajdujemy się na szarym końcu zestawienia. 

Kraje, które najlepiej radzą sobie z pandemią. Polska na końcu 

Badanie zostało przygotowane przez ekspertów z serwisu bloomberg.com. Tego typu zestawienia są przez nich opracowywane od listopada 2020 roku. Analitycy biorą pod uwagę takie czynniki jak m.in. liczba nowych przypadków w stosunku do liczby ludności, dostępność do opieki zdrowotnej, procent zaszczepionych, dane dotyczące zgonów i dostęp do testów. 

W pierwszej piątce państw, które najlepiej radzą sobie w dobie pandemii są Nowa Zelandia, Singapur, Australia, Tajwan i Izrael. Ten ostatni kraj zwraca uwagę ze względu na rekordowo szybkie przeprowadzenie akcji szczepień. Tym samym zanotował awans o 9 pozycji w porównaniu do poprzedniego zestawienia. 

Kraje, które najlepiej radzą sobie z pandemią. Polska na końcu

Fot. www.bloomberg.com

W raporcie przygotowanym przez bloomberg.com znalazły się w sumie 53 państwa. Polska uplasowała się dopiero na 50. miejscu. Gorzej z pandemią radzą sobie tylko Brazylijczycy, Czesi i Meksykanie. W zestawieniu wyprzedziły nas takie kraje jak Iran, Pakistan czy Bangladesz. 

W porównaniu z poprzednią edycją badania Polska zanotowała spadek aż o 10 pozycji. 

Rumunia i Polska spadły odpowiednio o 15 i o 10 miejsc w związku ze wzrostem liczby nowych zakażeń i pozytywnymi testami. Polska zmaga się z bardziej zaraźliwą, brytyjską odmianą wirusa i na trzy tygodnie weszła w prawie całkowity lockdown 

- argumentują analitycy. 

Zobacz również: Nowe obostrzenia w Polsce. Pełna lista zmian i zakazów

Polecane wideo

Blogerka sprawdziła, jak przekłamują lustra w popularnych sieciówkach. Będziesz w ciężkim szoku
Blogerka sprawdziła, jak przekłamują lustra w popularnych sieciówkach. Będziesz w ciężkim szoku - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.03.2021 08:44
Daleko nie trzeba szukać, wystarczy poczytać komentarze na papilocie, czasami przewijają się tacy inteligenci, którzy wszystkich walczących z coroną nazywają covidowcami. Każdy mądrzejszy od lekarzy, a potem proszę, Bangladesz wyprzedza w notowaniach. A szczepionki boją się, bo Bill Gates będzie nimi sterował - psss, to lepiej dla was, może coś w życiu uda wam się wtedy osiągnąć😂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2021 03:57
Polska chory kraj ... ludzie nienormalni , jako kraj piękna , ale rząd i ludzie tragedia
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 29.03.2021 14:52
Nic dziwnego przy tak spierdzielonym społeczeństwie. Niektórzy to nawet prośbę o umycie rąk odbierają jako atak na ich wolność...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie