#PogrzebOświaty. Uczniowie z całej Polski nie chcą nowego ministra edukacji

Przemysław Czarnek zasłynął głównie z werbalnych ataków na społeczność LGBT i uważa, że rolą kobiet jest rodzenie dzieci.
#PogrzebOświaty. Uczniowie z całej Polski nie chcą nowego ministra edukacji
Fot. Instagram.com (@mlodzi.nowoczesni/@zablocka.klaudia)
07.10.2020

Swoją karierę zawodową zaczynał jako prawnik oraz wykładowca akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie był wojewodą lubelskim, a od 2019 jest posłem na Sejm IX kadencji. W ostatnim czasie zasłynął głównie z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat społeczności LGBT oraz roli kobiet we współczesnym świecie. Postać Przemysława Czarnka budzi wielkie emocje, zwłaszcza w świetle nominacji na stanowisko ministra edukacji i nauki. 

Zobacz również: „Chłopcy lubią, gdy dziewczyna jest atrakcyjna i zadbana”. Tego uczą się 6-klasiści na WDŻ

Przemysław Czarnek miał otrzymać oficjalną nominację oraz objąć kierowanie połączonymi resortami Edukacji oraz Nauki Narodowej i Szkolnictwa Wyższego w poniedziałek 5 października 2020, ale rankiem tego dnia poseł poinformował o zakażeniu koronawirusem. Nie oznacza to jednak, że Czarnek nie obejmie nowego stanowiska – stanie się to gdy tylko zakończy dwutygodniową kwarantannę. 

Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji i nauki

W międzyczasie polscy uczniowie i nauczyciele, którzy nie chcą, aby o ich losie decydował Przemysław Czarnek pokazali wyjątkową mobilizację i protestują przeciwko objęciu przez niego funkcji ministra edukacji i nauki. Tysiącom młodych ludzi nie podoba się, że o ich nauczaniu ma stanowić osoba, która zasłynęła m.in. z werbalnych ataków na środowiska LGBT, oraz która za główną rolę kobiet uznaje rodzenie dzieci.  

Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana. 

Jeśli ktoś chce zniszczyć rodzinę, uderza w kobietę. Od kobiety zależy przyszłość rodziny. Wyobraźcie sobie rodzinę, w której mężczyzna zajmuje się małymi dziećmi, karmi je, ubiera, szykuje do szkoły, a kobieta o 12 w nocy przychodzi pijana. Ta rodzina nie jest w stanie przetrwać więcej niż dwa miesiące, trzy miesiące. Może rok, rozpada się. 

Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją. 

Zawsze będę przeciwnikiem promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń. I żaden rektor, i żadna Konferencja Rektorów Szkół Wyższych mi tego nie zabroni. Weszli w uniwersytety, weszli w nauczanie, weszli w szkoły i zaczynają burzyć podstawową tkankę społeczeństwa, jaką jest rodzina 

- to tylko niektóre wypowiedzi Czarnka. Poseł dał się poznać także jako zwolennik kar cielesnych wobec dzieci i młodzieży. 

Niekiedy istnieje konieczność zastosowania przymusu fizycznego, w tym kary cielesnej. Konieczność stosowania tego rodzaju kar wydaje się być oczywista: qui bene amat, bene castigat (kto kocha naprawdę, ten karci surowo), melius est pueros flere quam senes (lepiej płakać w dzieciństwie niż na starość) - mówili starożytni, którym trudno zarzucić wyznawanie nierealistycznej wizji człowieka. 

#PogrzebOświaty: uczniowie nie chcą Przemysława Czarnka

W związku z nominacją Przemysława Czarnka polscy uczniowie zorganizowali akcję o nazwie #PogrzebOświaty. W jej ramach przez cały tydzień będą przychodzili na zajęciach ubrani w czerń 

W środę poznaliśmy nowy skład rządu, w którym znajdzie się połączone Ministerstwo edukacji i nauki. Na stanowisko ministra został nominowany poseł Przemysław Czarnek, słynący z seksistowskich i homofobicznych wypowiedzi. Poseł m. in. sprowadzał rolę kobiet do rodzenia i wychowywania dzieci, jak i kwestionował potrzebę zdobywania przez nie wykształcenia. O osobach LGBT mówił, że nie są równe ludziom normalnym. 

Równocześnie słyszymy o kolejnych samobójstwach nastolatków, którzy byli szykanowani ze względu na orientację. Nowy minister podsyca takie nastroje, co prowadzi do dalszych wykluczeń wsród uczniów. Taki minister to tragedia dla całej edukacji. Nie ma na to naszej zgody! 

W tym tygodniu Przemysław Czarnek zostanie oficjalnie powołany na nową funkcję. Przejęcie obowiązków przez takiego człowieka to tak naprawdę POGRZEB całej oświaty! 

Dlatego ruszamy z akcją #CzarnyTydzien, #PogrzebOswiaty. Przyjdźmy do szkoły ubrani NA CZARNO! 

Musimy wspólnie pokazać sprzeciw wobec takiego ministra! Mamy przecież XXI wiek! 

- czytamy w oficjalnym opisie akcji na Facebooku. 

❗️Nominacją Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki, PiS zdecydował się na #PogrzebOswiaty. Dlatego dziś...

Opublikowany przez Młodzi .Nowocześni Poniedziałek, 5 października 2020

Jednocześnie uczniowie zamieszczają swoje zdjęcia w czarnych ubraniach m.in. na Instagramie. Wielu z nich pozuje także z tęczowymi flagami lub innymi tęczowymi elementami, okazując wsparcie i solidarność z kolegami i koleżankami ze społeczności LGBT. Do akcji dołączył takie ZNP, czyli Związek Nauczycielstwa Polskiego. 

Jak polscy uczniowie i nauczyciele protestują przeciwko nominacji Przemysława Czarnka? Zobaczcie zdjęcia oznaczone hashtagiem #PogrzebOświaty. Co sądzicie o tej akcji?

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 07.10.2020 20:08
Taka sytuacja - szesnastolatka szlaja się, wraca o której chce albo i nie wraca, pije, pali, być może też i ćpa, choć jeszcze nikt jej na tym nie nakrył, zawala rok w szkole, złapana na kradzieży, zamieszana w pobicie itp. historie. Wspomniana dziewczyna kłóci się z ojcem, który chce ją jakoś opanować. Ojcu puszczają nerwy, a małolata leci do niego z wystawionym ryjem i drze się "no uderz, no uderz, dawaj, co nie masz jaj, uderz mnie". Ojciec w ostatniej chwili opanowuje się i wychodzi. Małolata odnosi zwycięstwo i nadal robi co chce w poczuciu bezkarności. Jaką radę dla jej rodziców mają przeciwnicy pana Czarnka? Tłumaczenie nie pomaga. Wielu próbowało. Ja również. Młoda generalnie ma na wszystko i wszystkich jak sama mówi wyje**ne. Poprawczak? No to tam już zdemoralizują ją do końca. Państwo nie zapewnia żadnych skutecznych środków w takiej sytuacji i dodatkowo odbiera je rodzicom. No to może dogadać się z prezydentem Putinem i zorganizować gdzieś na Kamczatce karne obozy dla takich smarkul? Na dzień dobry ufryzowany łeb na łyso ogolić, jako wychowawców dać byłych wojskowych i od pierwszego dnia dyscyplina czyli wszystko na gwizdek - jedzenie, spanie, wstawanie i praca, prace i jeszcze raz praca żeby nie miały siły i energii na wymyślanie głupot. No ale przecież nie można, bo zaraz durne lewactwo podniesie wrzask o prawach dzieci, prawach człowieka. No to może niech jakaś lewacka rodzinka przygarnie pod swój dach taką zdemoralizowaną pannicę. Szybko im się światopogląd do góry nogami poprzewraca jak gacie w pralce.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 07.10.2020 17:28
Aby ratować polskie rodziny dziewczęta powinny mieć zakaz chodzenia do szkoły. Powinny się uczyć w domu potrzebnych kobiecych obowiązków. Taka wola Pana, biedne owieczki z polskiej ziemi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2020 14:25
Facet mówi głośno to, co większość myśli, tylko się z tym nie afiszuje. A powoływanie się na debili z młodzieżówek Razem czy niedobitków od Ryśka Petru tylko was ośmiesza.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 3) 07.10.2020 12:58
uczniowie nie mają nic do gadania. jak skończą 18 to na wyborach mogą się wypowiedzieć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2020 12:14
Porwanie dziecka i prawdziwy bohater Paulinka 10 lat wyciągnęła dziecko z auta porywacza - na Youtube
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie