Test na COVID-19? Już niedługo kupisz go... w Biedronce

Wynik już w 10 minut. A cena?
Test na COVID-19? Już niedługo kupisz go... w Biedronce
Fot. Unsplash
12.03.2021

Każdego dnia w Polsce wykonuje się tysiące testów na koronawirusa. Niektórzy dostają skierowanie na takie badanie, inni zgłaszają się na nie prywatnie. Ale ceny testów nie są na każdą kieszeń. Za niektóre badania trzeba zapłacić nawet ok. 500 zł. 

Zobacz również: Przerażająca liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce. Rząd zdradza, czy będzie lockdown

Jednak od najbliższego poniedziałku wykonanie testu na COVID-19 będzie o wiele łatwiejsze i tańsze. Sieć sklepów Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał koronawirusaJak działa taki test i ile zapłacimy za niego w popularnym dyskoncie? 

Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na przeciwciała COVID-19 

Od poniedziałku 15 marca 2021 roku w sklepach Biedronka będzie można kupić testy wykrywające przeciwciała SARS-CoV-2, wyprodukowane przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Test o nazwie Primacovid to test serologiczny. 

Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19 

- tłumaczy w komunikacie Biedronka. 

Test jest wyjątkowo prosty w użyciu - do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to ok. 10 minut. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3 proc. 

Ze względu na potencjalne duże zainteresowanie sieć Biedronka podjęła decyzję, że klienci jednorazowo będą mogli zakupić maksymalnie trzy sztuki testu. Produkt dostępny będzie w cenie 49,99 zł za sztukę.  

Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na przeciwciała COVID-19

Fot. Biedronka

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej  

- powiedział Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.  

Biedronka podkreśla, że test na obecność przeciwciał może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami COVID-19, lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję. 

Producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać COVID-19, również należy skontaktować się z lekarzem. 

Zobacz również: Rok po wybuchu pandemii koronawirusa - jak sobie radzą restauracje, kluby i hotele w Polsce?

Polecane wideo

Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie
Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.03.2021 11:29
Test na przeciwciała u mnie w szpitalu kosztuje 40zl. Jaki w tym biznes płacić za CV os co będzie niewiarygodne?
odpowiedz
Nutella (Ocena: 5) 13.03.2021 06:39
Dla tych co tak wierzą w te testy polecam kupić kilka sztuk i sprawdzić na różnych cieczach bądź kilka razy na sobie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2021 21:18
Chwila, 50zl mamy placic za to, ze moze kiedys tam mielismy stycznosc z wirusem? fajny biznes. I tak to sie kreci! Te wielkie statystyki, a wiekszosc bezobjawowa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie