Abp Gądecki: Netflix to „promocja homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości”

„To, co widzimy na ulicach, jest to też nasza wspólna porażka systemu wychowania” - dodał duchowny.
Abp Gądecki: Netflix to „promocja homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości”
Fot. Twitter.com (@Abp_Gadecki)/Unsplash.com
05.11.2020

Mija kolejny tydzień protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Głos w tej sprawie zabrali już przedstawiciele rządu, politycy opozycji, a także prezydent. W związku z wielkim społecznym sprzeciwem wobec planów zaostrzenia prawa aborcyjnego Andrzej Duda ogłosił, że przygotował w tej sprawie własną ustawę. 

Zobacz również: Polacy powiedzieli, co myślą o ustawie prezydenta w sprawie aborcji. Znamy wyniki sondażu

Na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego wypowiedzieli się także przedstawiciele Kościoła katolickiego w Polsce. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wydał specjalne oświadczenie, w którym mówił, że przyjął wyrok TK “z wielkim uznaniem”. Duchowny dodał również, że “to nie Kościół stanowi prawa w naszej Ojczyźnie i to nie biskupi podejmują decyzje o zgodności bądź niezgodności ustaw z Konstytucją RP. 

Teraz abp Gądecki udzielił wywiadu Katolickiej Agencji Informacyjnej. Pytany o sytuację po ogłoszeniu wyroku w sprawie aborcji nawiązał m.in. do seriali dla młodzieży na Netflixie, które jego zdaniem zawierają “promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości”. 

Abp Gądecki powiązał protesty ws. aborcji z Netflixem

Rozmowa dotyczyła decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ze strony dziennikarza padło też stwierdzenie, że “protesty pokazały negatywne nastawienie do Kościoła części młodego pokolenia”. Prowadzący rozmowę zapytał abp Gądeckiego o to, czy ta sytuacja “nie wymaga poważnego przemyślenia i postawienia sobie pytania: jaki jest klucz dotarcia do młodych umysłów?”. Duchowny odpowiedział, że dzisiejsi młodzi dźwigają w sobie balast dzisiejszej kultury medialnej”.  

Dzisiaj, w dobie drugiej rewolucji komunikacyjnej, niemalże każdy serial dla młodzieży na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości. Przeciwnicy wykorzystują obficie kanały dystrybucji treści i formowania sumień, które są mało używane w Kościele. (...) 

Kod kulturowy narzucany jest także m.in. w grach komputerowych, czy produkcjach filmowych. Są to obszary zagospodarowane całkowicie przez marksistów kulturowych, którzy konsekwentnie realizują program formowania posłusznego nowym ideom człowieka. I nie jest to tylko pytanie o treści dostępne w ramach tych technologii, ale także o to, kto faktycznie podejmuje decyzje o dopuszczeniu bądź wykluczeniu konkretnych treści w ramach tych technologii. 

Abp Gądecki stwierdził też, że protesty, które obecnie odbywają się na polskich ulicach świadczą o “porażce systemu wychowania”. 

To, co widzimy na ulicach, jest to też nasza wspólna – Kościoła i szkoły – porażka systemu wychowania.  

Mamy w tym zakresie wiele do nadrobienia. (...) Mamy żywą niechęć różnych grup do obecnego rządu i pragnienie obalenia go, przekierowane przez niektórych polityków przeciwko Kościołowi. 

Wskutek tych demonstracji – jakie zostały zorganizowane przez ruchy lewicowe i feministyczne, wspomagane przez zagraniczne odpowiedniki – Kościół zdał sobie wyraźniej sprawę z tego, jak daleko poszła laicyzacja i degradacja naszej kultury. Wzorce zachodnie zostały szeroko przeniesione na nasz grunt. Model życia według zasad konsumpcjonizmu bez cierpień i bez trosk stał się pragnieniem wielu. 

Co sądzicie o tych słowach abp Gądeckiego? 

Zobacz również: Polacy negatywnie o roli Kościoła w życiu społecznym. Czy staniemy się drugą Irlandią?

Polecane wideo

20 najlepszych haseł z protestów kobiet. Groźby, klątwy oraz czułe życzenia
20 najlepszych haseł z protestów kobiet. Groźby, klątwy oraz czułe życzenia - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 5) 11.11.2020 06:54
I co czarny baranie wasz szef był lub ukrywał pedofilie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2020 15:51
Te pedofile w sukienkach czym wyżej siedzi tym głupszy po prostu od rzeczywistości oderwany prawie jak małża
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.11.2020 15:48
kościół katolicki to taki wrzód na dupi$ kiedyś pęknie
odpowiedz
KERAD (Ocena: 5) 07.11.2020 15:44
GŁUPIŚ CZARNY BARANIE GŁUPIŚ
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2020 23:33
A KK dalej w średniowieczu...jprd, dokąd ten świat zmierza ?! Następny nawiedzony zaraz za Natankiem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie