Zapadł wyrok w sprawie śmierci więzionej i gwałconej Moniki z Łodzi: „Dla takich gnid tylko stryczek”

Ofierze udało się uciec z mieszkania oprawców, niestety nie przeżyła tego.
Zapadł wyrok w sprawie śmierci więzionej i gwałconej Moniki z Łodzi: „Dla takich gnid tylko stryczek”
fot. iStock (choochart choochaikupt)
10.06.2020
Zuzanna Niedzielska

To najbardziej drastyczna zbrodnia ostatnich lat w Łodzi. Dramat zaczął się latem 2017 roku, kiedy Monika poznała dwóch mężczyzn w autobusie. 34-latek zaprosił ją do swojego mieszkania, w którym później rozpętało się prawdziwe piekło. Dziewczyna poczuła się nieswojo i chciała wracać do domu, ale została powstrzymana, a wkrótce na miejscu pojawił się jeszcze jeden ich starszy kolega. Kobieta była przez nich brutalnie maltretowana i gwałcona ponad tydzień.

Zobacz również: Duffy zdradza szokujące szczegóły porwania: „Przez 4 tygodnie odurzano mnie narkotykami i wywieziono do obcego kraju”

Ofiara przez 10 dni praktycznie nie zmrużyła oka. Niestety, pomimo cienkich ścian bloku, żaden z sąsiadów nie zwrócił uwagi na rozpaczliwe krzyki i hałasy. Dlaczego? Kiedy dziewczynie w końcu udało się uciec, niestety nie przeżyła tego. Zgon był następstwem doznanych obrażeń i powikłań.

Zapadł wyrok w sprawie śmierci 26-letniej Moniki

Nikt nie mógł uwierzyć w to, do jak brutalnych czynów posunęli się oprawcy. 26-letnia kobieta była więziona przez trzech mężczyzn w mieszkaniu przez 10 dni. Monika była poniżana, upijana na siłę alkoholem, bita (zwłaszcza po głowie), zrzucana z łóżka, podpalana papierosami i poddawana zbiorowym gwałtom (także z użyciem różnych przedmiotów, takich jak butelki, co przyczyniło się do poważnych uszkodzeń w jej ciele), jak udało się ustalić Prokuraturze Okręgowej w Łodzi.

Przez cały ten czas prawie w ogóle nie spała. Gdy tylko zmrużyła oczy, gwałciciele natychmiast ją budzili. Rodzina zgłosiła na policji zaginięcie. Mimo to, żaden sąsiad przez ponad tydzień nie zareagował.

Dziewczynie w końcu udało się uciec z miejsca zbrodni i ukryć w domu znajomego, który przekonał ją, aby zadzwoniła do mamy. Bała się ujawnić prawdę.

Bojąc się o życie własne i swoich bliskich, początkowo utrzymywała, że była u znajomych. Nie chciała wzywać policji i pomocy medycznej. Gdy jej matka obejrzała obrażenia, sama powiadomiła pogotowie

- tłumaczy Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, jak cytuje Wyborcza.pl.

Matka natychmiast wezwała pogotowie i Monika została przewieziona do Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie przeszła kilka operacji. Niestety, obrażenia były na tyle poważne, że dziewczyna nie przeżyła tego. Zmarła 19 sierpnia 2017 roku, blisko trzy tygodnie od tragedii. 

„Dla takich gnid tylko stryczek”

8 czerwca w Sądzie Okręgowym w Łodzi zapadł wyrok. Mimo, że Moniki nie udało się przesłuchać, to śledczy mają wiele dowodów. Na telefonie jednego z oprawców znaleziono zdjęcia, które pokazują, jak drastycznej przemocy doświadczyła ofiara. To również zeznania znajomych, którym dziewczyna opowiedziała o tragedii, wyniki sekcji zwłok oraz opinie biegłych lekarzy.

Oskarżeni to 34-letni Tomasz K., 37-letni magazynier Sebastian T., oraz 37-letni pracownik budowy Grzegorz K., który dodatkowo został uznany za winnego grożenia Monice tym, że zabije jej matkę. Mężczyźni muszą zapłacić kobiecie 250 tysięcy złotych odszkodowania. Wszyscy posiadają wykształcenie podstawowe, a jednego z nich przed zatrzymaniem utrzymywała matka.

Sąd skazał całą trójkę na 25 lat pozbawienia wolności za spowodowanie licznych uszkodzeń ciała ze skutkiem śmiertelnym, gwałty zbiorowe ze szczególnym okrucieństwem oraz pozbawienie wolności połączone z udręczeniem, jak podaje Wyborcza.pl. Niestety, żaden z nich w dalszym ciągu nie przyznaje się do winy, choć nie kwestionują, że spędzili z Moniką w mieszkaniu 10 dni.

Przedstawiają zupełnie inną wersję wydarzeń, a ich obrońcy nie wykluczają apelacji.

„Apelować to mógłby prokurator o dożywocie

„Dodatkowo oskarżyć osoby mieszkające obok za brak reakcji na krzyki. Kiedy w końcu ta ludzka znieczulica się skończy?!”

„W takich przypadkach jestem za karą śmierci”

- komentują oburzeni internauci.

Zobacz również: „Jesteś pewna, że ci się nie podobało?”. Kobiety wyznały, jakie słowa usłyszały po gwałcie

Źródło: lodz.wyborcza.pl

Polecane wideo

Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram
Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.54 / 5
Prawdomówny (Ocena: 5) 12.06.2020 20:18
19 lipca 2017 roku Monika poznała w autobusie 2 mężczyzn 34 i 37 lat. Zaproszona do mieszkania na imprezę zgodziła się a kiedy okazało się że są tam tylko oni chciała iść do domu. Następnego dnia pojawił się trzeci z nich. Po 10 dniach pastwienia się nad nią została wypuszczona, jeden z nich groził że zabije jej matkę i ją jak coś powie. Uciekła do znajomego. Czy miała tel. komórkowy? Jeśli tak dlaczego nie napisała do kogoś gdzie idzie? Dlaczego Policja nie potrafiła jej odnaleźć przez ponad tydzień? To jest sprawa która obnaża patologię Polski: beznadziejną Policję, znieczulicę sąsiadów, nieodpowiedzialność młodych ludzi, bestjalstwo patologii bez wykształcenia i co najważniejsze tragicznie nieskuteczny wymiar "sprawiedliwości" który tylko dzięki interwencji z "góry" naprawił błąd. Wszystko w tej sprawie jest straszne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2020 11:36
Tym sąsiadom też powinno się za dupe zabrać ta dziewczyna pewnie płakała i krzyczała po nocach też kiedy jest ciszej. Jak mozna przez tydzień nie zorientować się ze coś jest nie tak?! Jak?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2020 21:09
Z tych męskich kvrew więźniowie powinni toalety zrobić i gwałcić w odbyt drutem kolczastym i rzygać im do żarcia. Na nic innego nie zasługują.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 10.06.2020 21:00
Mnie zastanawia, jak adwokaci broniący tych skurwysynów mogą patrzeć w lustro. Mało tego/ jeszcze będą sie odwoływać od wyroku, pomimo rażących dowodów. To jest dopiero kurestwo- za pieniądze się tak sprzedać.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonimka (Ocena: 5) 10.06.2020 20:09
Jak można być tak głupią, by iść z obcymi facetami? Sama się w to wpakowała.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie