Nadeszła trzecia fala koronawirusa w Polsce. Pojawią się nowe obostrzenia

Polacy będą musieli zmierzyć się z kolejnymi zakazami i ograniczeniami.
Nadeszła trzecia fala koronawirusa w Polsce. Pojawią się nowe obostrzenia
Fot. Unsplash (Arturo Rey)
23.02.2021

Liczba zakażonych COVID-19 w ostatnich dniach przybiera ponownie na sile. Rządzący coraz częściej wspominają więc o tym, że można już mówić o trzeciej fali koronawirusa w naszym kraju. Co się z tym wiąże?

Polecamy także: Kiedy kobieta „przestaje być właścicielką swojej macicy”? Doradca prezydenta „tłumaczy” to Polkom

Trzecia fala koronawirusa - obostrzenia

Do końca lutego będą obowiązywać obostrzenia, które na konferencji prasowej niedawno ogłosił Adam Niedzielski. Na początku marca pojawią się jednak nowe rozporządzenia.

- Tu pewnikiem jest już wycofanie zgody na używanie przyłbic czy części odzieży np. szalika. Jedyną dozwoloną formą ochrony mają być maseczki. Otwarte pozostaje pytanie o to, czy nadal będzie można używać jakiejkolwiek maseczki, czy też zostaną wprowadzone określone wymogi. Prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. walki z pandemią, mówił w minionym tygodniu o maseczkach chirurgicznych. Minister zdrowia w poniedziałek 22 lutego zapowiedział na antenie TVN24, że przepisy w tej sprawie mają zostać przedstawione w tym tygodniu – informuje wprost.pl.

W marcu pojawią się również najprawdopodobniej znaczne ograniczenia na granicach naszego państwa. Wszyscy, którzy ją przekroczą, będą musieli poddać się kwarantannie – chyba że przedstawią aktualny negatywny wynik na COVID-19.

Chcemy jeszcze dopracować regulacyjnie szczegóły, służby muszą się do tego przygotować, bo to będzie oznaczało konieczność do powrotu działań Straży Granicznej. SG deklaruje, że potrzebuje mniej więcej 48 godzin, żeby dojść do takiej zdolności operacyjnej. Myślę, że to pod koniec tygodnia stanie się faktem – podsumował Adam Niedzielski.

SONDA
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?
Zamierzasz zaszczepić się na COVID-19?

Polecane wideo

Właśnie zaczął się Chiński Nowy Rok. Co czeka Cię w roku Bawołu?
Właśnie zaczął się Chiński Nowy Rok. Co czeka Cię w roku Bawołu? - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 25.02.2021 13:10
Tylko materiałowa to i tak jest szczyt. Noszę ją na ulicy na brodizie, a w sklepach i MPK normalnie zasłaniam usta i nos. Nie wiem jakim trzeba być debilem by dusić się w masce idąc prawie pusta ulica, żal mi tych ludzi bo mają sieczkę w głowie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.02.2021 13:08
Maseczki chirurgiczne są bardzo drogie i działają do 6 godzin. Nosiłam się tylko p operacji w koronę. Wtedy jedna sztuka kosztowała 5,5 dziennie szły ze dwie bo nie schowasz jej do kieszeni po jednym założeniu jak maretialowa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.02.2021 01:00
Ludzie, do kurwy nedzy! Przeciez musimy sie zbuntowac! Ile jeszcze damy sobie robic na glowe! Ile jeszcze pieneidzy wydamy na te ich fanaberie? Co innego prac codziennie maske, wrzucac do pralki z innym praniem, a co innego wydawac CODZIENNIe pieniadze na maski chirurgiczne! Poza tym trzeba skasowac nakaz zaslaniania twarzy w ogole! Ilez jeszcze damy sobie robic na glowe?! Nasz prezydencik juz sie wybawil na nartach, to juz mozna nowe zakazy wprowadzac?!Nie widzicie co z nami robia?!
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 23.02.2021 11:50
O, to już trzecią fala? Ludzie naiwnie idą się szczepić bo myślą że tylko tak to zatrzymamy. Już widzę ich zdziwienie, gdy po szczepionkach będzie kolejna fala i nadal będą musieli w maseczkach chodzić. To się zatrzyma jedynie wtedy kiedy ludzie się obudzą, wyłącza telewizję i zaczną myśleć.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.02.2021 11:49
Dudus wrócił ze stoku to zaczął wymyślać z koleżkami, jasne już lecę kupić maseczkę chirurgiczna przez którą w ogóle nie da się oddychać, siedlisko bakterii i grzybica
odpowiedz

Polecane dla Ciebie