Influencer oszukiwał, że nie może nosić maseczki. Dostał zakaz lotów

Prędko nie pojawi się na pokładzie samolotu...
Influencer oszukiwał, że nie może nosić maseczki. Dostał zakaz lotów
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/davidjharrisjr/)
13.08.2020

W związku z pandemią koronawirusa oficjalne wytyczne i zalecenia zmieniają się jak w kalejdoskopie. Na początku informowano, że zasłanianie ust i nosa maseczkami jest całkowicie zbędne. Potem zmieniono zdanie i wprowadzono nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Następnie 30 maja 2020 roku nakaz ten cofnięto, a dziś nos i usta należy zasłaniać tylko m.in. w autobusach czy sklepach. Jednocześnie minister zdrowia Łukasz Szumowski przekonuje, żeby maseczki “jednak nosić”...   

Zobacz również: Maseczki są bez sensu? Ten test nie pozostawia złudzeń: „To ohydne i szokujące”

Od 3 sierpnia 2020 rozpoczęły się nowe, zwiększone kontrole w związku z maseczkami. Odpowiednie służby zaczęły sprawdzać, czy Polacy stosują się do nakazu zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Mimo to wiele osób wciąż nie zamierza nosić maseczek. Dla wielu osób, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia i na co dzień mają trudności z oddychaniem maseczka to dodatkowa przeszkoda na drodze do zaczerpnięcia powietrza do płuc. W ich przypadku niechęć do maseczek wydaje się uzasadniona, także z lekarskiego punktu widzeniaJednak coraz więcej osób tylko udaje, że nie może nosić maseczki ze względu stanu zdrowia i próbuje oszukać różne służby. Tak właśnie stało się w przypadku pewnego amerykańskiego influencera, który szybko tego pożałował. 

Influencer kłamał, że nie może nosić maseczki. Dostał zakaz lotów 

David Harris Jr. to konserwatywny mówca, pisarz i influencer. Jego konto na Twitterze obserwuje pół miliona osób, a na Instagramie - prawie milion. Ostatnio Harris chciał odbyć lot na pokładzie linii American Airlines. Jako że nie uznaje noszenia maseczek postanowił przechytrzyć obsługę pokładową i wyznał, że stan zdrowia nie pozwala mu na zasłonienie nosa i ust. Zgodnie z polityką linii American Airlines z obowiązku noszenia maseczek na pokładzie ich maszyn zwolnione są małe dzieci oraz osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia.  

Jednak widok Harrisa bez maseczki nie spodobał się innym pasażerom. Część z nich stwierdziła, że jeśli influencer nie zakryje nosa i ust, opuszczą pokład samolotu. Lot zaczął się opóźniać, a załoga zaczęła wypytywać Harrisa na temat jego stanu zdrowia aby zweryfikować, czy mężczyzna rzeczywiście nie może założyć maseczki. Jednak w tym miejscu pasażer powołał się na swoje prawa w ramach aktu HIPAA (The Health Insurance Portability and Accountability Act). Jest to rozporządzenie, które w Stanach Zjednoczonych zapewnia krajowe normy minimalne w celu ochrony informacji na temat zdrowia danej osoby. W końcu z Harrisem porozmawiał sam kapitan, ale nie przekonał go do założenia maseczki. Następnie kapitan zwrócił się do wszystkich pasażerów. Powiedział, że jeśli nie czują się na tyle bezpiecznie, żeby podróżować w towarzystwie Harrisa, mogą opuścić pokład samolotu i przebukować lot bez poniesienia dodatkowych opłat. 

Ale to nie koniec historii. Jako influencer Harris postanowił zrelacjonować całą prowokację w swoich mediach społecznościowych. Był przekonany, że udało mu się przechytrzyć linie American Airlines, ale czekało go gorzkie rozczarowanie. Gdy niedługo potem mężczyzna próbował dostać się na pokład samolotu okazało się, że nie jest to możliwe. Harrris dostał zakaz lotów liniami American Airlines. Pracownicy linii poinformowali go, że jego bilet został unieważniony. Po dłuższej chwili udało się ustalić, że na mężczyznę nałożono zakaz lotów z powodu „kłopotów z linią lotniczą w przeszłości”. Nie może więc ani skorzystać z lotu, na który kupił bilet, ani zrobić żadnej nowej rezerwacji. 

Harris nie omieszkał wyrazić swojej wściekłości na Twitterze oraz na Instagramie, gdzie zamieścił filmiki pokazujące całe zajście. 

Możesz zostać zbanowany w liniach (Un) American Airlines bez żadnego wyjaśnienia! 

- napisał na Twitterze. Do wpisu dodał hashtag #lawsuit, czyli pozew sądowy, co może sugerować, że Harris będzie domagać się odszkodowania od linii lotniczych w sądzie. 

Co sądzicie o takiej prowokacji ze strony influencera? Powinien zostać zbanowany przez linie lotnicze? 

Zobacz również: Czy upominać ludzi, którzy nie noszą maseczek? Są samolubni

Polecane wideo

Jak Blanka Lipińska wyglądała kiedyś?
Jak Blanka Lipińska wyglądała kiedyś? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 13.08.2020 18:39
Kładę na to organ.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.08.2020 13:57
Beznadziejny clickbaitowy tytuł, z którego zdania w artykule wynika że oszukał linie lotnicze? To raczej linie zachowały się nie w porządku bo powinny zmodyfikować swój regulamin żeby było jasne że wszyscy muszą mieć maseczkę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.08.2020 11:04
https://youtu.be/iyG7dVAUHGE
odpowiedz

Polecane dla Ciebie