Nie chcesz wychodzić na ulicę w czasie pandemii? Możesz inaczej wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet

6 alternatywnych sposobów na to, aby walczyć o swoje prawa i wyrazić sprzeciw.
Nie chcesz wychodzić na ulicę w czasie pandemii? Możesz inaczej wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet
fot. Anna Kulesza, Michał Gałczyński (źródło: instagram.com/strajk_kobiet)
29.10.2020

Od tygodnia w całym kraju trwają protesty, które sprzeciwiają się zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Niestety, czas obywatelskiego buntu przypadł na fatalny moment pandemii koronawirusa. Ze względu na bezpieczeństwo swoje i bliskich, nie wszyscy chcą narażać zdrowie, biorąc udział w zgromadzeniach. Na szczęście są inne sposoby na to, aby wesprzeć Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Zobacz również: Wybierasz się na demonstrację? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo

Jak wesprzeć Strajk Kobiet zdalnie?

Dla kobiet nie ma w tej chwili nic ważniejszego, niż walka o swoje prawa i wolność. Dlatego tak tłumnie wychodzą na ulice, w każdym miejscu na mapie Polski. Niektórzy jednak obawiają się o swoje zdrowie, a mimo to chcieliby wyrazić swój sprzeciw i poprzeć inicjatywę obywatelską. Jak mogą to zrobić?

Strajk generalny kobiet

W środę 28 października miał miejsce strajk generalny kobiet, mający na celu uświadomić ich rolę w funkcjonowaniu całego kraju. Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił hasło: NIE IDZIEMY DO ROBOTY. Mogły przyłączyć się do niego również osoby pracujące zdalnie. Nasza redakcja wzięła udział w tej ważnej akcji, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Blokada zdalna

Jeśli nie masz możliwości wzięcia udziału w proteście osobiście, możesz wesprzeć kobiety również z domu. W dalszym ciągu trwa tzw. Blokada Zdalna, polegająca na wysyłaniu anonimowych maili do posłanek, posłów, sędziów TK oraz wnioskodawców. Więcej o akcji przeczytasz w wydarzeniu na Facebooku

Symbol Strajku Kobiet

Możesz umieścić symbol strajku (czerwony piorun) w dowolnym miejscu: na oknie, na kurtce, nawet na maseczce ochronnej. W sieci dostępne są plakaty, które można bezpłatnie pobrać i wydrukować, aby wyrazić swoje poparcie dla protestu. Im nas więcej, tym lepiej!

Wesprzyj konto fundacji

Kolejna opcja to przekazanie datku organizacjom takim jak Strajk Kobiet, Aborcja Bez Granic, Women Help Women, Centrum Praw Kobiet czy Amnesty International, walczącym o prawa człowieka. Kwota może być symboliczna. Ważne, że wspierasz organizację protestów, na których nie możesz być, oraz pomaganie ludziom. Internet ma ogromną moc, bowiem Aborcyjny Dream Team zebrał już prawie DWA MILIONY złotych w zaledwie kilka dni

Promocja w social mediach

Internet w dzisiejszych czasach jest siłą i kolejnym medium, dlatego udostępniaj jak najwięcej informacji na temat protestu i pokaż, że zainteresowanie inicjatywą wciąż rośnie. Nie daj się wciągnąć w akty podziału społeczeństwa w komentarzach. Pamiętaj, że walczysz w słusznej sprawie i bronisz praw kobiet.

Śledź wydarzenia online

Obserwuj oficjalny profil Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, również osobny dla swojego miasta, i cały czas bądź na bieżąco. Nie pozwól, aby manipulowały Tobą media. Dzięki Instagramowi możesz być dzisiaj w kilku miejscach jednocześnie, nie wychodząc nawet z domu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LUBLIN #Lublin #strajkkobiet #ToJestWojna #wypierdalać fot. @wizjaskarbie

Post udostępniony przez Strajk Kobiet (@strajk_kobiet)

Zobacz również: 10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce

Polecane wideo

Protesty po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobiety wyszły na ulicę
Protesty po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobiety wyszły na ulicę - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.10.2020 12:53
Nie biorę udziału w protestach, panie organizatorki to zwykle manipulatorki. Jestem za wyborem, tymczasem organizatorki wykorzystały liczbę osób wychodzących na ulice do przepychania własnych postulatów, z którymi się zdecydowanie nie zgadzam. Tak dla wyboru, nie dla aborcji zamiast antykoncepcji.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie