Płomienne wystąpienie dziennikarki o prawach kobiet. Nagranie zachwyciło polskich internautów

Wiele osób jest zdania, że to wyjątkowo celny komentarz do sytuacji w Polsce.
Płomienne wystąpienie dziennikarki o prawach kobiet. Nagranie zachwyciło polskich internautów
Fot. YouTube.com (@The Young Turks)/Instagram.com (@anakasparianofficial)
11.02.2021

Ana Kasparian to amerykańska dziennikarka, komentatorka polityczna i prezenterka telewizyjna. Kasparian słynie ze swoich progresywnych poglądów, których nie boi się przedstawiać publicznie, m.in. na wizji. Trzy lata temu o dziennikarce zrobiło się głośno za sprawą wyjątkowo płomiennej mowy, jaką wygłosiła podczas programu telewizyjnego. 

Zobacz również: Burza po artykule o stylizacji na Strajk Kobiet. Aborcyjny Dream Team odpowiada celną grafiką

Chodzi o program o nazwie “The Young Turks”, którego Ana Kasparian jest współprowadzącą, a także producentką. W jednym z odcinków dziennikarka i jej rozmówca komentowali wypowiedzi amerykańskich konserwatystów i zwolenników (byłego już) prezydenta Donalda Trumpa na temat aborcji i kary śmierci. Przedstawiciele prawicowego elektoratu argumentowali, że Biblia naucza o prawie do życia, co tłumaczy, dlaczego sprzeciwiają się aborcji. Z drugiej strony twardo opowiadali się za karą śmierci. 

Chociaż odcinek został wyemitowany prawie 3 lata temu dziś znowu jest o nim głośno - zwłaszcza wśród polskich internautów. Wszystko za sprawą emocjonalnej przemowy wygłoszonej przez dziennikarkę na temat praw kobiet. Co powiedziała Ana Kasparian i dlaczego jej wystąpienie jest dziś viralem w Polsce? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez United We Woke (@unitedwewoke_)

Ana Kasparian o prawach kobiet. Nagranie jest viralem w Polsce 

Nagła popularność filmiku z Aną Kasparian ma związek z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce. Środowiska konserwatywne i religijne opowiadając się za zakazem przerywania ciąży powołują się m.in. na Biblię i nauczanie Kościoła katolickiego, podobnie jak Amerykanie wypowiadający się do kamery w nagraniu, które można obejrzeć poniżej. Oto, jak dziennikarka skomentowała ten światopogląd: 

Mój komentarz może zabrzmieć ostro, ale tak właśnie się czuję. Nie obchodzi mnie, że jesteście chrześcijanami. Nie obchodzi mnie, co mówi Biblia. To jakiś cyrk, że siedzimy tu i próbujemy rozszyfrować co wasza mityczna książeczka mówi na temat tych bardzo realnych zagadnień politycznych. 

Nie obchodzi mnie, że jesteście chrześcijanami. Powiem więcej - będę walczyć o wasze prawo do swobody religijnej i praktykowania waszego chrześcijaństwa. Wierzę w nie. Sama nie wierzę w chrześcijaństwo, co oznacza, że nie macie prawa dyktować mi jak mam żyć w związku z waszą religią. 

Nie obchodzi mnie, co mówi Biblia. Wszystkie kobiety, które identyfikują się z waszą religią mają wszelkie prawo do tego, aby nie decydować się na aborcję i nie przyjmować środków antykoncepcyjnych, ale nie mają prawa dyktować mi jak mam żyć, ani moich decyzji na temat tego, co robię z własnym ciałem. Nie obchodzi mnie wasza religia. Mam dosyć nieustannych rozmów na temat tego, co mówi Biblia. Wy żyjcie swoim życiem zgodnie z tym, jak interpretujecie Biblię - nie obchodzi mnie to. Ale nie macie prawa powoływać się na Biblię i mówić mi, co ona mówi... Nie obchodzi mnie to i nasza konstytucja gwarantuje mi prawo do tego, aby w to nie wierzyć. 

W ostatnim czasie pod nagraniem udostępnionym na YouTubie zaczęły pojawiać się także komentarze z Polski, odnoszące się do zaostrzenia w naszym kraju prawa aborcyjnego. Filmik zaczął też być masowo udostępniany w mediach społecznościowych przez polskich internautów. 

Bardzo mi przykro, że prawa kobiet i fundamentalne prawo do aborcji jest łamane w Polsce, a prawa człowieka są stawiane za, a nie przed nauką Kościoła katolickiego. Przykro mi, że garstka sędziów z Trybunału Konstytucyjnego zdecydowała za całą Polskę, bez przeprowadzania referendum.  

Zgadzam się w 100 procentach. Myślę tak samo, pomimo wszystkiego co widziałem i słyszałem i sam doświadczyłem. Ma kobieta swoje zdanie i tak powinno być wszędzie. 

Co sądzicie o tych słowach Any Kasparian? 

Zobacz również: „Osobny pokój, możliwość wypłakania się”. Tak ma wyglądać pomoc kobietom z wadami płodu?

Polecane wideo

Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem
Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.2 / 5
Ghcg (Ocena: 5) 11.02.2021 23:44
Prawo pisane pod baśnie tysiąca i jednej nocy.Chrześcijanie=muzułmanie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.02.2021 22:48
Szkoda, że się nie zjarała.
odpowiedz
M (Ocena: 5) 11.02.2021 20:41
fanatykom nie przetłumaczysz, dla nich prawa kobiet się nie liczą bo w biblii nie ma o tym mowy, a cała religia katolicka jest oparta na poddaństwie kobiet wobec mężczyzn
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2021 14:20
Każdy ma swoje sumienie, czy jest wierzący czy nie, zawsze nim kierują jakieś wartości. Nikt nikogo do niczego nie zmusza! Wolny kraj! I przypomnę, że PL nie jest Państwem kościelnym. Każdy ma wybór!
odpowiedz
Jarek (Ocena: 1) 11.02.2021 11:25
A ja ma w d.upie, to co ona "uważa". Nie jest żadną wyrocznią i wykładnikiem norm życia. Przypominam, że demokracja jest prawem większości, a większość wybrała, więc CHWD jew bit.h.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie