SONDA: Czy ojciec ma prawo sam wymierzyć sprawiedliwość?

Gdy sądy pozostają bierne, pozwalając pedofilom i gwałcicielom bezkarnie chodzić po świecie, w grę wkraczają sfrustrowani ojcowie, pragnący pomścić krzywdy wyrządzone ich córkom.
SONDA: Czy ojciec ma prawo sam wymierzyć sprawiedliwość?
23.10.2009

Gdy prokuratura pozostaje bierna, pozwalając pedofilom i gwałcicielom bezkarnie chodzić po świecie, w grę niejednokrotnie wkraczają sfrustrowani bezsilnością wobec prawa ojcowie, pragnący pomścić krzywdy wyrządzone ich córkom. Zaledwie kilka dni temu świat obiegła widomość z Litwy – biznesmen Drąsius Kedys najprawdopodobniej zamordował dwie osoby – pedofila, który gwałcił jego czteroletnie dziecko i kobietę, która mu dziewczynkę „dostarczała”. Emocje nie zdążyły jeszcze opaść, gdy uwagę mediów skupił Andre Bomberski, 72-letni Francuz polskiego pochodzenia, który zlecił porwanie i pobicie domniemanego mordercy swojej córki.

Dramat Bomberskiego rozegrał się 27 lat temu. Wtedy to w domu wówczas bardzo znanego kardiologa, Dietera Krombacha, znaleziono ciało jego córki – Kalinki. Lekarz był kochankiem matki dziewczynki i mimo wielu niepokojących sygnałów, że to on stoi za jej śmiercią, nie postawiono mu zarzutów. Na ciele Kalinki znaleziono ślady po nakłuciach, ale biegli nie uznali ich za wystarczający powód do przeprowadzenia sekcji zwłok. Zlecił ją dopiero trzy lata później Bomberski. Jego tragiczne przypuszczenia potwierdziły się – nakłucia były efektem podania środków usypiających, a liczne obicia i otarcia następstwem dokonanego na 15-latce gwałtu. Niemiecki wymiar sprawiedliwości nie uznał jednak dowodów i oczyścił kardiologa z zarzutów. Tymczasem francuski wprost przeciwnie – skazał go na 15 lat więzienia. Niestety, niemieckim adwokatom udało się nie dopuścić do ekstradycji swojego klienta.

Dziś historia powraca jak bumerang. Cierpiący ojciec, który ostatnich 20 lat poświecił na liczne próby doprowadzenia mordercy przed sąd, zlecił porwanie Krombacha i jego przewiezienie z Niemiec do Francji. Osiągnął swój cel, ale w niezgodny z prawem sposób. Obaj mężczyźni staną przed sądem, ale czy na pewno każdy z nich zasługuje na karę?

Podobne pytanie pojawia się w sprawie wyżej wspomnianego Litwina. Drąsius Kedys na razie skutecznie się ukrywa, czym dodatkowo podsyca atmosferę wokół sprawy. W jego obronie stają tysiące osób z całego świata. Ich zdaniem, biznesmen nie powinien być sądzony, ponieważ to bezczynność sądów doprowadziła go na skraj psychicznej wytrzymałości.

Zachęcamy was do wzięcia udziału w naszej SONDZIE.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Będąc w ciąży, zaszła w kolejną!

Zjawisko podwójnej ciąży występuje w przyrodzie niezwykle rzadko...

Żywcem zamrozili chorą na Downa córkę!

Najpierw pobili dziewczynkę, bo była głodna, a później włożyli ją do zamrażarki… 

Komentarze (98)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2010 02:09
boże co za pedofile ;// i brawa dla ojców! oczywiscie ze nie!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2010 03:08
Czy opisani ojcowie powinni zostać ukarani? CI którzy piszą, że tak to pedofile i zwyrodnialcy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2009 18:46
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2009 06:24
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2009 23:14
i dobrze wyrżnąć tych skurwieli nie zasłużyli na to by żyć
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo