„Zjadłem dziś makaron”. TikTokerzy używają sekretnego hasła, za którym kryje się wstrząsające przesłanie

W ten sposób chcą zwrócić uwagę otoczenia na ważny problem.
„Zjadłem dziś makaron”. TikTokerzy używają sekretnego hasła, za którym kryje się wstrząsające przesłanie
Fot. Tik Tok
03.07.2020

Jak informuje serwis mirror.co.uk, od pewnego czasu na TikToku można zauważyć filmiki użytkowników, w których powtarza się zdanie: „Zjadłem dziś makaron”. Ten komunikat nie dotyczy jednak posiłku. Fraza zaczerpnięta z poematu Hannah Dains „Nie zabijaj się dzisiaj” jest sekretnym kodem, za pomocą którego młodzi ludzie dają znać otoczeniu, że zmagają się z depresją i myślami samobójczymi.

Inna tajemnicza fraza, która odnosi się do tego samego problemu, brzmi: „Szampon i odżywka skończyły mi się w tym samym czasie”. Okazuje się, że takie komunikaty mogą mieć naprawdę potężny zasięg i odbijać się w Sieci szerokim echem. Osoby, które mają problem z mówieniem wprost o swoich przygnębiających myślach, mogą w ten sposób zwrócić uwagę otoczenia i uzyskać pomoc.

- Jeden z filmików na TikToku, który zawierał frazę „Poprosiłem mamę o mój ulubiony makaron, a ona przygotowała mi go dzisiaj na obiad” miał ponad 3 mln odsłon i ponad 60 tysięcy komentarzy – wyjaśnia mirror.co.uk. Serwis dodaje również: – Taka forma zawoalowanej komunikacji może za sobą nieść realną pomoc.

Polecamy także: Bez męża i bez dzieci - właśnie takie kobiety są najszczęśliwsze. Nauka nie kłamie!

tik tok

tik tok

tik tokFot. TikTok

Polecane wideo

Internauci masowo szukają swoich bliźniaków na TikToku. Te podobieństwa obcych ludzi są po prostu niesamowite
Internauci masowo szukają swoich bliźniaków na TikToku. Te podobieństwa obcych ludzi są po prostu niesamowite - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 03.07.2020 14:07
Nigdy chyba nie zrozumiem fenomenu tego całego tiktoka...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie