„Panowie, nie zapładniamy”. Satyryk proponuje „kontrmanifestację” dla Strajku Kobiet?

„Robienie jakiejś wielkiej demonstracji jest nieporozumieniem, aktem złej woli” - oceniał Strajk Kobiet.
„Panowie, nie zapładniamy”. Satyryk proponuje „kontrmanifestację” dla Strajku Kobiet?
Fot. Instagram.com (@strajk_kobiet)
29.01.2021

Późnym wieczorem 27 stycznia 2021 roku, po ponad trzech miesiącach impasu, wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przyczyn embriopatologicznych został opublikowany w Dzienniku Ustaw, a tym samym wszedł w życie. Oznacza to, że obecnie usunięcie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest nielegalne, a Polska ma najsurowsze prawo aborcyjne w całej Europie.

Zobacz również: Aborcja w Polsce od dziś jest praktycznie całkowicie nielegalna. Wyrok TK został opublikowany

Po opublikowaniu orzeczenia TK tysiące przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego wyszło na ulice polskich miast. Manifestacje odbyły się m.in. w Warszawie, a ich organizatorem był Ogólnopolski Strajk Kobiet na czele z działaczką Martą Lempart. Zarówno opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, jak i protesty w odpowiedzi na tę decyzję były szeroko komentowane w mediach. Głos w sprawie zabrał m.in. satyryk Jan Pietrzak, który zaproponował kontrmanifestację dla Strajku Kobiet.

Jan Pietrzak o Strajku Kobiet: „Panowie, nie zapładniamy”

Jan Pietrzak był gościem programu „#Jedziemy” na antenie TVP Info i wraz z innymi zaproszonymi rozmówcami komentował ostatnie demonstracje w ramach Strajku Kobiet. Satyryk wypowiedział się o nich w krytycznym tonie, podobnie jak o jednej z liderek manifestacji, Marcie Lempart.

Przecież ona szuka wyłącznie pretekstów. Tym razem jest to walka z Trybunałem Konstytucyjnym, ale każdy pretekst jest dobry. Ona jest nastawiona na agresję, na walkę, na krzyki, na brzydkie wyrazy. Robienie jakiejś wielkiej demonstracji jest nieporozumieniem, aktem złej woli. Żeby jątrzyć, żeby denerwować, żeby wyprowadzać ludzi na ulicę, bo jest epidemia, a może ktoś się zarazi. Pani Lempart bezpośrednio zwraca się, żeby ślady na mieście zostały po tym przejściu. Wzywa do rozruchów, wzywa do zadymy

- mówił Jan Pietrzak na antenie TVP Info.

Satyryk stanowczo opowiedział się też przeciwko prawu do aborcji.

Jeśli prawo pozwalałoby kobiecie bezkarnie zabić swoje dziecko, to w gruncie rzeczy wszystko jest możliwe. To w takiej sytuacji każdy mógłby zabić każdego. Jeżeli nie ma już żadnych norm obowiązujących. Wiec muszą być normy wpisane do konstytucji, zwłaszcza w takim kraju jak naszym, z chrześcijańską tradycją, z nasza cywilizacją. A te panie nie chcą żadnych norm, tylko swobody w tej materii. To jest nieporozumienie. Ono jest wykorzystywane wyłącznie dla celów politycznych.

Podczas rozmowy Jan Pietrzak powiedział też, że wielu mężczyzn chciałoby zorganizować swoją własną kontrmanifestację pod kuriozalnym hasłem. Po chwili dodał, że jego wypowiedź miała charakter ironiczny.

Spotkałem mężczyzn, którzy się zastanawiają, czy nie wyjść na kontrmanifestację z hasłem „Panowie, nie zapładniamy”. Wtedy skończą się te wszystkie problemy. To jest oczywiście ironiczny obraz tej sytuacji, który ktoś mi podpowiedział.

Co sądzicie o takim głosie w dyskusji o zaostrzeniu prawa aborcyjnego i Strajku Kobiet?

Zobacz również: „Piekło mężczyzn”. Alimenciarze przedstawiają swoje postulaty na fali Strajku Kobiet

Polecane wideo

Protesty po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobiety wyszły na ulicę
Protesty po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobiety wyszły na ulicę - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.53 / 5
osa (Ocena: 5) 06.02.2021 14:03
jest w tym sporo racji
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2021 12:56
Równie dobrze ja mogę wykrzyczeć ,,kobiety nie dajcie się zapładniać !!! ,, ..Takim tokiem myślenia wyginiemy jak mamuty tępy stary chuju !...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2021 10:56
Z wyrazu jego twarzy wynika że siad sobie na jajko i z bólu przygryzł sobie penisa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2021 10:39
Pan Pietrzak to nawet pomimo chęci nie dałby rady już zapłodnić. Jak można myśleć, że rodzenie niepełnosprawnych, zdeformowanych noworodków jest etyczne.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.01.2021 08:37
Stary pierdziel, głupek. Gdyby to mężczyźni musieli rodzić chore dzieci, ponosić konsekwencje zdrowotne ciąży i porodów to nie byłoby w ogóle takich dyskusji!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie