10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce

Idealne na plakaty. Strajk Polek trwa.
10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/thegirlwhofellonearth/ & https://www.instagram.com/martafrej/ & https://www.instagram.com/andrzejrysuje/)
27.10.2020

O tym, że w Polsce może zostać ograniczony dostęp do legalnej aborcji, mówiło się od kilku ostatnich lat. 22 października 2020 roku tak właśnie się stało – Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o tym, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Oznacza to koniec tzw. kompromisu aborcyjnego obowiązującego w naszym kraju od 1993 roku. Gdy przepisy wejdą w życie, nasz kraj będzie miał najsurowsze prawo aborcyjne w całej Europie.

Sytuacja budzi oburzenie nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Tym bardziej, że Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję w czasie szalejącej pandemii koronawirusa. Wszyscy, którzy sądzili, że powstrzyma to Polaków przed strajkowaniem i tłumnym wyjściem na ulice, byli jednak w błędzie. Kobiety już niejednokrotnie pokazały, że potrafią walczyć o swoje prawa, dlatego od kilku dni organizują strajki w setkach miast. Protesty przeciw zaostrzeniu kompromisu aborcyjnego trwają również za granicą.

W Sieci furorę robią z kolei obrazki Matyldy Damięckiej, Andrzeja Milewskiego oraz Marty Frej, które trafnie opisują piekło, w którym żyjemy od kilku ostatnich dni. Rysunki idealnie pasują na plakaty, które kobiety oraz mężczyźni zabierają ze sobą na protesty.

Który z nich przemawia do Ciebie najbardziej?

Zobacz także: Rusza drugi tydzień protestów po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. „To jest wojna”

Polecane wideo

#OstraJazda przejechała przez polskie miasta. Tak wyglądał kobiecy protest samochodowy
#OstraJazda przejechała przez polskie miasta. Tak wyglądał kobiecy protest samochodowy - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
Katia (Ocena: 5) 05.12.2020 17:23
Tak tak jest pandemnia
odpowiedz
Katia (Ocena: 5) 05.12.2020 17:22
Zalezy kto jak spojrzy
odpowiedz
Katia (Ocena: 5) 05.12.2020 17:06
Dzieki wielkie za orzechy od inych distalam bolki hleb i na rozno wiekkie dzieki wam tez za mieso na rozno bardzo pyszne
odpowiedz
Katia (Ocena: 5) 05.12.2020 17:04
Tez posmakowalam pistscjiwych orzechow tez dobre
odpowiedz
Katia (Ocena: 5) 05.12.2020 17:04
Aqurius szkoda ze wojowie nie zyja mieli swoje lata zawsze cos mi dali teraz od innych gubrstag orzechy dostalam na kucha beda i tak do zjedzenia bo aqurius kocha jrsc orzechy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie