Przerażająca liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce. Rząd zdradza, czy będzie lockdown

Od soboty 13 marca zamknięcie galerii, kin czy teatrów w kolejnym województwie.
Przerażająca liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce. Rząd zdradza, czy będzie lockdown
Fot. Unsplash
11.03.2021

Wczoraj statystyki zachorowań na COVID-19 wyraźnie pokazały, że nasz kraj nadal przegrywa walkę z groźnym wirusem. Ponad 17. tysięcy nowych zakażeń i około 400 zgonów to tragiczny bilans, który przyniósł 10 marca. Rząd na te liczby reaguje stanowczo i planuje wprowadzić kolejne obostrzenia – choć nadal regionalnie. Od soboty 13 marca do województwa warmińsko-mazurskiego dołączy Pomorze, gdzie również zamknięte zostaną galerie, kina, czy teatry.

- Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk w rozmowie z radiem Tok FM ujawniła, że pod koniec tygodnia prawdopodobnie zapadną kolejne ostre „decyzje o krokach wstecz” dotyczące województw z najwyższym wskaźnikiem zakażeń COVID-19 – czytamy na planeta.pl. - Potwierdziła, że rząd, podejmując decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, kieruje się przede wszystkim liczbą zleceń na wykonywanie testów, liczbą osób hospitalizowanych oraz danymi na temat drugiego szczepu koronawirusa w poszczególnych województwach.

Olga Semeniuk dodała również, że partia rządząca nie planuje wprowadzenia tarcz regionalnych, które byłyby kołem ratunkowym dla dotkniętych pandemią firm.

Zdaniem niektórych ekspertów pandemia może potrwać nawet jeszcze kilka lat. Myślicie, że nasza gospodarka to przetrwa?

Zobacz także: Straszna wizja Jackowskiego. „Jednego dnia wszystko runie”

Polecane wideo

Jak wygląda teraz córka Angeliny Jolie, która zmienia płeć? Spektakularna metamorfoza
Jak wygląda teraz córka Angeliny Jolie, która zmienia płeć? Spektakularna metamorfoza - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.03.2021 19:43
No jak sie robic 3 razy wiecej testow, to statystycznie jest 3 razy wiecej zakazen XD Jak tacy z nich matematycy to niech podają procentową ilość zakażonych, bo takie brednie moga sobie sami wciskać, a ludzie myślą, że faktycznie jest wzrost zakażeń lool
odpowiedz
Mmm (Ocena: 5) 12.03.2021 00:26
Ja znam ale przechodza lekko. Nikt nie trafil pod respirator i nikt nie umarl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2021 00:26
Ludziska, to moze w koncu wyjdziemy ale to wszyscy na ulice? Przeciez oni rujnuja Polske. Nas rujnuja! PRzeciez juz nie mozemy sie dostac do lekarza z nfz. Zadnych operacji juz nie ma nic!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 22:48
Jedna wielka ściema. Ludzie są już zmęczeni tymi bzdurami. Nie znam ani jednej osoby chorej na ten wirus. Na raka, grupę, owszem. Świąt na pewno nie będzie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 11:12
Wiadomo następna zagrywka rządu, do świąt zamkną wszystko i dają zalecenie żeby nie jechać do rodziny, przecież robią to specjalnie, majówka reż będzie zamknięte zobaczycie jak w zeszłym roku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie