Burza po artykule o stylizacji na Strajk Kobiet. Aborcyjny Dream Team odpowiada celną grafiką

Zamiast poradnika modowego - niezbędnik podczas aborcji farmakologicznej.
Burza po artykule o stylizacji na Strajk Kobiet. Aborcyjny Dream Team odpowiada celną grafiką
Fot. Instagram.com (@aborcyjnydream/@kasia.piatek)
02.02.2021

Nie milkną echa po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji z przyczyn embriopatologicznych. W ostatnich dniach temat powrócił z całą mocą, ponieważ po ponad 3 miesiącach impasu decyzja sędziów została opublikowana w Dzienniku Ustaw, a tym samym weszła w życie. Jeszcze tego samego wieczora na ulice polskich miast ponownie wyszli protestujący sprzeciwiający się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. 

Zobacz również: Afera wokół artykułu z „Wysokich Obcasów Extra”. Redakcja stworzyła drogą stylizację na protesty

Decyzja TK oraz demonstracje organizowane m.in. przez Ogólnopolski Strajk Kobiet są szeroko komentowane także w mediach. Ostatnio głośno zrobiło się o publikacji, która ukazała się na łamach magazynu “Wysokie Obcasy Extra”. W najnowszym numerze pisma powił się poradnik na temat tego, jak skompletować stylizację na protesty. Mnóstwo osób zarzuciło redakcji, że wykorzystała walkę o prawa kobiet do stworzenia artykułu sponsorowanego.  

Na publikację “Wysokich Obcasów Extra” odpowiedziała już organizacja Aborcyjny Dream Team. Na jej profilu na Instagramie pojawiła się grafika, która jest wyjątkowo celną ripostą dla niefortunnego artykułu. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aborcyjny Dream Team (@aborcyjnydream)

Aborcyjny Dream Team odpowiada na poradnik „Wysokich Obcasów Extra”

Aktywistki organizacji Aborcyjny Dream Team przygotowały grafikę zatytułowaną “Robimy aborcję”. W nawiązaniu do zestawu obejmującego idealną stylizację na protesty działaczki zaprezentowały zbiór niezbędnych rzeczy, które pomogą przejść przez proces aborcji farmakologicznej. 

@wysokieobcasy_extra w swoim ostatnim numerze umieściły poradnik... jak się ubierać na protesty. YkhmŻeby tego było mało, to rzeczy polecane tam były, delikatnie mówiąc, ekskluzywne. Taniej wychodzi aborcja, niż kurtka z tego ichniejszego poradnika. 

Pomyślałyśmy, że lepiej byłoby gdyby gazety umieszczały poradnik - co warto mieć przy sobie w trakcie aborcji farmakologicznej, żeby było ciepło, wygodnie i bezpiecznie! 

Nie będziemy czekać, aż któraś gazeta go przygotuje! Zrobiłyśmy go samodzielnie. Gazety - drukujcie! 

Wprawdzie gazetą nie jesteśmy, ale pokazujemy ten niezbędnik poniżej. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aborcyjny Dream Team (@aborcyjnydream)

Na grafice znalazły się m.in. wygodne ubrania, koc, podpaski oraz tabletki poronne. Nie zabrakło też numeru telefonu do organizacji Aborcja Bez Granic. 

Dreszcze, ból, wymioty - różne dolegliwości towarzyszą domowej aborcji i warto się na nie przygotować. Przyda się dostęp do toalety, wygodne ubranie, ciepły koc, termofor, zapas podpasek, leki przeciwbólowe, coś do robienia i najważniejsze - tabletki poronne. Z naszych doświadczeń wynika, że niektóre osoby w czasie poronienia wyszorują pół mieszkania zrobią obiad, a niektóre będą się zwijały z bólu. Dlatego warto mieć kogoś, kto w tym czasie zajmie się naszym dzieckiem lub zwierzakiem 

- czytamy w opisie grafiki.  

W zestawie przygotowanym przez Aborcyjny Dream Team znalazły się: 

  1. wygodny dres z lumpa, 3 zł
  2. stary ciepły koc
  3. termofor lub butelka z ciepłą wodą
  4. tabletki poronne od WomenHelp.org, ok. 75 euro
  5. zapas podpasek
  6. Zin Potrzebujesz Aborcji? Nie jesteś sama! Do pobrania z AborcyjnyDreamTeam.pl, 0  
  7. książka Dziewczyny Znikąd, ok. 30zł 
  8. film UnpregnantHBO, ok. 25 zł 

Przerwanie ciąży to powszechne doświadczenie. To, że o nich nie słyszysz, nie znaczy, że ich nie ma. Zastanów się, dlaczego żadna osoba nie powiedziała Ci o swojej aborcji. 

Co sądzicie o takiej odpowiedzi pod adresem redakcji magazynu “Wysokie Obcasy Extra”? 

Zobacz również: „Panowie, nie zapładniamy”. Satyryk proponuje „kontrmanifestację” dla Strajku Kobiet?

Polecane wideo

Tatuaż z błyskawicą. 10 miejsc na ciele, gdzie będzie wyglądał idealnie
Tatuaż z błyskawicą. 10 miejsc na ciele, gdzie będzie wyglądał idealnie - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 1) 02.02.2021 17:54
Ta ręka to mudżinki?
odpowiedz
złośnica (Ocena: 5) 02.02.2021 13:37
P.S. A 4 000 zł za taki horror, to JEST splunięcie w twarz, panie (p)OŚLE Bortniczuk. To jest 20 większych zakupów w Auchan. Proszę tak ze swoją żoną czy córką. Od nas wara.
zobacz odpowiedzi (1)
złośnica (Ocena: 5) 02.02.2021 13:28
Zastanawiałam się bardzo, baaardzo długo, czy chcę mieć dziecko. Aż w końcu państwo polskie (celowo z małej) wzięło i zadecydowało za mnie. Wcześniej nie rozpatrywałam "przeciw" aż tak szeroko, znaczy, brałam pod uwagę rezygnację z kariery zawodowej a nawet utratę pracy, rezygnację z sylwetki, części znajomych, snu, ciszy i spokoju, czasu, kilku pasji, części zdrowia, wydatki, ograniczenia wycieczkowe, przeprowadzkowe i tak dalej. Ale nigdy nie zakładałam, że mam oddać życie. W przenośni lub dosłownie. Po czytaniu, czytaniu i czytaniu opowieści kobiet, którym życie zaśmiało się w twarz i obdarzyło dziećmi umierającymi lub nieuleczalnie, ciężko chorymi już wiem, że "podziękował". Taka ciąża jest zwyczajnie niebezpieczna, to raz. Dwa - lekarze nie będą już chcieli ci pomóc. Nie dziwie im się. Kto chciałby dorobek życia ryzykować dla obcego człowieka - pacjentki nr 3942149. Trzy - zostajesz z tym sama. SAMA. Tak duża część facetów nie wytrzymuje i odchodzi, że sorry, ale statystycznie jest to dość prawdopodobny scenariusz dla każdej z nas. Cztery - spora część kobiet twierdzi, że nie potrafi się po tym pozbierać, nawet po wielu, wielu latach. Jak znam siebie, byłabym jedną z nich. Wiec podziękował. Szczerze mówiąc, to po podjęciu tej decyzji jest mi lżej. Dziękuję >rząd PiS< za ułatwienie mi podjęcia decyzji, problem solved! I mam gdzieś wasz hejt, pieprzenie o tym, że kobieta nie jest kobietą jak nie urodzi, że na starość szklanka wody i inne pierdoły. Nie mam ani takich lęków, ani deficytów. Dziękuję, kurtyna.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie