Państwo wyznaniowe, zakaz aborcji i związków partnerskich. To „Nowy porządek” jednego z kandydatów na prezydenta

Konserwatywny polityk zaprezentował swoją fundamentalistyczną wizję Polski.
Państwo wyznaniowe, zakaz aborcji i związków partnerskich. To „Nowy porządek” jednego z kandydatów na prezydenta
Fot. YouTube.com/Konfederacja
14.05.2020

Polska właśnie została uznana za najbardziej homofobiczny kraj w całej Unii Europejskiej. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez organizację ILGA, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów, Biseksualistów i Transseksualistów. W naszym kraju społeczność LGBT jest dyskryminowana i prześladowana, nie ma też mowy o równouprawnieniu. Wystarczy wspomnieć próby blokowania Marszów Równości, które w wielu miastach Polski kończyły się zamieszkami i pobiciem członków społeczności LGBT oraz aktywistów działających na rzecz ich praw. 

Zobacz również: Polska z kolejnym niechlubnym „rekordem” w Europie. Z tego pierwszego miejsca nie ma się co cieszyć

Ale Polska cieszy się niechlubną opinią nie tylko ze względu na sytuację mniejszości seksualnych. Europejskie i światowe organizacje zwracają uwagę również na brak dostępu do rzetelnej edukacji seksualnej oraz do aborcji, nawet w przypadkach, gdy jest ona prawnie usankcjonowana. Zdaniem Komitetu ONZ Przeciwko Torturom w Polsce wciąż dochodzi do licznych przypadków naruszania zdrowia i praw reprodukcyjnych - mowa zwłaszcza o niedostępności legalnej aborcji. 

A może być jeszcze gorzej. Wystarczy poświęcić chwilę, aby przeczytać fragmenty broszury wydanej przez jednego z kandydatów na prezydenta. Jej autorem jest Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. Bosak zatytułował swoją publikację “Nowy porządek” i prezentuje w niej swoje tezy konstytucyjne. Kandydat Konfederacji na prezydenta prezentuję wizję Polski jako państwa wyznaniowego, opartego na chrześcijaństwie, w którym osoby LGBT nie posiadają żadnych praw, a przerywanie ciąży nie jest możliwe w żadnym wypadku – a wszystko to w świetle konstytucji. 

Tezy zawarte w “Nowym porządku” Krzysztofa Bosaka

Jakie postulaty znalazły się w broszurze “Nowy porządek”? We wstępie czytamy, że "publikacja jest autorskim wyborem postulatów będących owocem namysłu polskich patriotów skupionych w Konfederacji. Prezentowane  niżej tezy konstytucyjne tworzą zarys wizji Nowego Porządku, który w drodze reformy ustrojowej może w Polsce ustanowić ideowa prawica". A co dalej? 

Państwo oparte na religii 

Kultura chrześcijańska stanowi rdzeń funkcjonowania Polski jako wspólnoty politycznej od momentu powstania naszego państwa. Jest to fakt niezależny od charakteru religijności poszczególnych Polaków. Dlatego naturalną koniecznością jest ufundowanie sprawiedliwego, a zarazem przystającego do polskiej wspólnoty ładu państwowego w oparciu o normy wynikające z chrześcijaństwa. 

Małżeństwo tylko dla par heteroseksualnych 

Co więcej, głównym celem zawierania małżeństwa miałaby być prokreacja. 

Od wielu lat obserwujemy w Polsce i wielu innych krajach próby podważania fundamentalnej cywilizacyjnej roli małżeństwa i rodziny. Polska Konstytucja powinna zneutralizować te próby poprzez jednoznaczne wykluczenie prawnego uprzywilejowania lub uznawania jakichkolwiek innych związków – partnerskich, konkubinatów, homoseksualnych, etc. Konstytucyjną definicję małżeństwa należy doprecyzować. Oprócz wskazania, że małżeństwo mogą zawrzeć tylko kobieta i mężczyzna, potrzebne jest jasne wskazanie, jakie są podstawowe cele małżeństwa: wspólne pożycie, posiadanie i wychowywanie dzieci oraz prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego. 

Całkowity zakaz aborcji  

Jednym z fundamentów ładu konstytucyjnego musi być uznanie pełnego prawa każdego człowieka do życia. Zasada ta nie może być spełniona bez uznania prostego naukowego faktu, że życie istoty ludzkiej zaczyna się od momentu poczęcia. Jako szczególnie naganną praktykę należy odrzucić zwłaszcza legalność aborcji eugenicznej, czyli prawo do zabicia dziecka nienarodzonego ze względu na jego cechy zewnętrzne, chorobę lub nawet samo podejrzenie choroby. Dopuszczalność aborcji eugenicznej na gruncie obecnie obowiązującego prawa wpisuje niestety współczesną Polskę w ramy cywilizacji śmierci. Polska Konstytucja powinna w sposób jednoznaczny chronić życie tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci nienarodzonych. 

“Nie” dla osób transpłciowych 

Polski porządek prawny powinien respektować biologiczną determinantę płci, jaką jest ludzka struktura genetyczna. W momencie poczęcia płeć człowieka określana jest w sposób trwały. Polski system prawny powinien odnosić się do obiektywnej i niezmiennej prawdy o płci wynikającej z tego faktu. Przeżywanie płciowości czy kształt cech płciowych mogą podlegać zaburzeniom i manipulacjom. Nie może to jednak wpływać na zawartą w aktach stanu cywilnego płeć ani być podstawą do relatywizowania płci czy normalizacji transseksualizmu. Nie można pozwolić na zawieranie związków homoseksualnych w oparciu o zmienioną w aktach stanu cywilnego płeć. Państwo i prawo musi w swym funkcjonowaniu bazować na naturalnym porządku społecznym, wynikającym z różnej i komplementarnej natury mężczyzn i kobiet, a odrzucić błędny i szkodliwy społecznie paradygmat „gender”. 

Pełną treść broszury “Nowy porządek” można znaleźć tutaj. Chcielibyście, aby w polskiej konstytucji znalazły się takie zapisy? 

Zobacz również: Koronawirus jest już w Polsce. Ksiądz: „To kara za homoseksualizm, aborcję i życie bez ślubu”

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.62 / 5
gość (Ocena: 5) 01.06.2020 13:10
A co go to kurva obchodzi kto z kim sypia, kto z kim mieszka, kto z kim wychowuje swoje dzieci, kto co wyznaje, i dlaczego jakaś kobieta wykonuje aborcję ? Żyjemy w XXI wieku, gdzie każdy powinien być wolny i decydować za siebie. Co za nawiedzony idiota... Jedyne w czym ma rację, to w punkcie o obojniakach. Nie masz mojego głosu gościu, przykro mi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2020 12:37
Nawiedzony swir... Jest XXI wiek, chcemy rozwodu panstwa z kosciolem, luzu i decydowanie samym o sobie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2020 11:27
Nawiedzony i ograniczony w swoim myśleniu. Narzucanie innym swoich wartości, poglądów jest wg Pana Bosaka zgodne z konstytucją i chrześcijaństwem?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2020 06:51
To ja już wolę PiS...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2020 00:06
No i dobrze mówi, dalej pozwalajcie na wszystko i bądźcie tacy lewaccy zobaczycie, gdzie się obudzicie jak będziecie żyć bez zasad.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie