Zmarła z przepracowania w McDonald’s!

41-letnia Japonka zmarła na skutek „karoshi”, czyli przepracowania i stresu. Teraz jej rodzina może się domagać odszkodowania od sieci McDonald’s.
Zmarła z przepracowania w McDonald’s!
29.10.2009

W październiku 2007 roku całą Japonią wstrząsnęła wiadomość o tragicznej śmierci jednej z pracownic McDonalds’a w Yokohamie. Jak ustaliło japońskie Ministerstwo Sprawiedliwości, kobieta zmarła na skutek „karoshi”, czyli przepracowania i stresu. Podobno brała nawet 100 nadgodzin miesięcznie, również podczas zmiany nocnej. W efekcie, na kilka dni przed zgonem, doznała krwotoku śródmózgowego, a wcześniej skarżyła się na bóle głowy, osłabienie oraz ogólne złe samopoczucie.

Teraz, po prawie dwóch latach dochodzenia, które ostatecznie potwierdziło, że za śmierć 41-latki winę ponosi zbyt ciężka i wyczerpująca praca, rodzina zmarłej może oskarżyć McDonald’s o łamanie praw pracowników oraz domagać się odszkodowania.

W Japonii tego typu procesy są bardzo popularne, ponieważ jest to jeden z krajów o najwyższym współczynniku pracoholizmu na świecie. Pierwszy przypadek śmierci spowodowanej „karoshi” odnotowano tam czterdzieści lat temu. Ofiarą śmierci z przepracowania stał się nawet sam premier Kraju Kwitnącej Wiśni, Keizo Obuchi, który odszedł w wieku 63 lat, 1 kwietnia 2000 roku, po nagłym doznaniu udaru mózgu.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Najgrubsza kobieta świata karmi niemowlęta w McDonaldzie!

Całkowicie nieodpowiedzialne zachowanie kobiety, której życie jest zagrożone przez skrajną  nadwagę. Naraża swoje dzieci na podobną przyszłość.

Spleśniałe hamburgery w McDonald’s!

Restauracje szybkiej obsługi oszczędzają, na czym mogą. Niestety, kosztem zdrowia swoich klientów.

Polecane wideo

Komentarze (99)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2012 23:05
kocham japonię, ale nie podoba mi się jak tam funkcjonuje społeczeństwo, praca jest bardzo ważna ale tak samo ważny jest relaks, boję się że oni powoli tracą świadomość czym jest wypoczynek i rekreacja i stanie się to kraj robotów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2011 10:57
wole kfc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.08.2010 17:22
lipa !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2009 20:37
a potem okazało się, że powodem śmierci, było włożenie głowy do gorącego tłuszczu; śmieszą mnie wasze artykuły
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2009 19:46
bez sensu.. po pierwsze na pewno nie to było powodem jej śmierci, a po drugie czy mcdonald jej kazał pracować miesięcznie 100 nadgodzin ??
odpowiedz

Polecane dla Ciebie