10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce

Idealne na plakaty. Strajk Polek trwa.
10 bardzo trafnych obrazków o obecnej sytuacji kobiet w Polsce
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/thegirlwhofellonearth/ & https://www.instagram.com/martafrej/ & https://www.instagram.com/andrzejrysuje/)
27.10.2020

O tym, że w Polsce może zostać ograniczony dostęp do legalnej aborcji, mówiło się od kilku ostatnich lat. 22 października 2020 roku tak właśnie się stało – Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o tym, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Oznacza to koniec tzw. kompromisu aborcyjnego obowiązującego w naszym kraju od 1993 roku. Gdy przepisy wejdą w życie, nasz kraj będzie miał najsurowsze prawo aborcyjne w całej Europie.

Sytuacja budzi oburzenie nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Tym bardziej, że Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję w czasie szalejącej pandemii koronawirusa. Wszyscy, którzy sądzili, że powstrzyma to Polaków przed strajkowaniem i tłumnym wyjściem na ulice, byli jednak w błędzie. Kobiety już niejednokrotnie pokazały, że potrafią walczyć o swoje prawa, dlatego od kilku dni organizują strajki w setkach miast. Protesty przeciw zaostrzeniu kompromisu aborcyjnego trwają również za granicą.

W Sieci furorę robią z kolei obrazki Matyldy Damięckiej, Andrzeja Milewskiego oraz Marty Frej, które trafnie opisują piekło, w którym żyjemy od kilku ostatnich dni. Rysunki idealnie pasują na plakaty, które kobiety oraz mężczyźni zabierają ze sobą na protesty.

Który z nich przemawia do Ciebie najbardziej?

Zobacz także: Rusza drugi tydzień protestów po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. „To jest wojna”

Polecane wideo

#OstraJazda przejechała przez polskie miasta. Tak wyglądał kobiecy protest samochodowy
#OstraJazda przejechała przez polskie miasta. Tak wyglądał kobiecy protest samochodowy - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.10.2020 15:43
Tutaj tak na prawdę nie chodzi o aborcję. To zostało rozpętane celowo aby po cichu przepchnąć ustawę antycovidową oraz skłócić Polaków jeszcze bardziej. To główny cel
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2020 13:39
nie damy się. Po prostu się nie damy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2020 13:18
PIS wypuścił ustawę dla tego teraz bo wiedział że tak i tak za dwa tygodnie zamkną całą Polskę bo do końca października ma być 22 tyś chorych dziennie kler się cieszy z jednego martwi z drugiego że wpływ finansowy padnie ale od państwa dostanie rekompensatę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2020 11:14
Nie rozumiecie, tu nie chodzi o dzieci, wybór, Konstytucję czy cokolwiek. Kaczyński zaciągnął dług u ePiSkopatu za wsparcie na wybory do sejmu i wybory Adriana i teraz spłaca krechę naszymi brzuchami, tutaj tylko i wyłącznie o to chodzi. Dlatego protesty nic nie dadzą, on się nie cofnie, bo nie może, bo go w następnych wyborach czarna mafia nie poprze, a bez tego padną.
odpowiedz
Marmolada (Ocena: 5) 27.10.2020 11:11
Godek zaraz machnie zakaz aborcji po gwałcie. A skoro po gwałcie to i po kazirodztwie no bo hej, prawie to samo... Zaraz będzie całkowity zakaz, nie jesteś człowiekiem, bo masz macicę. Jesteś inkubatorem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie