Coraz bliżej wznowienia handlu w niedzielę? Do sejmu trafił już projekt

Sklepy w czasie pandemii mogą więcej.
Coraz bliżej wznowienia handlu w niedzielę? Do sejmu trafił już projekt
Fot. Unsplash (Allef Vinicius)
01.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Ustawa zakładająca, że robienie zakupów będzie możliwe tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, weszła w życie na początku 2018 roku. Wraz z epidemią koronawirusa zaczęło też pojawiać się coraz więcej obostrzeń. Ten temat wzbudził wiele kontrowersji, ponieważ dla większości Polaków weekend to jedyny czas, kiedy w spokoju mogą zrobić zakupy. 

Zobacz również: Ponad połowa Polaków chce powrotu niedziel handlowych. Czy zakaz zostanie zniesiony?

Wydaje się, że dziś jeszcze nie ma takiej potrzeby, żebyśmy przywracali niedziele handlowe. Obserwujemy gospodarkę, zobaczmy co się wydarzy po miesiącu odmrożenia

- mówiła w maju b.r. wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, jak podawał Business Insider. Czy coś zmieni się w tej kwestii? Do sejmu trafił nowy projekt

Wznowienie handlu w niedzielę

O zniesieniu tego zakazu apelowali w ostatnim czasie pracodawcy, którzy skierowali do Rady Dialogu Społecznego projekt ustawy. Zaproponowali, aby w stanie zagrożenia epidemicznego i 90 dni po jego zakończeniu sklepy były otwarte również w niedzielę. Głównym argumentem składających było bezpieczeństwo i zdrowie Polaków, którzy zakupy mogliby rozłożyć na jeden dodatkowy dzień.

Zaznaczyli przy tym, że pracownicy będą mieli zagwarantowane dwie wolne niedziele w miesiącu.

Z racji trwania pandemii sklepy już mogą więcej. W ramach pierwszego pakietu ustaw antykryzysowych, obowiązujących od dnia 31 marca, sklepy objęte zakazem handlu w niedzielę otrzymały możliwość przyjmowania towaru, rozładowywania go oraz wykładania na sklepowe półki.

Za wspomnianą uchwałą opowiedziało się 45 senatorów, natomiast 43 było przeciwko. Żaden nie wstrzymał się od głosu. 

SONDA
Popierasz wznowienie handlu w niedzielę?
Popierasz wznowienie handlu w niedzielę?

Zobacz również: 9 sztuczek sieci sklepów Zara. To dlatego tak pragniesz ich ubrań

Polecane wideo

Zakupy nie zawsze poprawiają humor. Na widok tych ciuchów klientki wpadły w czarną rozpacz
Zakupy nie zawsze poprawiają humor. Na widok tych ciuchów klientki wpadły w czarną rozpacz - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.11.2020 22:52
Klientów w sklepach jak na lekarstwo a Ci co przychodzą tylko pytają o przeceny i promocje, więc po co otwierać sklepy w niedzielę. W galeriach handlowych kolejki jeśli są to jedynie do supermarketu więc jeszcze raz się pytam po co otwierać galerie handlowe? Aaaaaa no tak, restauracje zamknięte, kawiarnie też, siłownie i baseny to rząd zrobi "spacerniak" na chłodne miesiące żeby gawiedź miała gdzie ten czas spędzać.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie