Kobieta przeciwna pandemii zrobiła zdjęcia pustych szpitali. Została ukarana wysoką grzywną

Udawała dziennikarkę, aby dostać się do środka.
Kobieta przeciwna pandemii zrobiła zdjęcia pustych szpitali. Została ukarana wysoką grzywną
fot. Facebook (@Hannah Dean)
16.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Od początku pandemii koronawirusa ludzie są mocno podzieleni. Część z nich wierzy w istnienie groźnego wirusa i przestrzega obostrzeń nie tylko ze względu na własne zdrowie, ale i bezpieczeństwo swoich bliskich. Pozostali zdają się negować istnienie epidemii na taką skalę, doszukując się w działaniach rządu wszelkich teorii spiskowych.

Zobacz również: Edyta Górniak nie wierzy w pandemię. Twierdzi, że w szpitalach leżą statyści, a na odporność zaleca oregano

Pewna kobieta z Wielkiej Brytanii chcąc udowodnić, że szpitale przepełnione pacjentami zakażonymi COVID-19 to tylko mit wykreowany przez media, osobiście sfilmowała puste wnętrza kilku placówek medycznych. Na reakcję organów nie trzeba było długo czekać.

Puste szpitale w czasie pandemii: zdjęcia

Hannah Dean to 30-letnia instruktorka fitness z Wielkiej Brytanii, która udawała dziennikarkę, aby dostać się do kilku państwowych szpitali. Następnie swój obszerny materiał udostępniła w mediach społecznościowych.

Kiedy na jej koncie pojawił się apel, aby internauci sami wybrali się do placówek medycznych i sfilmowali, jak naprawdę wygląda sytuacja, policja szybko zainterweniowała.

Jeśli zakradniesz się do szpitala o godz. 21 i sfilmujesz pusty korytarz, a następnie umieścisz to w mediach społecznościowych, twierdząc, że to "dowodzi, że szpitale są puste", jesteś odpowiedzialny za zmianę zachowania, która zabije ludzi

- tłumaczy na łamach Daily Mail szef publicznej służby zdrowia, Simon Stevens.

Hannah Dean ukarana karą grzywny

fot. Facebook (@Hannah Dean)

 

Organy ścigania z Portsmouth doszły do wniosku, że opublikowane zdjęcia i nagrania nie obejmują tej części szpitala, która faktycznie zajmuje się leczeniem pacjentów z COVID-19. Placówki ujęte w relacji nie były również głównymi ośrodkami oddelegowanymi do walki z wirusem.

Służby mundurowe stwierdziły, że post "dziennikarki" wywołał jedynie niepotrzebny niepokój w społeczeństwie, za co kobieta otrzymała grzywnę w wysokości 200 funtów, biorąc pod uwagę fakt, że złamała obowiązujące obostrzenia i opuściła miejsce zamieszkania bez wyraźnego powodu.

Hannah Dean uważa, że funkcjonariusze nie mają podstaw do tego, aby ją zatrzymać. Nadal umieszcza na Facebooku posty przeciwko szczepieniom i kpi z pandemii koronawirusa.

fot. Facebook (@Hannah Dean)

SONDA
Czy wierzysz w pandemię koronawirusa?
Czy wierzysz w pandemię koronawirusa?

Zobacz również: Te gwiazdy to KORONASCEPTYCY. Kto wietrzy spisek w polskim show-biznesie?

Polecane wideo

Do tego przystojnego lekarza ustawiają się długie kolejki. W dodatku ma polsko brzmiące nazwisko!
Do tego przystojnego lekarza ustawiają się długie kolejki. W dodatku ma polsko brzmiące nazwisko! - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.02.2021 13:25
od kowida to sie odczepcie kowid nie jest wrogiem tylko sprzymierzenco
odpowiedz
John Pfizer (Ocena: 5) 17.01.2021 00:04
Mam nadzieje że się nie zaraziła, bardzo odważna kobieta...na Billa, mogła zginąć. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2021 21:51
Wirus istnieje, ale te obostrzenia i straszenie ludzi to gruba przesada. I jeszcze te szczepionki pisane na kolanie...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.01.2021 08:50
Koronawirus był zawsze, tak samo jak inne wirusy. Robienie z niego "śmiertelnego wirusa" godnego pandemii jest czystym przekrętem. Ptasia grypa też była rozdmuchanym wirusem, na który nawet przyszykowali szczepionki tylko coś poszło nie tak. I niby przypadkowo rozegrała się 10 lat wcześniej? Nie mogę pojąć ludzi, którzy wierzą w te bzdury i jeszcze chętnie stoją w kolejce po szczepionki. Prawda się zawsze obroni prędzej czy później i od samego początku są ludzie, którzy stoją po jej stronie i głośno o tym mowią. A ja modlę się o to, by inni ludzie się obudzili.
zobacz odpowiedzi (8)
Nutella (Ocena: 5) 16.01.2021 07:45
Wirus istnieje i ludzie chorują. Tak samo jak na inne choroby. Ale nie ma zadnej pandemii, cic o uzywają tego słowa niech się doinformują , poszukajcie sobie definiicji pandemii sprzed x lat, która chyba 10 lat temu została dziwnie zmieniona , czyzby celowo?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie