Ma szansę zostać pierwszą damą RP. Co warto wiedzieć o Małgorzacie Trzaskowskiej?

Najważniejsze informacje o żonie kandydata na Prezydenta, Rafała Trzaskowskiego.
Ma szansę zostać pierwszą damą RP. Co warto wiedzieć o Małgorzacie Trzaskowskiej?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/gosia.trzaskowska/)
04.07.2020

Druga tura wyborów prezydenckich w Polsce odbędzie się 12 lipca. Zmierzą się w niej dwaj kandydaci: Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. O ile żonę urzędującego Prezydenta, Agatę Kornhauser-Dudę, mogliśmy poznać przez ostatnie 5 lat, o tyle z żoną drugiego kandydata nie mieliśmy do tej pory do czynienia w przestrzeni publicznej. Co zatem warto wiedzieć o Małgorzacie Trzaskowskiej, która ma spore szanse na to, by zostać kolejną pierwszą damą RP?

Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke skomentował wyniki wyborów: „Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami.”

Małgorzata Trzaskowska: wiek, wykształcenie, dzieci

Żona Rafała Trzaskowskiego pochodzi z Rybnika. Studia rozpoczęła na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ale dyplom zdobyła jako studentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Co ciekawe, Małgorzata Trzaskowska ma dwoje rodzeństwa: brata oraz… siostrę bliźniaczkę.

Swojego przyszłego męża poznała w 1997 roku w wieku 19 lat. Na łamach polskiego VOGUE wspominała tamte czasy następująco: - Oglądałam zdjęcia mojego brata ze studiów i na jednym z nich zobaczyłam chłopaka, który mnie zaciekawił. Później przyjechałam do brata na zakończenie roku kolegium europejskiego na Natolinie. Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się, zupełnie nie wiem skąd, myśl: »To będzie mój mąż«. Sama się wtedy śmiałam z tego dziwnego przeczucia...”.

Małgorzata i Rafał pobrali się w 2002 roku i doczekali dwójki dzieci: syna Stanisława i córki Aleksandry. 5 lat po ślubie Trzaskowska podjęła pracę w warszawskim ratuszu, ale zrezygnowała z niej w momencie, gdy jej mąż został prezydentem Warszawy.

Jaką pierwszą damą byłaby Małgorzata Trzaskowska?

Z dotychczasowych wystąpień Małgorzaty Trzaskowskiej wynika, że bardzo bliskie są jej prawa kobiet i jako pierwsza dama na pewno nie milczałaby w przypadku prób ich łamania czy uszczuplania. - Czasy są wyjątkowe i dziś naszym obywatelskim obowiązkiem jest angażowanie się w sprawy zasadnicze, choćby poprzez udział w demonstracjach w obronie konstytucji czy praw kobiet – wyjaśniła w wywiadzie dla VOGUE.

Trzaskowska przyznała również, że w jej odczuciu „Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Z tego względu nie wysłała syna na Pierwszą Komunię, co zresztą wywołało lawinę skrajnych opinii. - Nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia – powiedziała w wywiadzie dla magazynu.

Małgorzata Trzaskowska: social media

Od 22 czerwca Małgorzata Trzaskowska jest również aktywna na Instagramie. Jej pierwszy post brzmiał:

Dzień dobry, cześć. Małgorzata Trzaskowska. Już założyłam profil na Facebooku, czas na Instagram! Zresztą ostatnio nowości w moim życiu, jak się domyślacie, jest o wiele więcej. Najpierw epidemia postawiła nasze życie na głowie. Z jednej strony, świat wokół zaczął pędzić, polityka i przyszłość naszych dzieci stały się tematami naszych codziennych rozmów i prawdziwej troski, a z drugiej strony – przez akcję "zostań w domu" niektóre sprawy zwolniły, spędzaliśmy ze sobą bardzo dużo czasu i musieliśmy niejednokrotnie nauczyć się na nowo funkcjonować w zmienionej rzeczywistości. Ale też zmierzyć z wieloma wyzwaniami, jak np. edukacją w domu. Jednak co najważniejsze, w ostatnich tygodniach wspólnie z mężem zdecydowaliśmy, że Rafał będzie kandydował na Prezydenta RP. Uznałam więc, że i ja powinnam dać się Wam poznać. Mówić o tym, co jest dla mnie ważne jako kobiety, matki, żony, zaangażowanej obywatelki.
Witajcie!

Od tamtej pory zamieszcza na swoim profilu wycinki ze swojego życia prywatnego, ale nie tylko. Polacy mogą więc zobaczyć zdjęcie ze ślubu państwa Trzaskowskich, czy fotografie jej męża z dziećmi, ale także posty dotyczące Fundacji przeciwdziałających przemocy w rodzinie, czy zachęcających wyborców do głosowania – bez względu na to, którego kandydata zamierzają poprzeć.

W komentarzach na Instagramie Małgorzaty Trzaskowskiej pojawia się mnóstwo ciepłych słów od obserwujących ją osób. A Wy chcielibyście mieć taką pierwszą damę RP?

Zobacz także: Dlaczego powinnaś zagłosować w nadchodzących wyborach, nawet jeżeli żaden kandydat nie jest idealny?

Polecane wideo

Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje!
Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje! - zdjęcie 1
Komentarze (36)
Ocena: 4.78 / 5
gość (Ocena: 5) 05.07.2020 13:22
Nie ma szansy bo jej mężuś nieudacznik nie wygra wyborów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 22:56
Według mnie jest piękna, ale w taki niebanalny sposób. Wygląda na wyrafinowaną, ma uśmiech, na który chce się odpowiedzieć uśmiechem. Kamera ja lubi. To nie konkurs na miss, więc to nie ma znaczenia, ale nie wiem skąd pomysł, że ona jest brzydka. Puste, nieprawdziwe słowa. Co najwyżej może nie być w czyimś guście, jak ja w moim nie jest np. żadna z kardaszjanek.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 21:55
Do pierwszej damy dużo jej brakuje maskara.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 04.07.2020 19:29
Nie ma żadnych szans, bo mężuś oberwie, aż miło. ;)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 16:43
każda będzie lepsza od obecnej - milczącej marionetki, wieszaka na garsonki.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie