W czerwcu nie kupisz Skittlesów w tęczowym opakowaniu. To ważny znak solidarności ze środowiskami LGBT+

„W czerwcu liczy się tylko jedna tęcza”.
W czerwcu nie kupisz Skittlesów w tęczowym opakowaniu. To ważny znak solidarności ze środowiskami LGBT+
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/skittles/)
28.05.2020

Z roku na rok coraz więcej krajów przyznaje społecznościom LGBT kolejne prawa i dąży do ich równouprawnienia. Rośnie liczba państw na świecie, w których osoby o orientacji homoseksualnej mogą zawierać legalne związki partnerskie i małżeństwa albo adoptować dzieci. Ostatnio wielki krok w stronę tolerancji społeczności LGBT wykonały Niemcy, gdzie właśnie zakazano tzw. terapii konwersyjnej, polegającej na “leczeniu” homoseksualizmu 

Zobacz również: Niemcy kończą z „leczeniem” homoseksualizmu. Tzw. terapia konwersyjna została zakazana

Czerwiec to dla społeczności LGBT+ tzw. Pride Month, czyli Miesiąc Dumy. To właśnie w tym okresie na całym świecie organizowane są m.in. Parady Równości oraz inne akcje społeczne na rzecz tolerancji i równouprawnienia. Niestety w tym roku w związku z pandemią koronawirusa wiele takich imprez masowych się nie odbędzie. 

Jednak solidarność ze środowiskami LGBT+ można okazać także na inne sposoby, między innymi przyłączając się do akcji, której pomysłodawcą jest firma Mars Wrigley, producent cukierków Skittles. Popularne również w Polsce, kolorowe Skittlesy słynące ze sloganu “Skittles. Skubnij tęczy, spróbuj tęczy” w czerwcu będą sprzedawane w zupełnie innym opakowaniu, niż te doskonale znane nam ze sklepów. Skittles rezygnuje ze swojej flagowej tęczy w geście solidarności z Month Pride i społecznościami LGBT+ na całym świecie. 

Skittles wspiera środowiska LGBT+ podczas Miesiąca Dumy

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SKITTLES (@skittles)

W czerwcu liczy się tylko jedna tęcza 

- czytamy w opisie krótkiej animacji prezentującej nowe opakowanie Skittlesów - pozbawione tęczy i utrzymane w szarej kolorystyce.  

Ale za tym gestem idzie także realna pomoc i wsparcie dla środowisk LGBT+. Jak informuje firma Mars Wrigley każda sprzedana paczka Skittles Pride Pack to 1 dolar przekazany na konto GLAAD, czyli amerykańskiej organizacji LGBT, której celem jest eliminowanie homofobii oraz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w mediach, a także promowanie zrozumienia, akceptacji i równości. Pomysłodawcy akcji szacują, że na konto organizacji ma trafić 100 tys. dolarów.  

Wierzymy, że rezygnacja z naszej tęczy znaczy wiele więcej niż tylko usunięcie kolorów z naszych paczek Skittles. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zrobić coś więcej dla społeczności LGBTQ+ przez nasze partnerstwo z GLAAD, nie tylko w czerwcu, ale przez cały rok 

- komentuje Hank Izzo, wiceprezes ds. marketingu w amerykańskim oddziale Mars Wrigley. 

Jak podoba wam się taki pomysł? 

Zobacz również: Polska z kolejnym niechlubnym „rekordem” w Europie. Z tego pierwszego miejsca nie ma się co cieszyć

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 3.39 / 5
gość (Ocena: 4) 18.06.2020 14:12
Bardzo fajna inicjatywa, jednak, Ci homofobiczni ludzie w komentarzach mnie przerażają... Po co komu do łóżka zaglądać, ważne żeby się wyspali
odpowiedz
Magda (Ocena: 5) 08.06.2020 13:14
Pieniądze w rzucone w błoto. Niby jak mają zamiar zmusić kogoś zeby tolerowal ta spolecznosc ? A ta kasa przydalaby sie glodujacym dzieciom w Afryce albo biednym obywatelom swojego kraju. Bo po co to tym srodowiskom skoro one i tak maja swoje prawa juz.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.05.2020 21:38
A w Biblii jest napisane, że tęcza to symbol przymierza Boga z człowiekiem. Rozumiem, że taka interpretacja jest zakazana, skoro tęcza jest tylko jedna.
zobacz odpowiedzi (1)
Znawcy tematu! (Ocena: 1) 29.05.2020 13:38
WHO w 1973 podstępem zanegowała, że homoseksualizm to choroba którą się leczy, Wikipedia kierowana przez tęczowych liberałów - pisze że naukowa metoda leczenia - jest paranaukowa!!! A teraz wprowadza się karanie za cokolwiek co nie jest po myśli tęczowych. Rozszerza się ich zakres. Dawniej LGB następnie LGBT, później LGBTQ i jeszcze LGBTQI - a zmierzają do dodania skłonności pedofilskich, kazirodczych, zoofilii, nekrofilii i innych przestępstw!!!
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 28.05.2020 15:57
A może zrobimy po prostu w świecie społeczność LBGTHAQ+ dla wszystkich? Takie z tyłka te podziały.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie