Nutella wycofana ze sklepów. Krem czekoladowy okazał się szkodliwy dla zdrowia

Hasło "Nutella najlepsza na zdrowe śniadanie" zostało obalone.
Nutella wycofana ze sklepów. Krem czekoladowy okazał się szkodliwy dla zdrowia
fot. iStock (AlinLyre)
12.06.2020

Kto z nas choć raz nie wyjadał jej łapczywie prosto ze słoika. Nutella królowała na naszych kanapkach, tostach, naleśnikach i była ulubionym elementem śniadania dla najmłodszych. Choć nie należy do najtańszych pozycji na sklepowych półkach, to jednak ze względu na smak nie do podrobienia, wydawała się warta swojej ceny. 

Zobacz również: Właściciel Zary zamyka ponad 1200 sklepów. Gdzie już nie zrobimy zakupów?

Producenci podkreślali w reklamach, że Nutella to zdrowy wybór na śniadanie. Tymczasem rodzice, mając na uwadze zdrowie swoich pociech, powinni poważnie zastanowić się, czy warto włączać ten wątpliwy produkt do ich diety...

Nutella wycofana ze sklepów

Najpopularniejszy krem czekoladowy na świecie uznano za szkodliwy dla zdrowia. Część sklepów całkowicie wycofała go ze swojej sprzedaży. Dlaczego? Wszystko przez jeden składnik, bez którego Nutella byłaby jedynie marnym cieniem flagowego produktu...

Rakotwórczy olej palmowy

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności już w maju 2016 roku podał informacje, że nawet umiarkowane spożywanie czekoladowego kremu zwiększa ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe u najmłodszych.

Wszystko za sprawą znajdującego się w Nutelli oleju palmowego, który figuruje wysoko na liście szkodliwych dla zdrowia składników. Podgrzany do temperatury 2000 stopni Celsjusza, wydziela niebezpieczne substancje rakotwórcze! 

Właśnie dlatego część sklepów we Włoszech, pomimo ogromnej popularności orzechowego kremu, całkowicie zrezygnowała z jego sprzedaży, a zachęcające hasło reklamowe "Nutella najlepsza na zdrowe śniadanie" straciło na wiarygodności...

Stanowisko firmy Ferrero

Firma Ferrero dementuje wiadomość o szkodliwości swoich produktów. Wyraźnie podkreśla, że nie zamierza rezygnować z oleju palmowego w produkcji, ponieważ ten składnik ma ogromny wpływ na finalny smak Nutelli. 

Producenci posunęli się nawet jeszcze dalej i zamierzają wyemitować kampanię reklamową, która zaprzeczy "plotkom" o rakotwórczym działaniu składników znajdujących się w produktach obecnych na rynku. 

Jeżeli następnym razem będziecie mieli ochotę na ten deser, lepiej przygotujcie krem orzechowo-czekoladowy w domowych warunkach... zwłaszcza swoim dzieciom.

Zobacz również: Domowa nutella bez cukru. Smakuje tak samo pysznie jak oryginał!

Źródło: jestpozytywnie.pl

Polecane wideo

Sławne mamy ubrane tak samo jak ich pociechy. Wyglądają uroczo! ♥
Sławne mamy ubrane tak samo jak ich pociechy. Wyglądają uroczo! ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (140)
Ocena: 3.49 / 5
ITI (Ocena: 5) 17.06.2020 10:08
Większej bzdury nie słyszałem,olej palmowy dla jednego zaszkodzi drugiemu pomorze chociaż by na s-r-a-c-z-k-ę no życie na jedno pomaga na drugie szkodzi, to niech sprzedają ją na dowód jak alkohol czy papierosy albo receptę, co za bzdury olej palmowy większość czekolad jest robione na tym oleju że by czekolada się nie rozpuszczał Szkoda bo czekoladę każdy lubi , zabrońcie wszystkiego bo wszystko ma dwie strony jedno szkodzi drugie pomaga.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.06.2020 08:09
artykuł na czasie... z 10 lat prawie jej tam nie ma...
odpowiedz
iza (Ocena: 1) 16.06.2020 09:52
Artykuł nie dość, że stary, to dawno nieprawdziwy: https://www.ferrero.pl/Aktualnosci/O%C5%9AWIADCZENIE-FERRERO-W-SPRAWIE-INFORMACJI-DOTYCZ%C4%84CYCH-KREMU-NUTELLA-POJAWIAJ%C4%84CYCH-SI%C4%98-W-MEDIACH-
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.06.2020 00:28
News sprzed kilku lat. Gratulacje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2020 22:01
Poważnie, ktoś kiedyś myślał, że nutella jest zdrowa? XD przecież to się dla smaku je, tak samo jak chipsy czy batony.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie