„Przełamujemy tabu, przełamujemy wstyd” - rusza nowa akcja Anji Rubik na temat edukacji seksualnej

W ramach akcji #PrzelamLody możecie zapytać o wszystko na temat współżycia, antykoncepcji i nie tylko.
„Przełamujemy tabu, przełamujemy wstyd” - rusza nowa akcja Anji Rubik na temat edukacji seksualnej
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/anja_rubik/)
05.05.2020

Edukacja seksualna to hasło, które wywołuje w naszym kraju sporo kontrowersji. Wiele osób wierzy w to, że rozmowy z dziećmi i nastolatkami na temat cielesności, seksualności i życia intymnego sprawią, że osoby niepełnoletnie zaczną przedwcześnie uprawiać seks oraz zachodzić w nieplanowane ciąże. Tymczasem zainteresowanie płcią przeciwną, które rozbudza się z całą mocą zwłaszcza w wieku nastoletnim to nic nienaturalnego, a im większą wiedzę na temat spraw związanych ze współżyciem przekaże się młodzieży, tym większe szanse, że podejmowane przez nich działania będą przemyślane i bezpieczne, dokonywane z wzajemnym poszanowaniem uczuć i emocji.  

Zobacz również: 4 najlepsze lekcje na temat intymności, jakich nauczył nas serial „Sex Education”

Niestety w Polsce rzetelna edukacja seksualna w dalszym ciągu właściwie nie istnieje. Co więcej, duża grupa posłów dąży do wprowadzenia w życie ustawy o nazwie “Stop Pedofilii”, która w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z ochroną dzieci przed molestowaniem, a ma na celu doprowadzić do penalizacji edukacji seksualnej. Obywatelski projekt ustawy inicjatywy "Stop Pedofilii" wpłynął do Sejmu jeszcze w sierpniu 2019 roku. Jego celem ma być "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro - Prawo do Życia, a podpisało się pod nim ponad 265 tys. osób. Główny problem z tą ustawą polega na tym, że pod płaszczykiem ochrony najmłodszych przed pedofilią ma dojść do penalizacji działalności edukatorów seksualnych. 

Akcja #PrzelamLody: live chaty na temat edukacji seksualnej

Na szczęście powstają też inicjatywy, w ramach których młodzi ludzie mogą czerpać wiedzę na temat edukacji seksualnej, cielesności oraz uczuć i związków. Jedną z najsłynniejszych jest projekt #SEXEDPL zainicjowany przez supermodelkę Anję Rubik. To platforma edukacyjna, na której nastolatkowie i nie tylko mogą znaleźć wszelkie przydatne informacje na temat współżycia, antykoncepcji, a także porozmawiać na różne tematy z ekspertami. Anja Rubik wydała też książkę na temat edukacji seksualnej zatytułowaną “#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. 

Teraz przyszła na kolejną odsłonę projektu edukacyjnego supermodelki. Już dziś rusza akcja #PrzelamLody, w ramach której trzy razy w tygodniu na portalu sexed.pl będą organizowane bezpłatne i anonimowe live chaty z ekspertami.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez #SEXEDpl (@sexedpl)

Mamy dla Was fantastyczną wiadomość! 

Od jutra ruszamy z akcją #PrzelamLody czyli aż TRZEMA ANONIMOWYMI LIVE CHAT’ami tygodniowo! Przełamujemy tabu, przełamujemy wstyd, przełamujemy ciszę. 

Każdy z nas, niezależnie od wieku, ma pytania, wątpliwości, czuje niepewność́ na tematy związane z naszym ciałem, miłością̨, seksem, tym co czujemy, pierwszych związków i fascynacji. Dlatego tak ważne jest wsparcie i możliwość́ rozmowy z ekspertami. 

Wierzymy, że wiedza to klucz do spełnienia, świadomej ekspresji i poszerzania granic przyjemności. 

Parterem wspierającym akcję #PrzelamLody jest MAGNUM! MAGNUM razem z nami wierzy, że rozmowa jest najlepszym przygotowaniem do przełamywania lodów w tej najpiękniejszej, ale i najtrudniejszej, bo intymnej sferze życia. 

Każdy może do nas napisać anonimowo, porozmawiać z profesjonalistą_tką i uzyskać odpowiedź na swoje pytania. Live chat #PrzelamLody będzie dla Was otwarty co tydzień we: wtorek, środę i niedzielę, w godz. 18:00-20:00 na www.sexed.pl. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Jak oceniacie zaangażowanie Anji Rubik w propagowanie rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce? Chcielibyście, aby jej program wszedł do szkół w naszym kraju? 

Zobacz również: Mamy fragmenty książki ANJI RUBIK „#SEXEDPL”!

Polecane wideo

„Jesteś pewna, że ci się nie podobało?”. Kobiety wyznały, jakie słowa usłyszały po gwałcie
„Jesteś pewna, że ci się nie podobało?”. Kobiety wyznały, jakie słowa usłyszały po gwałcie - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 2.09 / 5
Grott (Ocena: 1) 29.05.2020 13:23
Ta modelesa ma tak przeżarty umysł seksoholizmem - że pragnie deprawować dzieci i młodzież...
odpowiedz
Wiemy to (Ocena: 1) 29.05.2020 13:21
"Przełamujemy tabu, przełamujemy wstyd” - rusza nowa akcja Anji Rubik na temat edukacji seksualnej - wszystko po to aby przysposobić dzieci do wykorzystywania ich przez potwory o pedofilskich skłonnościach!
odpowiedz
Znawcy tematu! (Ocena: 1) 29.05.2020 13:18
Jakim prawem zdeprawowana dziewucha obnażająca się na prawo i lewo wtrąca się w sprawy rodziców i ich dzieci? Wszystkim jest wiadome w jaki sposób robi się karierę w modelingu! Żeby osiągnąć miano top-modelki dziewucha musiała się szlajać się od najmłodszych lat... Od łóżka jednego promotora do drugiego + różnorodne trójkąty, czworokąty i zboczenia, które w tym świadku są na porządku dziennym. Teraz gdy już ma wiek późno-modelingowy chce się zabrać za seksedukację aby nagonić narybek dzieci do tego zakazanego światka! Możliwe - że ma w kontrakcie dostarczanie tzw. świeżego mięska dla "artystów" o pedofilskich skłonnościach!!
odpowiedz
Macintosh (Ocena: 1) 29.05.2020 13:04
słabizna
odpowiedz
Subaru (Ocena: 1) 29.05.2020 13:03
ale cwele
odpowiedz

Polecane dla Ciebie