Projekt przeciwko edukacji seksualnej wrócił do Sejmu. Czy tym razem wejdzie w życie?

Projekt zakłada karanie edukatorów seksualnych więzieniem.
Projekt przeciwko edukacji seksualnej wrócił do Sejmu. Czy tym razem wejdzie w życie?
Fot. iStock
26.08.2020

W sierpniu 2019 roku do Sejmu trafił projekt “Stop pedofilii”, zakładający m.in. kary więzienia dla edukatorów seksualnych i stawiający znak równości między osobami, które przekazują dzieciom i młodzieży treści z zakresu edukacji seksualnej, a pedofilami. Gdy jesienią 2019 oku projekt przeszedł pierwsze czytanie i trafił do komisji, przed Sejmem doszło do serii protestów. 

Zobacz również: Więzienie za edukację seksualną? Tak za chwilę może wyglądać polska rzeczywistość

Prace nad projektem “Stop pedofilii” zostały wstrzymane wraz z końcem kadencji Sejmu. Ponowne pierwsze czytanie projektu przez posłów nowej kadencji odbyło się w kwietniu 2020 roku. Następnie dokument ponownie trafił do prac komisji, a ta na początku sierpnia skierowała go do podkomisji stałej do spraw nowelizacji prawa karnego. 

Edukacja seksualna: projekt „Stop pedofilii” wraca do Sejmu

O tym, że ruszył kolejny etap pracy nad projektem “Stop pedofilii” poinformował w rozmowie z “Rzeczpospolitą” poseł Piotr Sak z Solidarnej Polski, sejmowego klubu PiS. 

Rozpoczynamy procedury mające na celu merytoryczne rozpoznanie tego projektu  

- potwierdził poseł. 

Co zakłada projekt ustawy “Stop pedofilii”? Oto jeden z jego zapisów: 

Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły lub innego zakładu lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.   

Przypomnijmy, że za projektem stoi Fundacja Pro - Prawo do życia. Jest to organizacja, która odpowiada za furgonetki promujące na ulicach polskich miast postulaty pro-life oraz hasła wymierzone w społeczność LGBT+ 

Zobacz również: Edukacja seksualna z gwiazdami porno. Ta reklama pokazuje, jak powinno się uczyć o współżyciu

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.06 / 5
gość (Ocena: 5) 27.08.2020 12:49
Przypominam, że Ma.ryja zaszła w ciążę w wieku 14 lat, a Józef był dorosłym mężczyzną. Jednak ten fakt katolikom absolutnie nie wadzi tak samo jak niby niepokalane poczęcie, które zostało uznane za niepokalane dopiero dużo stuleci później.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 26.08.2020 23:31
Części rowerowe koloru tęczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.08.2020 23:08
Ocena 1 za tytuł - to jest ustawa przeciwko pedofilii a nie edukacji seksualnej. I z powrotem szczucie Polaków na siebie. Przecież tu jest mowa o propagowaniu obcowania płciowego wśród nieletnich a nie o edukacji seksualnej. To jest różnica. Znowu zaczną się protesty wszystkich "światłych" którzy nawet nie widzieli ustawy przeciwko której protestują na oczy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.08.2020 17:55
co ma edukacja do molestowania?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.08.2020 17:21
Dewianci nie będą nam demoralizować dzieci. Devianci teczowi.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie