„TikTok był jej światem”. Włochy blokują serwis po tragicznej śmierci 10-latki

Dziewczynka brała udział w popularnym „wyzwaniu”. Finał zabawy okazał się tragiczny.
„TikTok był jej światem”. Włochy blokują serwis po tragicznej śmierci 10-latki
Fot. Unsplash
25.01.2021

TikTok w mgnieniu oka stał się najpopularniejszy medium współczesnych nastolatków. Miliony internautów zwariowały na punkcie aplikacji, której głównym celem jest zamieszczanie filmików do różnych podkładów muzycznych. Na TikToku można znaleźć dosłownie wszystko - śmieszne układy choreograficzne, tutoriale beauty i kulinarne oraz popularne wyzwania, czyli “challenge”.  

Zobacz również: Kolejny dzień, kolejny głupi „challenge” na TikToku. Niestety ten już zbiera śmiertelne żniwo

Niestety wiele z tych wyzwań jest wyjątkowo niebezpiecznych, a młodzi internauci, którzy chcą zaistnieć na TikToku często ryzykują zdrowiem i życiem próbując pokazać światu swoją wersję “challenge’ów”. Media już nie raz informowały o przypadkach, gdy wyzwania z TikToka okazały się śmiertelne. Niestety podobnie stało się parę dni temu, a ofiarą internetowej mody padła 10-latka z Włoch. Po jej śmierci władze tego kraju podjęły zdecydowane kroki, aby zapobiec kolejnym tragediom z udziałem nieletnich. 

TikTok zablokowany we Włoszech po tragicznej śmierci 10-latki 

Jak donoszą zagraniczne media 10-letnia Antonella Sicomero z Palermo chciała wziąć udział w popularnym wyzwaniu black out challenge”, które polega na zaciśnięciu sobie paska na szyi w celu utraty przytomności. Niestety finał zabawy okazał się tragiczny – nieprzytomną dziewczynkę znalazła w łazience jej 5-letnia siostra. Antonella została przewieziona do szpitala, ale lekarzom nie udało się jej uratować. Stwierdzili, że u 10-latki doszło do zatrzymania akcji serca. 

TikTok był jej światem, tak samo YouTube. Tak spędzała czas  

- mówił w rozmowie z mediami Angelo Sicomero, ojciec zmarłej dziewczynki. 

Ta tragiczna historia wstrząsnęła całymi Włochami. Władze kraju natychmiast zareagowały i wprowadziły blokadę TikToka dla użytkowników, których wieku nie można zweryfikować. Blokada potrwa do 15 lutego 2021 roku. Do tego czasu platforma musi wprowadzić skuteczne mechanizmy weryfikacji wieku użytkowników. Zgodnie z regulaminem TikToka aby korzystać z serwisu należy mieć ukończone 13 lat. 

Zobacz również: Nowy „trend” na TikToku. Internauci udają ofiary Holokaustu i opowiadają, jak umarli

Polecane wideo

Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem
Kiedyś mówiono o niej „żywa lalka”. Dziś znacznie wydoroślała i zachwyca wyglądem - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 28.01.2021 14:23
Opieka społeczna powinna bliżej przyjrzeć się tym rodzicom. Co zrobili (albo czego nie) że doszło do takiej tragedii?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2021 13:43
Powinni zakazać tej aplikacji w Polsce. Czasami młodsza bratanica pokazuje mi niektóre filmiki. Czysta głupota. Dzieci 10,11-letnie tańczą wyuzdanie a inni ludzie to oglądają. Nie moje dzieci więc nie komentuje, nie wtrącam się do ich wychowania. Brat jak raz to zobaczył to wyrzucił córce telefon przez okno. Żałuję, że nie ma na tyle siły aby przeciwstawić się żonie i zacząć wychowywać dzieci po swojemu. Bo na razie tylko ulega w rozmowach, które polegają na tym, że dzieci i mama udowadniają, że wszystkie inne dzieci tak robią, a jeśli one się wylamia, będąca posmiewiskiem. Poza tym jak szkoły pozwalają aby dzieci mogły używać telefonów na przerwie, to nic mnie już nie zdziwi. Telefony dokładają dzieci dopiero przed wejściem do klasy na poszczególne zajęcia. Na przerwach można ich używać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2021 07:19
No tak, winien TikTok, Internet, media i cała galaktyka, tylko nie głupia smarkula i jej nieodpowiedzialni rodzice.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2021 14:33
Hańba dla rodziców, powinni ponieść jakieś konsekwencje za jawne zaniedbanie wychowanka dziecka, 10latka spędza większość czasu w Internecie?! Na tego typu appkach?! Jasne, gdybym ja mogła to jako dziecko bym non stop oglądała tv, filmy dla dorosłych, grała w gry video itp , komputera jeszcze nie mieliśmy, ale moi rodzice by mi nigdy na to nie pozwolili. Miałam limit na tv, tylko niektóre programy mogłam oglądać, i musiałam się bawić na zewnątrz, uczyć itp. Jak można dziecka tak nie kontrolować? Niestety ale dzieci nie mają samokontroli szczególnie gdy nikt ich tego nie nauczy
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.01.2021 14:06
Ciekawe, czy rodzice w ogóle zauważyli,że córka nie żyje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie