Szkoły pozostaną zamknięte aż do 26 czerwca! Minister edukacji podjął ostateczną decyzję

Lekcje w tradycyjnej formie powrócą dopiero 1 września, jeśli do tego czasu sytuacja się unormuje.
Szkoły pozostaną zamknięte aż do 26 czerwca! Minister edukacji podjął ostateczną decyzję
Fot. Unsplash
14.05.2020

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Zamknięte szkoły, punkty usługowe, granice, przymus społecznej izolacji, obowiązkowe maseczki i wielki kryzys finansowy na horyzoncie raczej nie poprawiają nastroju. Wszyscy chcemy wreszcie wrócić do normalności i dlatego z utęsknieniem czekamy na zniesienie kolejnych ograniczeń.

Zobacz również: LIST: „Wakacje muszą zostać odwołane. Chyba każdy rodzic przyzna mi rację”

Dziś już wiadomo, że jedno z nich pozostanie aktualne przez następne tygodnie. Ministerstwo edukacji nie pozostawia już wątpliwości: placówki edukacyjne pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego. Potwierdził to Dariusz Piontkowski.

Kiedy otwarcie szkół?

Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie

- usłyszeliśmy z ust szefa resortu. Lekcje w tradycyjnej formie powrócą dopiero 1 września, jeśli do tego czasu sytuacja się unormuje.

szkoła

Zniesienie obostrzeń - etap 3

Wciąż aktualna pozostaje jednak wczorajsza zapowiedź. Od 24 maja br. do szkół będą mogli wrócić uczniowie klas 1-3. Uruchomiona zostanie opieka nad najmłodszymi dziećmi, ale będzie to zależało od decyzji rodziców.

Tego samego dnia rozpoczną się konsultacje ósmoklasistów i maturzystów z nauczycielami przygotowującymi ich do egzaminów. 1 czerwca br. taką możliwość będą mieli wszyscy uczniowie, m.in. w celu poprawy ocen.

Przypomnijmy, że już od najbliższego poniedziałku (18 maja br.) zostaną otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje i obiekty sportowe. Zwiększony zostanie także limit pasażerów w środkach komunikacji i wiernych w świątyniach.

Zobacz również: Na tę decyzję wszyscy czekali. Rząd znosi kolejne obostrzenia

Polecane wideo

10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe
10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.05.2020 00:27
Przecież niedawno czytałam na jakiejś stronie że 18 maja mają być otwarte uczelnie dla studentów, a pod koniec maja podstawówki. Coś kręcicie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2020 20:55
a co z uczelniami? Caly czas czekam na decyzje wladz uczelni. Legitka niepodbita, egzamin z sesji zimowej nie zdany, bo uczelnie zostaly zamkniete. Mam dosc. Dobrze, ze to osttani semestr i obrona. Zycie w tym panstwie robi sie chore i zwyczajnie nie do zycia.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.05.2020 17:00
a co z ocenami?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie