Ten kraj zakazał współżycia przez koronawirusa. W zamian oferuje „bańki wsparcia”

Pandemia to wyjątkowo zły czas, zwłaszcza dla singli...
Ten kraj zakazał współżycia przez koronawirusa. W zamian oferuje „bańki wsparcia”
Fot. iStock
03.11.2020

Latem wydawało się, że najgorsze mamy już za sobą i będzie tylko lepiej. Chcieliśmy wierzyć w to, że prognozy ekspertów nie sprawdzą się i nasze życie wróci do normy. Niestety stało się inaczej i druga fala pandemii koronawirusa jest już faktem. 

Zobacz również: Intymne chwile tylko w maseczkach. Naukowcy apelują o zakładanie ich nawet do sypialni

W wielu krajach, w tym w Polsce, obecna sytuacja jest jeszcze gorsza niż na początku pandemii. Niemalże codziennie notujemy nowe rekordy jeśli chodzi o liczbę zakażeń, zaczyna brakować wolnych łóżek, karetki krążą z chorymi między szpitalami i z dnia na dzień ubywa wolnych respiratorów. 

W związku z eskalacją pandemii wiele krajów, mimo wcześniejszych zapowiedzi, decyduje się ponownie przejść w stan lockdownu. To oznacza zamknięcie szkół oraz wielu sektorów gospodarki. Władze apelują do obywateli o to, aby nie wychodzili z domu jeśli nie jest to naprawdę konieczne. Zakazane są też spotkania towarzyskie. W pewnym kraju zakaz takich spotkań ma dość kuriozalne konsekwencje i uniemożliwia... współżycie. 

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza zakaz współżycia 

Na takie wyjątkowe rozwiązanie w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydowała się Wielka Brytania. W tym kraju właśnie zakazano współżycia między parami czy też osobami, które nie mieszkają ze sobą pod jednym dachem. To oznacza, że wszelkie przygody na jedną noc są obecnie nielegalne. Zakaz obowiązuje w drugiej i w trzeciej strefie, czyli w rejonach w Wielkiej Brytanii, gdzie liczba nowych zakażeń jest najwyższa.  

Brytyjski rząd oferuje jednak pomoc samotnym singlom w postaci tzw. baniek wsparcia (“support bubbles”). Taka bańka to “ścisła sieć wsparcia między gospodarstwem domowym, w którym mieszka tylko jedna osoba dorosła, a innym gospodarstwem domowym dowolnej wielkości” - czytamy na stronie gov.co.uk. Znalezienie się w bańce pozwala na utrzymywanie bliskich kontaktów z osobami z innego (ale tylko jednego) gospodarstwa domowego. Członkowie jednej bańki mogą spotykać się ze sobą w zamkniętych pomieszczeniach.  

Bańkę wsparcia mogą utworzyć: 

  • osoby mieszkające samotnie lub mieszkające z dziećmi poniżej 18. roku życia 
  • osoby dzielące się opieką lub wychowaniem dziecka z drugim rodzicem 
  • osoby mieszkające z drugą osobą dorosłą, nad którą sprawują opiekę 
  • osoba mieszkająca sama i mająca opiekuna lub opiekunów, którzy sprawują nad nią opiekę, w tym opiekuna mieszkającego na stałe 

Mimo zakazu współżycia dla osób, które nie mieszkają ze sobą pod jednym dachem brytyjska policja nie ma uprawnień, aby sprawdzać, czy to prawo jest łamane. Funkcjonariusze nie mogą wtargnąć do czyjegoś mieszkania czy też mówiąc bardziej dosadnie – do sypialni. 

To nie pierwszy raz, gdy Wielka Brytania decyduje się na taki krok w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Tzw. sex ban został wprowadzony także w czerwcu.  

Co sądzicie o takich metodach w walce z COVID-19? 

Zobacz również: Ten kraj właśnie zakazał przygód na jedną noc. Nie mieszkacie razem - nie sypiacie razem

Polecane wideo

Wydaje się, że rozmiar XS i XL dzieli przepaść. One są innego zdania
Wydaje się, że rozmiar XS i XL dzieli przepaść. One są innego zdania - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 03.11.2020 12:17
Angole zawsze byli popierdoleni.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.11.2020 04:40
To jest chore. A nie mowilam, ze jak nic z ta swiatowa pranoja nie zroibmy, to nam zaczna do lozka wchodzic?! Mowilam! A wy dalej paranoicznie noscie maski, ktore NIC nie daja i dawajcie swobie wchodzic na glowe rzadowi, ktory wchodzi juz obywatelom do lozka, mowiac z kim moga uprawiac seks, a z kim nie. Napiszecie, ze to wielka brytania, a nie polska. Zaraz moze byc polska
odpowiedz

Polecane dla Ciebie