Instagramowy profil Make Life Harder został zablokowany! „Wrócimy w ten czy w inny sposób”

Duet satyrycznych blogerów dostał na Instagramie bana.
Instagramowy profil Make Life Harder został zablokowany! „Wrócimy w ten czy w inny sposób”
Fot. Unsplash (Notavandal)
20.11.2020

Profil Make Life Harder to kultowe miejsce w Sieci, które na Facebooku zgromadziło ponad 300 tysięcy fanów, a na Instagramie – ponad pół miliona followersów. Konto, założone przez Rafała Żabińskiego i Jakobe Mansztajna, początkowo miało być parodią bloga Kasi Tusk, Make Life Easier. Cięty żart i satyryczne podejście do codzienności sprawiły jednak, że MLH stało się unikatem w social mediach.

Po wybuchu pandemii wiele osób znajdowało odskocznię od smutnej rzeczywistości właśnie na profilu Żabińskiego i Mansztajna. Podobnie działo się ostatnio, kiedy blogerzy otwarcie wspierali Strajk Kobiet i krytykowali rządzącą partię. Wiele osób, biorących udział w demonstracjach, wolało oznaczać na swoich filmikach MLH zamiast stacje informacyjne. Make Life Harder stało się zatem miejscem, w którym w ostatnim czasie najgłośniej wybrzmiewał głos społeczeństwa.

Wczoraj jednak blogerzy poinformowali za pośrednictwem Facebooka, że ich instagramowy profil został… zablokowany.

Drodzy, konto MLH na Instagramie zostało zablokowane. Jak to mówią: it’s been one hell of a ride. Ale nie traćcie dobrych humorów, wrócimy w ten czy inny sposób. Dobrej nocy, zawsze Wasi PS. ***** ***

Opublikowany przez Make life harder Czwartek, 19 listopada 2020

 

- Nie wiadomo co dokładnie jest powodem zablokowania konta na Instagramie. W ostatnim czasie Make Life Harder w mediach społecznościowych mocno angażował się w protesty po decyzji TK w sprawie ustawy o aborcji, a wiele osób biorących w nich udział nagrywało filmiki i oznaczało je tagami z nazwą duetu, które były od razu udostępniane przez Jakobe i Rafała. Dlatego fani w komentarzach podejrzewają, że ban wynika z działań zwolenników prawej strony sporu – czytamy na spidersweb.pl.

A Wy jesteście fanami MLH? Uważajcie przy okazji, by nie lajkować na Instagramie kont, które podszywają się pod Make Life Harder:

Jeszcze jedno: wszystkie nowe konta MLH, które od wczoraj powstają na Instagramie, SĄ FEJKOWE. To nie my. My walczymy o...

Opublikowany przez Make life harder Piątek, 20 listopada 2020

 

EDIT: Blogerom udało się odzyskać konto. Ponownie znajdziecie ich na Instagramie!

Polecamy także: Ksiądz porównuje kobiety do „brudnych szklanek”. Nawiązuje do czystości przedmałżeńskiej

Polecane wideo

10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce
10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.11.2020 18:06
super, nic nas nie zniszczy :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2020 11:30
dobrze że już wrócili :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie