Abp Jędraszewski ostrzega przed „ideologią singli”: „Pełnię życia osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym”

Duchowny nie zapomniał także o „ideologii gender i LGBT”.
Abp Jędraszewski ostrzega przed „ideologią singli”: „Pełnię życia osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym”
Fot. Unsplash
14.09.2020

Od paru lat środowiska LGBT w Polsce są poniżane i atakowane zarówno ze strony części społeczeństwa, jak i przez polityków oraz Kościół katolicki. Jedną z osób, która wygłasza najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi pod adresem mniejszości seksualnych jest arcybiskup Marek Jędraszewski. To właśnie on użył sformułowania “tęczowa zaraza” w odniesieniu osób LGBT. Otwarcie krytykował też Czarne Protesty mające na celu zatrzymać plany zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, jest również przeciwnikiem procedury in vitro. 

Zobacz również: Koronawirus jest już w Polsce. Ksiądz: „To kara za homoseksualizm, aborcję i życie bez ślubu”

Teraz abp Jędraszewski ostrzega wiernych przed nowym “zagrożeniem”, czyli “ideologią singli”. W jednym ze swoich ostatnich kazań nawiązał również do “ideologii gender i LGBT”. 

Abp Jędraszewski ostrzega przed „ideologią singli”

Wyrażenie “ideologia singli” padło z ust abp Jędraszewskiego podczas mszy w ramach 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej. Duchowny przywoływał słowa św. Pawła o tym, że nikt nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie 

Paradoksalnie, co jakiś czas w myśli europejskiej pojawiają się koncepcje takiego życia człowieka, według których powinien on być całkowicie izolowany wobec innych: żyjący własnym tylko życiem, skoncentrowanym na samym sobie. 

Św. Paweł mówi, że nikt z nas nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie. Jesteśmy otwarci na innych. Dzięki nim i z nimi żyjemy. (…) Pełne życie człowieka oznacza jego otwarcie, najpierw na Boga (…), wbrew coraz bardziej agresywnym ideologiom materialistycznym i ateistycznym, które pragną wedrzeć się do naszych serc i umysłów 

- głosił z ambony Jędraszewski. 

Następnie duchowny mówił o tym, że “jesteśmy istotami stworzonymi na boży obraz i boże podobieństwo, nie na podobieństwo zwierząt”. 

Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć jako samotna wyspa. Jeżeli akceptuje się jakieś związki z innymi, to na zasadzie przelotności i nietrwałości. Bez wzajemnych zobowiązań, by móc pewnego pięknego dnia powiedzieć “dziękuję, kończymy, idziemy sobie osobno dalej przez to życie”. 

Abp Jędraszewski o „ideologii gender i LGBT”

Metropolita stwierdził również, że "ideologie gender i LGBT mówią nie o człowieku jako kobiecie i mężczyźnie, o ich płciowości związanej tak organicznie z ich życiem biologicznym". 

Twierdzą, że bycie kobietą i mężczyzną to sprawa aktualnej decyzji, którą można za chwilę odwołać, a jednocześnie domagać się, aby ta nasza sprzeczna z biologią i zapisami prawa płeć, by ta decyzja była przez wszystkich uznawana i wszyscy przed nią nabożnie klękali. 

To nie ma nic wspólnego z tym wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, kiedy powoływał do życia człowieka jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć dla siebie, razem; których miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw bożego błogosławieństwa. (…) Mają żyć zgodnie z tym, co przysięgają (…) w sakramencie małżeństwa, ślubując miłość, wierność, uczciwość małżeńską i to, że będą trwali ze sobą na dobre i złe, aż do śmierci. To jest chrześcijańskie małżeństwo. To jest wspólnota, do której Bóg powołał człowieka. 

Co sądzicie o tych słowach abp Jędraszewskiego? Czy po wypowiedzi 53-letniego, samotnego i bezdzietnego mężczyzny już wkrótce podobni mu single również staną się przedmiotem nagonki, podobnie jak środowiska LGBT? 

Zobacz również: Rząd opodatkuje singli? "Bykowe" ma nas zmusić do założenia rodziny

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (74)
Ocena: 5 / 5
Gość (Ocena: 5) 16.09.2020 06:16
Jedyny porzadny ksiadz w Polsce to Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski i tylko jemu wierzę.
zobacz odpowiedzi (1)
Ela (Ocena: 5) 16.09.2020 06:12
Osoby kryjące pedofilię nie mają z Bogiem nic wspólnego,niech zamilkną
odpowiedz
to be or not to be... (Ocena: 5) 16.09.2020 05:54
Dlaczego Bóg sobie nie potrafi poradzić z szatanem ,skoro jest wszechmocny?
odpowiedz
to be or not to be... (Ocena: 5) 16.09.2020 05:54
Dlaczego Bóg sobie nie potrafi poradzić z szatanem ,skoro jest wszechmocny?
odpowiedz
nn (Ocena: 5) 16.09.2020 05:47
no dobra ale jezeli mnie Bóg stworzyl tak ze ja nie mam przekonania do malzenstwa i zakladania rodziny to po co mam kogoś szukać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie