Sprostowanie artykułu „Kobieta każdemu mężczyźnie - bo przecież im się należy. Poseł Konfederacji chce się zająć „problemem bezkobiecia”

Sprostowanie artykułu „Kobieta każdemu mężczyźnie - bo przecież im się należy. Poseł Konfederacji chce się zająć „problemem bezkobiecia”
21.09.2020

W związku z otrzymanym wnioskiem o sprostowanie dot. publikacji artykułu pt. „Kobieta każdemu mężczyźnie - bo przecież im się należy. Poseł Konfederacji chce się zająć „problemem bezkobiecia” na serwisie papilot.pl z 26 sierpnia 2020 r. publikujemy treść sprostowania Posła na Sejm RP, Konrada Berkowicza:

Wbrew temu, co jest napisane w tekście opublikowanym na portalu papilot.pl nigdy nie deklarowałem, że „chcę się zająć <<problemem bezkobiecia>>. Przeciwnie: we wspomnianym wystąpieniu powiedziałem wprost, że „rząd nie powinien się tym zajmować nie tylko dlatego, że to jest nieskuteczne, ale dlatego, że jest absurdalne”. Wskazałem nawet przykłądy państw, w których walka z „problemem bezkobiecia” się niestety faktycznie odbywa (proponowane w Polsce przez posła Ryfińskiego finansowanie z budżetu państwa „talonów na prostytutki” wzorem Holandii, państwowe kursy podrywania dla uchodźców w Niemczech, czy ministerstwo zajmujące się portalami randkowymi w Singapurze) wyraźnie stwierdzając, że konieczność walki z „problemem bezkobiecia” to „teza absurdalna” i wynika z błędnych założeń dotyczących zadań współczesnego państwa. Jest więc dokładnie odwrotnie niż mówi tekst artykułu. Nie jest też prawdą, że powiedziałem: „rząd powinien zająć się sprawami prywatnymi, a nie tylko tymi społecznymi”. Powiedziałem, ze rząd niesłusznie z problemów prywatnych robi problemy społeczne, a później z nimi walczy. Znów więc odwrotnie niż głosi artykuł.

Konrad Berkowicz

Poseł na Sejm RP

Polecane dla Ciebie