Ksiądz porównuje kobiety do „brudnych szklanek”. Nawiązuje do czystości przedmałżeńskiej

Po fali krytyki młody duchowny usunął nagranie i przeprosił.
Ksiądz porównuje kobiety do „brudnych szklanek”. Nawiązuje do czystości przedmałżeńskiej
Fot. TikTok.com (@jakubsdb)
18.11.2020

O Kościele katolickim raczej nie można powiedzieć, aby szedł z duchem czasu. Jeśli chodzi o fundamentalne kwestiduchowni wciąż prezentują konserwatywne i tradycyjne podejście. Jednak nie stronią przez nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwalają im dotrzeć do coraz większej liczby wiernych. Najlepszym przykładem jest papież Franciszek, który ma swoje konto nie tylko na Twitterze, ale też na Instagramie. 

Zobacz również: Wpadka na Instagramie papieża. Franciszek „polubił” bardzo odważne zdjęcie

Ale to nie jedyne serwisy w mediach społecznościowych, z których korzystają przedstawiciele Kościoła katolickiego. Coraz większa grupa duchownych zakłada swoje profile także na TikToku, gdzie zamieszcza filmiki o różnej treści. Swojego czasu prawdziwą sensacją był kanał prowadzony przez holenderskie siostry z zakonu karmelitanek, które w humorystyczny sposób pokazywały jak wygląda życie w habicie oraz chętnie odpowiadały nawet na najbardziej bezpośrednie pytania internautów. 

Również polscy duchowni nie stronią od TikToka. Jednym z księży, który prowadzi swój własny profil w tym medium jest salezjanin Jakub Piątkowski. Niestety jego ostatniego filmiku nie można skomentować w tak pozytywny sposób jak chociażby treści publikowane przez holenderskie zakonnice. Ksiądz Piątkowski dokonał seksistowskiego porównania, zawstydzając tym samym kobiety na tle seksualności. 

Ksiądz na TikToku porównał kobiety do brudnych szklanek 

Ksiądz Jakub Piątkowski prowadzi kanał na TikToku o nazwie @jakubsdb. Treści tam publikowane kieruje przede wszystkim do młodych ludzi, których zachęca m.in. do praktykowania wiary katolickiej, a także chętnie odpowiada na ich pytania. Ostatnio salezjanin poruszył temat “czystości przedmałżeńskiej” - ale odniósł się tylko do zachowania dziewictwa przed ślubem przez kobiety. Młody duchowny dokonał wyjątkowo barwnego porównania. Jego zdaniem kobiety, które decydują się na współżycie przed zawarciem związku małżeńskiego są jak “brudne szklanki”. 

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, trochę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. 

Mówię to dlatego, że pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co myślę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną i czystą szklanką, i może dać siebie w pełni drugiej osobie, o której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże. 

Filmik zamieszczony przez księdza Jakuba wywołał wiele kontrowersji. Internauci zarzucili duchownemu seksizm i poniżanie oraz zawstydzanie kobiet ze względu na ich seksualność. 

Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża 

- to jeden z komentarzy w tej sprawie. 

W związku z krytyką ksiądz Piątkowski usunął swoje nagranie z TikToka. Na jego profilu w tym serwisie pojawił się filmik, w którym duchowny przeprosił za swoje słowa oraz wyjaśnił, czym kierował się przy nagrywaniu poprzedniego materiału. 

Czuję się w odpowiedzialności, aby odnieść się do wszystkich tych komentarzy, które pojawiły się pod moim filmikiem o czystości. Nikogo nie chciałem urazić, bardzo przepraszam. Chodziło mi nie tylko o dziewczyny, tylko o chłopaków i dziewczyny. (...) Nikogo wyżej tutaj nie stawiam. (...) Jeśli chodzi o tę szklankę, to oczywiście, że można ją umyć, to się nazywa spowiedź święta. (...) Wam nic nie narzucam, macie wolną wolę, wybierajcie co chcecie. 

@jakubsdb

Do WSZYTSKICH #jezus #religia #dlaciebie #christian #salezjanie #dc #foryou #jaramniewiara

♬ Sentimental - Piano Masters

Co sądzicie o oryginalnym nagraniu księdza Jakuba i porównaniu, jakiego dokonał?  

Zobacz również: Chłopak nie chce się z nią kochać przed ślubem. Zdradziła, co zrobił z nią celibat

Polecane wideo

„10 kg nieszczęścia”. 19-latka żali się na swoje nietypowe kształty
„10 kg nieszczęścia”. 19-latka żali się na swoje nietypowe kształty - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.47 / 5
gość (Ocena: 5) 01.02.2021 21:59
Tylko jak ta durna wypowiedź kogoś kto niby wierzy w Jezusa, ma się do tego, że w Biblii Chrystus pokazany jest jako ktoś kto wybaczył Marii Magdalenie i obdarzył swoją miłością do bliźniego. Nijak ma się, ponieważ te wszystkie wyszczekane czarne kiecki nie są żadnymi piewcami swojego mistrza, tylko zwykłymi hipokrytami, a ich słowa to zwykłe szczyny.
odpowiedz
dzięcioł (Ocena: 5) 14.01.2021 13:06
A co się dziwić oni gustują jedynie w kilkuletnich dziewczynkach czy chłopcach .
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 22.11.2020 11:59
seks jest piekny tyle ze jaszczurkowata menda ksiezycowa yahwe tzw pan bog do ktorego ten pan sie modli spuszcza nam wszystkie plagi ze spodkow w tym weneryczne i ludzie sie boja bzykac, polecam wszystkim ksieza (ze nazwa od ksiezyca to czysty przypadek, prawda ?) bloga hellenandchaos
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.11.2020 19:38
Impotent albo pedał, innego wytłumaczenia nie widzę dla tego zje.ba.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.11.2020 10:37
Biedny tylko mu zostało na szklankach się podniecać tak ich Dziwisz przykręcił po tych aferach pedofilskich
odpowiedz

Polecane dla Ciebie