Gucci przyjazny środowisku. Dom mody otwiera własny second-hand

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na szczytny cel. Brawo!
Gucci przyjazny środowisku. Dom mody otwiera własny second-hand
fot. Instagram (instagram.com/gucci)
09.10.2020
Zuzanna Niedzielska

Coraz więcej marek zaczyna promować ekologiczny styl życia, aby wspomóc dobro naszej planety. Kolejną z nich okazał się luksusowy dom mody Gucci, który połączył siły z platformą, zajmującą się sprzedażą ubrań z tzw. drugiego obiegu. Klienci mogą przedłużyć życie drogich elementów garderoby, a dochód z transakcji zostanie przeznaczony na szczytny cel. Brawo!

Zobacz również: Szwecja otworzyła galerię handlową, w której zrobisz wyłącznie zakupy „second hand”

Gucci otwiera second-hand

To nie pierwsza duża decyzja marki w celu ochrony planety. Alessandro Michele, dyrektor kreatywny domu Gucci, w 2018 roku zrezygnował z wykorzystywania naturalnych futer w procesie produkcji, a żeby skutecznie zminimalizować nadprodukcję towaru, odwołał swoje pokazy na fashion weekach oraz stworzył specjalną kolekcję z recyklingu.

Teraz nadszedł czas na kolejne rewolucyjnie rozwiązanie. Nikt nie spodziewał się, że taka luksusowa marka wpadnie na pomysł... otworzenia własnego second-handu. Co w nim znajdziemy?

Luksusowa marka przyjazna środowisku

Ekskluzywny lumpeks to owoc współpracy z platformą The Real Real, zajmującą się sprzedażą używanej odzieży oraz dodatków od oryginalnych producentów, jak donosi noizz.pl. Markowe produkty klienci będą mogli kupić za pośrednictwem strony internetowej. 

Towar będzie sprowadzany bezpośrednio od Gucciego oraz poprzednich właścicieli ubrań. Firma zobowiązała się posadzić jedno drzewo za każdą zrealizowaną transakcję. Projekt wspiera bowiem organizacja non-profit One Tree Planted, na której konto zostanie przelany dochód ze sprzedaży w celu walki z wylesianiem

Z radością ogłaszamy, że The Real Real połączyło siły z Gucci w ramach współpracy, która będzie promować drugi obieg w luksusowej modzie. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie globalnego zalesienia. Dołącz do nas, aby przedłużyć cykl życia luksusu i przyczynić się do pozytywnych zmian na naszej planecie

- widnieje na oficjalnym profilu.

Dobry pomysł?

Zobacz również: Jakie ubrania warto kupować w lumpeksie?

Polecane wideo

Ten retro wzór znów jest na topie. Jak nosić ubrania w kratkę vichy?
Ten retro wzór znów jest na topie. Jak nosić ubrania w kratkę vichy? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.10.2020 14:22
Ciekawe jakie ceny tam beda, pewnie i tak jeden ciuch bedzie kosztowal tyle co cala szafa przecietnej kobiety.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.10.2020 19:37
... Czyli jak zarobić dwa razy na tym samym ubraniu. Ale wizerunkowo świetny ruch.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.10.2020 15:27
brawo, oby więcej tego typu akcji
odpowiedz

Polecane dla Ciebie