Pod Warszawą powstaje osiedle dla dłużników. Zamieszkają w wolnostojących kontenerach

Rekordziści osiągają kwotę nawet do 120 tysięcy złotych.
Pod Warszawą powstaje osiedle dla dłużników. Zamieszkają w wolnostojących kontenerach
fot. Facebook (Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka)
23.12.2020
Zuzanna Niedzielska

Władze miasta postanowiły raz na zawsze rozwiązać kłopotliwy problem dotyczący lokatorów, którzy notorycznie zalegają z opłatami za mieszkania. Z dala od centrum miasta ma powstać specjalne osiedle, gdzie przesiedleni zostaną rekordowi dłużnicy, którzy nie wyrażają chęci spłaty zaległych kwot. Plan samorządu zakłada również możliwość odcięcia od energii elektrycznej oraz ogrzewania.

Zobacz również: Alimentów w Polsce nie płaci ponad ćwierć miliona osób. Zalegają olbrzymie pieniądze

Osiedle dla dłużników w Otwocku

W podwarszawskim Otwocku trwają prace nad osiedlem przeznaczonym dla dłużników, którzy nie opłacają w terminie czynszu w mieszkaniach komunalnych. Zalegający z opłatami będą musieli wkrótce zamieszkać w specjalnych kontenerach wolnostojących, w których mają zostać zainstalowane przedpłatowe liczniki energii elektrycznej, jak podaje warszawa.naszemiasto.pl.

Oznacza to, że jeżeli lokator nie doładuje konta, nie będzie mógł korzystać z energii elektrycznej, w tym ogrzewania. Podobne rozwiązania mogliśmy już zaobserwować w Wielkiej Brytanii.

Ta część osób, która w żaden sposób nie jest zainteresowana odrobieniem zaległości, a jest jeszcze uciążliwa dla sąsiadów, będzie przesuwana do mieszkań zlokalizowanych w kontenerach

- tłumaczył na antenie Radia Kolor prezydent Otwocka, Jarosław Margielski. Rekordziści zalegają bowiem z kwotami rzędu 120 tysięcy złotych.

Plan zakłada, że w odpowiedniej odległości od centrum miasta, lokatorzy nie będą sprawiać problemów swoim sąsiadom.

Na początek miasto zamierza zbudować 10 kontenerów mieszkalnych i rozważa dalsze kroki.

 

 

fot. Facebook (Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka)

Najwyraźniej dłużnicy przestraszyli się takiego rozwiązania, gdyż od momentu ogłoszenia planu, miasto podpisało już około 30 umów dotyczących płatności.

Projekt wywołał wiele kontrowersji wśród internautów. Z jednej strony popierają pomysł, który pociąga zadłużonych do odpowiedzialności, z drugiej jednak uważają, że żaden obywatel nie zasługuje na przebywanie w odosobnionym "gettcie". 

Rozumiem, że komuś powinęła się noga i ma problem z praca, chorobą itd. Ale jak ktoś permanentnie nie płaci i śmieje się w twarz płacącym, to tak gminy powinny robić

- pisze na Facebooku Sylwia.

Co sądzicie o takim innowacyjnym, a jednocześnie kontrowersyjnym rozwiązaniu?

Zobacz również: Ta dziewczyna zamieszkała w swoim samochodzie. Została bezdomna z własnej woli

Polecane wideo

Piękna modelka fitness miała świat u stóp, po czym wylądowała na ulicy. Dziś nie sposób rozpoznać jej na zdjęciach
Piękna modelka fitness miała świat u stóp, po czym wylądowała na ulicy. Dziś nie sposób rozpoznać jej na zdjęciach - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Romek (Ocena: 5) 28.12.2020 10:04
Ciekawe rozwiązania z kontenerów. Warto popatrzeć co robią inni. https://www.weldon.pl/realizacje/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.12.2020 14:14
Podoba mi się. Oczywiście jak ktoś chwilowo nie płaci czynszu przez jakąś nagłą sytuacje i ma zamiar wszystko nadrobić, to nikt nie powinien takiej osoby przenosić do konteneru. Ale jak ktoś nie płaci, bo nie i nie ma zamiaru tego robić to powinien dziękować za miejsce w kontenerze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie